"Fakat Ne Eğlenmişiz" Ankara’da! Bambaşka Bir Yeni...

"Fakat Ne Eğlenmişiz" Ankara'da! Bambaşka Bir Yeni Yıl Karşılaması...

Orada Duruverseydi Zaman ve Kemâl adlı müzikal belgesel oyunlarıyla dikkat çeken sanatçı Pınar Ayhan yeni gösterisi “Fakat Ne Eğlenmişiz” ile başkent izleyicisine keyifli bir yeniyıl karşılaması yapmaya hazırlanıyor.

08 Aralık 2018 - 10:57

Orada Duruverseydi Zaman ve Kemâl adlı müzikal belgesel oyunlarıyla dikkat çeken sanatçı Pınar Ayhan yeni gösterisi “Fakat Ne Eğlenmişiz” ile başkent izleyicisine keyifli bir yeniyıl karşılaması yapmaya hazırlanıyor. Ayhan oyunu, TRT’nin unutulmaz sunucularından, müzik eğlence programlarının aranan ismi Ömer Önder ile birlikte sunacak... Yaklaşık 50 yıllık bir süreci hızlı ama keyifli bir eğlenceye dönüştüren gösteri, 2019’u karşılamaya 12 gün kala, 19 Aralık Çarşamba günü MEB Şura Salonu’nda saat 20.00’de izleyicisiyle buluşacak.

“Fakat Ne Eğlenmişiz” pijama, terlik, televizyon üçlemesi yapıp yeni yılı televizyon başında geçirdiğimiz 1970’lerden, gazinoların dolup boşaldığı 1980’lere, kliplerin, yepyeni bir pop anlayışının ortaya çıktığı, “serbest piyasa” koşullarının egemen olmaya başladığı 90’lara ve milenyumdan bu yana teknolojiyle iç içe geçen 20 yıla kısa anektodlarla değinecek. Pınar Ayhan ve orkestrası oyunda ayrıca döneme damga vuran unutulmaz şarkıları da izleyiciye hatırlatacak. İzleyici bu gösteride Pop, Türk Sanat Müziği hatta Halk Müziği’nden pek çok şarkıyla eğlenecek, duygulanacak ama mutlaka anılarını hatırlayacak.

Gösteriyi yeni yılı karşılamaya 12 gün kala sahneye koymanın, esprili hatta sembolik bir anlamı olduğunu anlatan Pınar Ayhan şunları söylüyor: “Yepyeni bir yıla başlamak için 12 çok anlamlı bir sayıdır ya; saat 12:00’yi gösterdiğinde birden bire yepyeni bir yıla giriverirsiniz. Birkaç saniye içinde o yıl eskiyiverir. İşte biz de bu yüzden yılbaşı gecesi eğlencesi planlayanlar için bambaşka ve eğlenceli bir yolculuğu, yepyeni bir yıla 12 gün kala sahneye koymayı düşündük. İzleyicilerimiz upuzun ama keyifli bir yolculukta bulacaklar kendilerini. Söz, çok eğlenecekler ama öğrenecekler de.”

Baha Müzik Yapım Organizasyon'un sahneye koyacağı oyunun fikir ve projesi Pınar Ayhan'a ait. Oyunun dönem araştırma ve metin yazarlığını Banu Mertyürek Güler, proje koordinatörlüğünü Ayşe Karakoç, yapımcılığını Sühan Ayhan yapıyor. Rejisi Özgür Billur tarafından gerçekleştirilecek oyunda yetkin müzisyenlerden oluşan 7 kişilik bir orkestra ve dönem danslarını sahneye koyacak dansçılar da yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x