Etimesgut Belediyespor’u ve Yenilenen Atatürk Stadyumu’nu...

Etimesgut Belediyespor'u ve Yenilenen Atatürk Stadyumu'nu Başkan Enver Demirel İle Konuştuk

Haber Ankara ekibi olarak Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e konuk olduk. Demirel ekimize, Etimesgut Belediyespor’un durumundan Atatürk Stadyumu’ndaki yenileme çalışmalarına kadar bir dizi önemli açıklamalarda bulundu.

22 Ağustos 2017 - 11:07 - Güncelleme: 22 Ağustos 2017 - 11:13

Haber Ankara ekibi olarak Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e konuk olduk. Demirel ekimize, Etimesgut Belediyespor’un durumundan Atatürk Stadyumu’ndaki yenileme çalışmalarına kadar bir dizi önemli açıklamalarda bulundu.

Atatürk Stadyumu’nda belirli bir kısmı kapsayan inşaatın tamamlanmak üzere olduğunu belirten Demirel, ‘’Futbol takımımıza hem at yapı hem de üst yapı olarak ciddi yatırımlar yapıyoruz. Tesisler kuruyoruz. İddialıyız’’ diye konuştu.

 

İşte Enver Demirel ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamı:

 

Şu anda Etimesgut Belediyesi Atatürk Stadyumu'ndayız. Bir yenileme çalışması var burada. Aynı zamanda lige şampiyonluk hedefiyle lige bir ekip var. Önce takımın durumundan bahsedelim. Sezon başında ne gibi hazırlıklar oldu? Sezon başladı ve hedefler hakkında biraz görüşlerinizi alabilir miyiz?

Hoş geldiniz öncelikle. Etimesgut şehir stadını yeniliyoruz. Stadımız, gördüğünüz üzere belirli bir kısmının inşaatı tamamlanmak üzere sezona hazır hale gelecek. Diğer kalan kısımları da önümüzdeki sezon tamamlandıktan sonra yenileyeceğiz. İnşallah burası yaklaşık sekiz bin civarında ya da birazcık üzerinde bir seyirci kapasiteli şehir stadına dönüşecek.

 

Tabi ki bununla beraber yine futbol takımımıza hem alt yapı hem üst yapı olarak ciddi yatırımlar yapıyoruz. Tesisler kuruyoruz. İddialıyız… İddialı olduğumuz için öncelikle alt yapımızı inşa ediyoruz. Sonuç itibarıyla  Etimesgut bugün yaklaşık altı yüz bin nüfusa geldi. Ankara’nın gerçekten çağdaş bir kentleşmenin ihtiyaç hissettiği yatırımları, sosyal donatıları kazanarak, hem de nüfusu Türkiye’de bütün yerleşim birimlerinin önünde artarak devam eden bir ilçe olması sebebiyle bugün Ankara’nın yirmi  beş ilçesinde beşinci sırada büyüklüğe sahip ve gelecek yıllarda da birinci sıraya oturacak olan bir şehirden söz ediyoruz. Dolayısıyla bu şehir her şeyi ile iddialı olmak zorunda. Kültürde, sanatta, yaşam kalitesinin yükselmesinde, sosyal yaşamın çok daha etkin ve yoğun olmasında iddialı olduğumuz gibi sporda da iddiamızı ortaya koymak istiyoruz. Futbol takımımız çok badireleri atlattı ve bugün Türkiye profesyonel liginde ikinci ligde mücadele veriyoruz. Geçen yıl çıkmıştık. Geçen yıl oynadık fakat istediğimiz başarıyı elde edemedik. Zaten ilk yıldı ama bu yıl hedefimiz büyük. Takımımızın yönetimi başta sayın başkan ve yönetimi olmak üzere teknik kadrosu, futbolcuları bu yönüyle hazırlandı. Hedef şampiyonluk. Tabi bu şampiyonluğumuzu bu yıl 2. ligden PTT birinci ligine çıkmak olarak ifade etmek istiyorum. Bunu başaracağız. Bu Etimesgut Belediye Spor ve Etimesgutlular için çok önemli. Dolayısıyla iddiamızı ortaya koyarken sadece söylevden ibaret veya bir niyetten ibaret olmadığını belirtmek isterim.

Transferlere biraz değinelim isterseniz. Yoğun bir dönem geçirdi Etimesgut Belediyespor...

Kesinlikle. Bildiğim kadarı ile takımımız hazırlık kampından muhtemelen yarın dönecek. Ciddi transferler yaptı arkadaşlar. Ben transfer işine fazla karışmadım, karışmıyorum. Sadece taleplerimi ve niyetimi ortaya koydum kulüp yönetimine ve başkanına. Dedik ki biz başarmak zorundayız ve hedefe ulaşmak zorundayız. Onlar da ona göre teknik kadronun istek ve taleplerini göz önünde bulundurarak çok güzel transferler gerçekleştirdiler. Sahanın her yerinde çok güzel oynayabilecek; ortada, forvette ve ilerisde çok güzel başarıları sergileyebilecek, Türkiye’mizin güzide kulüplerinde kendilerini ispatlamış olan oyuncu kardeşlerimizin transferlerini yaptık. Ve bugün Etimesgut Belediyespor’un formasıyla ilk maçımız ayın yirmi yedisinde. Eyüpspor’u burada ağırlayacağız. Dolayısıyla bu heyecanı her insanımız yaşıyor.  Ben belediye başkanı olarak yaşıyorum, kulüp başkanımız yaşıyor, yönetim yaşıyor, futbolcularımız yaşıyor. Sonuçta başaracağız diye umut ediyorum.

 

(Devamı gelecek)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı