Fatih Çetinkaya: ’’Başkent’e Sahip Çıkalım’’
Reklam
  • Reklam

Fatih Çetinkaya: ''Başkent'e Sahip Çıkalım''

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankara’nın başkent oluşunun Milli Mücadele yıllarında üstlendiği ana karargah olma görevinden başarıyla çıkışının bir ödülü olduğunu bildirdi.

13 Ekim 2016 - 11:28 - Güncelleme: 13 Ekim 2016 - 11:28

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankara’nın başkent oluşunun Milli Mücadele yıllarında üstlendiği ana karargah olma görevinden başarıyla çıkışının bir ödülü olduğunu bildirdi. MHP İl Başkanı Çetinkaya, Ankara’nın başkent oluşunun yıldönümü mesajında ‘Avrupa başkenti Ankara’ sloganlarının boşlukta kalmaması çağrısında bulunarak “Ankara’mızın adına, varlığına, geçmişine, ekonomisine, sanayisine sahip çıkılmalı. Sorunlar içinde yaşayan bir başkent olmaktan hızla kurtarılmalıdır. Ankara’nın geleceğine sahip çıkılmalıdır” dedi.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankara’nın başkent oluşunun 93. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda daha sonra şunları söyledi:

 

MESAJ YAYINLADI

“27 Aralık 1919’da Atatürk’ün Ankara’ya gelişi ile kaderi değişen kentimiz, çorak bir bozkırdan başkente dönüştürülmüştür. Şüphesiz Milli Mücadeleye karargahlık görevini başarıyla yapan Ankara’mız, 13 Ekim 1923’te yani bundan tam 93 yıl önce hak ettiği ödülü taçlandırarak başkentimiz olmuştur.

O tarihten sonra hızla gelişen ve boş bir bozkır olma özelliğinden hızla uzaklaşan Ankara, gelişen Türkiye ile birlikte bugünlere gelmiştir.

Ancak, ne yazık ki günümüzde Türkiye’nin iktidarında söz sahibi olanlar, Milli Mücadelenin üssü  olan Ankara’ya şaşı baktıkları için sorunlar içinden çıkılmaz boyutlara çıkmıştır.

Ekonomik, sosyal ve endüstriyel olarak içi boşaltılan, önemli yatırımlardan ve hizmetlerden mahrum kalan Ankara’mız asla bunu hak etmemektedir. Ebedi başkentimiz Ankara’mız ve aziz hemşehrilerimiz hizmetlerin en güzeline layıktır.

Bu yıldönümü vesilesiyle bir bozkırdan başkent oluşturan ecdadı minnet ve rahmetle yadediyor; Ankara’mızın başkent oluşunun yıldönümünü kutluyorum.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı, Asfaltlama Bitti
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı,...
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da Ne Oldu Ne Olacak?'
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da...