Eski Hakem Selçuk Dereli Yeniden Aday

Eski Hakem Selçuk Dereli Yeniden Aday

Türk sporuna hakemlik göreviyle yıllarca hizmet veren ve CHP Çankaya İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Selçuk Dereli yeniden adaylığını açıkladı.

27 Kasım 2015 - 15:24

Türk sporuna hakemlik göreviyle yıllarca hizmet veren ve CHP Çankaya İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Selçuk Dereli yeniden adaylığını açıkladı.   5 Aralık 2015 günü yapılacak olan CHP Çankaya İlçe 10. Olağan kongresinde İlçe Başkanlığına adaylığı koyan Selçuk Dereli'nin İlçe Başkanlığında yaptığı adaylık açıklamada şu ifadeler yer aldı: '' Bir devrim yapıyoruz Çankayalılar farkında mısınız? Çankaya’da 124 mahalle sandık koyduk, mahallelere kadar demokrasiyi getirdik. Yaklaşık 40 yıldır yapılamayanı yaptık. Bizde bilirdik oturup yazmayı, başka köşelerde seçim yapmayı… Bu doğru değildir. Doğru olanı yaptık. Doğru olan demokrasiyi tabandan başlatmaktır.''   Selçuk Dereli, bugün yaptığı basın açıklamasıyla Çankaya İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Açıklama öncesi çok sayıda Cumhuriyet Halk Partili seçmen ilçe binasına akın etti. Bina girişinde toplanan kalabalık davul – zurna eşliğinde  Dereli’yi karşılarken, ortaya renkli görüntülerde çıktı.
Yoğun katılımın nedeni ile güçlükle ilçe binasına girenDereli’nin açıklaması alkışlar ve sloganlar nedeniyle sık sık kesildi. Partililer, “Gençlik kolları seninle”, “Kadın kolları seninle”, “Çankaya seninle” şeklinde sloganlarla destek verdi. Öte yandan açıklama sırasında ilçe yöneticileri ve çok sayıda kadın ve gençlik kolları çalışanlarının Dereli’nin yanında durması dikkat çekti.  
“TOPLUMUMUZ HİÇ BU KADAR GELECEĞİNDEN ENDİŞE ETMEDİ”

Ülke içinde toplumsal barış bozulduğuna dikkat çekerek konuşmasına başlayan  Dereli, ülkenin bütün komşularıyla savaş aşamasına geldiğini ve ülkenin ekonomisinin, siyasetinin, eğitiminin, adaletinin kriz içerisinde olduğuna işaret etti.
Dereli, “Toplumumuz hiç bu kadar geleceğinden endişe etmemişti. İnsanları korkutarak, yıldırarak hiçbir yere varılamaz. Bu iktidarda kalıcı olmayacaktır. Yeni bir iktidar için yeniden yola çıkma zamanıdır. Bundan sonra sadece seçimden seçime değil, her gün, her hafta ve her yıl çalışacağız” dedi.  
“TÜRKİYE’Yİ ÇAĞDAŞ YARINLARA TAŞIYACAK İRADEYİ OLUŞTURMAK İÇİN BURADAYIZ”

Çankaya İlçe Başkanlığı yaptığı günden bugüne kadar verilen destek ve samimiyet için teşekkür ederek sözlerine devam eden Dereli,partililerinden de aynı desteği, katkıyı ve yoldaşlığı bir kez daha istediğini belirtti.
Dereli,“Çünkü kendimde partime katkı sunacak enerjiyi ve yeni bir anlayışın heyecanınıen güçlü biçimde hissediyorum. Yaşadığımız seçimler ve süreç hepimize bir kez daha şunu göstermiştir ki, ülkemiz ve partimiz daha çok çalışmak, örgütlenmek ve birlik olmak zorundayız. Bu süreçte ilçe örgütümüz, belediye başkanımız, il örgütümüz, meclis üyelerimiz çok ciddi bir birliktelik ortaya koymuştur. Türkiye'yi çağdaş yarınlara taşıyan siyasi iradeyi oluşturmak ve toplumun değişim talebinin önderi olmak için buradayız” diye konuştu.  
SÖZ VERİYORUM!

Dereli konuşmasına şöyle devam etti:
Her türlü ayrımcılığı reddedip insana öncelik veren, daha demokratik ve katılımcı bir toplum yapısına kavuşmuş, temel insan hak ve özgürlüklerinde en ileri ülkeler düzeyine erişmiş, ülkede yurttaşlık, kardeşlik, dayanışma ve birlik bağlarını güçlendirmiş bir Türkiye yaratmak temel hedefimizdir. Hepinize Güçlü bir Cumhuriyet Halk Partisi ve güçlü bir Türkiye oluşturacağımızın sözünü veriyorum.  
“YAKLAŞIK KIRK YILDIR YAPILAMAYANI YAPTIK”

Dereli, “Kendimizi ben olarak değil, biz olarak yansıtan duyguyu en iyi şekilde yansıtacağız. Hep birlikte yürüyeceğiz. Bir devrim yapıyoruz Çankayalılar farkında mısınız? Çankaya’da 124 mahalleye sandık koyduk, mahallelere kadar demokrasiyi getirdik. Yaklaşık kırk yıldır yapılamayanı yaptık. Doğru olanı yaptık. Doğru olan demokrasiyi tabandan başlatmaktır. Mahallere kadar demokrasiyi götürdük. Partimiz artık Çankaya’da daha fazla oy alacaktır. Daha iyi yerlere gelecektir ve bunu her birlikte yapacağız” diyerek ifadelerini sonlandırdı.             

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x