Fethi Yaşar’dan Çantacılar Sokağı’na Ziyaret ve Destek...

Fethi Yaşar'dan Çantacılar Sokağı'na Ziyaret ve Destek Sözü

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Umum Ayakkabıcılar ve Çantacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyaretinin ardından Ulus Çantacılar Sokağı’nı da gezerek, esnaf ve sanatkarla bir araya geldi, sokaktan gerçekleştirilen hizmeti yerinde gördü. Başkan Fethi Yaşar, ayakkabıcı ve çantacıları içinde toplayacak Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin altyapı oluşumuna destek olacağını da kaydetti.

05 Kasım 2018 - 12:34 - Güncelleme: 05 Kasım 2018 - 12:34

Ankara Umum Ayakkabıcılar ve Çantacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Durak Uygun yaptığı konuşmada; “Mesleğimizin ve ülkemizin geleceği için çalışıyor, meslektaşlarımızın haklarını korumak ve seslerini duyurmak adına elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bu anlamda sesimizi, sorunlarımızı her platformda duyurmaya çalışıyoruz. Yoğun çalışma temposuna rağmen odamızı, esnaf ve sanatkarlarımızı ziyaret ederek bizleri onurlandıran, sorun ve taleplerimize kulak tıkamayıp duyarlı olan Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi Yaşar’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi hakkında da Başkan Fetih Yaşar’a bilgi veren Oda Başkanı Uygun, “Ayakkabıcı ve çantacılar olarak bugüne kadar Ankara'da bir sitemiz olmadı. Çok zor şartlar altında, dağınık bir şekilde konumlanan ve bulundukları alanlara sığmayan ayakkabı ve çanta imalatı yapan iş yerlerinin bir sitede toplanması artık zorunluluk haline geldi. Bu anlamda Toplu İşyeri Yapı Kooperatifinin kuruluş çalışmalarını başlattık. Kooperatif ile üyelerimizin işyeri ihtiyaçlarını karşılamak amacındayız. Altyapı ve üstyapı dengesinin çok iyi gözetildiği, sürdürülebilir alanlarıyla toplu işyerlerini inşallah hayata geçireceğiz. Kooperatifle gücümüze güç, ülke ekonomisine artı değer katacağız. Bu doğrultuda Yenimahalle İvedik Mahallesinde yer alacak kooperatifimizin özellikle altyapısı için Yenimahalle Belediyemizden destek bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

 

KOOPERATİF ALTYAPISI İÇİN DESTEK SÖZÜ

Ziyarette yaptığı konuşmada Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da, “Esnaf ve sanatkarlarımız ülkemizin omurgası, ekonomik ve sosyal hayatımızın önemli bir parçasıdır. İstihdam yaratan esnaf ve sanatkar güçlü olursa ekonomi canlanır, ülke kalkınır. Bu doğrultuda biz de her zaman Yenimahalle’de esnaf ve sanatkarlarımızın haklarını korumaya, belediyemizin imkanları ölçüsünde destek vermeye çalıştık, bundan sonra da Yenimahalle Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde ne gerekiyorsa desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Artık ihtiyaç haline gelmiş kooperatif çalışmalarınız için de özelikle kolaylıklar, başarılar diliyorum. Yenimahalle Belediyesi olarak kooperatif altyapısının oluşturulması için elimizden gelen tüm desteği göstereceğimizi belirtmek isterim.” dedi.

 

Oda ziyaretinin ardından Fethi Yaşar, Ulus Çantacılar Sokağı’nda faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarları da ziyaret etti. Hayırlı işler temennisinde bulunduğu esnaf ve sanatkarlarla üretim, satış ve pazarlamaya ilişkin bir süre sohbet eden Başkan Yaşar, esnaf ve sanatkarların ürettikleri ürünleri de inceleyerek, “El emeği, göz nuru katarak burada birbirinden güzel çantalar üretiyorsunuz. Burada üretilen ve satışa sunulan ürünlerin hak ettiği değeri bulması, emek veren, üreten, değer üretenin hakkını alması her zaman önceliğimiz olmalıdır. Üretenin, esnaf ve sanatkarlarımızın haklarını korumalıyız.” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..