ERYAMAN STADI’NDA SÜRPRİZ GELİŞME! Sezonun İkinci Yarısına...

ERYAMAN STADI'NDA SÜRPRİZ GELİŞME! Sezonun İkinci Yarısına Yetişecek Mİ?

En son Eylül ayı sonunda bitirilerek kullanıma açılacağı açıklanan ama yetiştirilemeyen Eryaman Stadı ile ilgili bir gelişme yaşandı.

11 Ekim 2018 - 11:35 - Güncelleme: 11 Ekim 2018 - 11:35

Metiner Erdem'in viralspor.com'da yer alan haberine göre, aylardır sürüncemede kalan Eryaman Stadı'nın bitirilmesi için söğüt İnşaat yeni bir sözleşme imzalamya hazırlanıyor. İşte haberin detayları...

Eski Başkan Melih Gökçek döneminde rezidans ve AVM arsası karşılığında 17 bin seyirci kapasiteli Eryaman Stadı'nı yapmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi ile sözleşme imzalayan Söğüt İnşaat, stat kapasitesinin 22 bina çıkarılması ve UEFA kriterleri nedeniyle projede revizyonlar yapılması üzerine fark istemeye başlamıştı. Mustafa Tuna'nın başkan seçilmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi, sözleşmenin arsa karşılığı yapıldığını belirterek fark ödemeye yanaşmamıştı. Söğüt İnşaat da işi yavaşlatarak sezon öncesi açılması planlanan Eryaman Stadı'nın açılış tarihini ertelemişti. 

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu da incelemede bulunarak stadın Eylül 2018'de açılacağını bildirmiş ancak inşaat tamamlanamamıştı. Son olarak Büyükşehir Belediyesi, meclis kararıyla stadı bakanlığa devretmişti.

 

80 MİLYONLUK FATURA SUNDU

Söğüt İnşaat ile masaya oturan bakanlık bürokratları, yeni sözleşme için çalışmalara başladı. Söğüt İnşaat’ın 17 bin kişilik stadın 22 bin kişiye çıkarılması, başta çatı sistemi olmak üzere projede yapılan değişiklikler için 50 milyon liralık fazla iş yaptığını bildirdiği, döviz kurlarındaki artışı da gerekçe göstererek 70-80 milyon liralık bir faturayı Bakanlığa sunduğu öğrenildi.

 

"STAT İKİNCİ YARIYA HAZIR OLACAK"

Bakanlık yetkilileri, sözleşmenin hemen imzalansa da stat inşaatının büyük ihtimalle sezonun ikinci yarısına hazır olabileceğini bildirdi. Osmanlı Stadı’nın zemininin kış döneminde 3 takımı kesinlikle kaldıramayacağının altını çizen yetkililer, “Kış sezonunda maçlar Osmanlı Stadı’nda oynanırsa zemin çok bozulur. Futbol Federasyonu da bu statta maç yapılmasına izin vermez.  Bu yüzden Eryaman Stadı, mutlaka ikinci yarıya hazır hale getirilecek. Eryaman Stadı’nda inşaat, sözleşme imzalanır imzalanmaz hızlanır. Sezonun 2. yarısında da Ankaragücü ve Gençlerbirliği maçlarını bu statta oynarlar” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dört Gün Önce Evden Çıktı, Aranıyor
Dört Gün Önce Evden Çıktı, Aranıyor