Etimesgut Tügva İlçe Temsilciliği’nden 15 Temmuz Şehitleri...
Reklam

Etimesgut Tügva İlçe Temsilciliği'nden 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin 2'nci yılında tüm Türkiye'de '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri gerçekleştirildi.

28 Temmuz 2018 - 10:13

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin 2'nci yılında tüm Türkiye'de '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri gerçekleştirildi. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Etimesgut 15 Temmuz şehitlerini ve gazilerini anmak için program düzenledi. Şehit Mutlucan Kılıç Ortaokulu’nda gerçekleştirilen programa Etimesgut Kaymakamımız Sn. Fuat Gürel, Ak Parti Etimesgut İlçe Teşkilat Başkanı Sn. Ersin Işık ve Gençlik Kolları Başkanı Sn. Hayri Taha Pakdil, Türkiye Gençlik Vakfı Etimesgut İlçe Temsilciliği, Eğitim 1 Sen Sendikası 4 nolu şube Başkanı Sn. Tekin Korlu ve veliler ile öğrenciler katıldı.

 

15 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. 15 Temmuz hain darbe girişimini yeni nesillere doğru aktarabilmek amacıyla milli birlik ve beraberlik konulu tiyatro gösterisi ve şiir dinletisi gerçekleştirildi. Türk Bayrakları ile donatılan sahneye çıkan gençler izleyicilerden büyük alkış topladı. 

 

Programda konuşan TÜGVA Etimesgut İlçe Temsilcisi Adem Gürbüz 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşanılanları hatırlattı. Gürbüz “Çocuklar, gençler! Siz de bu ihaneti hatırlayarak büyüyün çünkü hatırlamak ayakta kalmaktır, sevmektir, mücadele etmektir. Çünkü hatırlamak vatanı savunurken bütün varlığın ile orada olmaktır.” Dedi.

 

Türkiye Gençlik Vakfı Etimesgut tarafından hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde  düzenlenen program ile 15 Temmuz şehitleri ve gaziler anıldı. Milli değerlerin yaşatıldığı ve yeni nesillere aktarıldığı programa Etimesgut halkı yoğun ilgi gösterdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..