Fethi Yaşar, Gençlerbirliği Taraftarlar Derneği İle Bir Araya...

Fethi Yaşar, Gençlerbirliği Taraftarlar Derneği İle Bir Araya Geldi: "Diğer Kulüplere Verilen Destek Gençler'e Verilmedi"

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Gençler Birliği Taraftarlar Derneği üyeleri ile birlikte Gimat bölgesinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

22 Mart 2019 - 10:26

Düzenlenen etkinlikte Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Gençler Birliği Taraftarlar Derneği Başkanı Murat Kahramaner, çok sayıda Gençlerbirliği taraftarı katıldı.

Derneğin 27’nci kuruluş yılını kutlayarak, Cumhuriyetle yaşıt Gençlerbirliği Kulübü’nün Ankara’da büyük bir değere sahip olduğunu belirten Yaşar “Ankara’ya geldiğim yıllarda birinci ligde 8 Ankara takımı vardı. Son 20 yıldır gerek genel idare gerekse yerel idarelerin Başkent kulüplerine gereken önemi vermemesinden dolayı kulüplerimiz sıkıntılı günler yaşıyor. Siyasetçiler kulüpleri idare etmeye kalkmamalı, iç işlerine karışmamalıdır. Keçiörengücü ve Osmanlıspor’a verilen desteğin yüzde 20’si Ankaragücü ve Gençlerbirliği kulüplerine verilmiş olsaydı bugün Ankara’da büyük öneme sahip bu kulüplerimiz çok daha iyi konumda olurdu. Gençlerbirliği Ankara’nın büyük değeridir” dedi.

 

“GENÇLER TARAFTARI CUMHURİYET'E SIKI SIKIYA BAĞLIDIR"

Gençlerbirliği taraftarının her zaman Cumhuriyetçi çizgide olduğunun altını çizen Yaşar “Gençlerbirliği taraftar sayısı az gözükse de kulüp, Cumhuriyete ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerine sıkı sıkıya bağlı taraftar grubuna sahiptir. İnanıyorum ki Gençlerbirliği yakın zamanda süper lige çıkarak eski görkemli günlerine kavuşacaktır. Eğer bu kentte yaşıyorsak kulüplerimize sahip çıkmalıyız. Göreve geldiğimiz günden beri, Gençlerbirliği ve Ankaragücü’ne elimizden geldiğince gereken desteği verdik. Vatandaşlarımız yetki verirse destek vermeye de devam edeceğiz. Yenimahalle Belediyesi olarak spora tam destek veriyoruz. 2 kapalı spor salonu ve 4 yüzme havuzunun bulunduğu Yenimahalle’de, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve spor yapması için ilçenin dört bir yanına spor tesisleri kazandırdık. Eğitim, kültür ve spor benim için çok önemli. Bu düşünceyle Yenimahalle’yi ilçe sakinlerinin yaşamaktan keyif aldığı bir ilçe haline getirdik” şeklinde konuştu.

 

TARAFTAR DERNEĞİNDEN YAŞAR'A TEŞEKKÜR

Gençlerbirliği Taraftarlar Derneği olarak her sıkıntılarında kendilerine desteklerini sunan Yaşar’a teşekkür eden Dernek Başkanı Murat Kahramaner “Fethi Yaşar, 1992 yılında kurulan derneğimize görevde olduğu süre boyunca desteğini sundu. Ne zaman yanına gitsek, sıkıntılarımızın çözümünde bizimle mücadele verdi. Önümüzdeki dönemde de yanımızda olacağına inancımız tam. Kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..