Fikret Orman: ’Allah Yarın da Kupayı Kazanmayı Nasip Etsin’

Fikret Orman: 'Allah Yarın da Kupayı Kazanmayı Nasip Etsin'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kendilerinden beklentilerin çok yukarı çıktığını belirterek, "Allah bizi size mahçup etmesin ve nice başarıları nasip etsin. İnşallah yarın da kupayı kazanmayı nasip etsin." şeklinde konuştu.

14 Mayıs 2016 - 15:47

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kendilerinden beklentilerin çok yukarı çıktığını belirterek, "Allah bizi size mahçup etmesin ve nice başarıları nasip etsin. İnşallah yarın da kupayı kazanmayı nasip etsin." şeklinde konuştu.

Beşiktaş Kulübü'nün BJK Akatlar Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen 2015 olağan idari ve mali genel kurulunda konuşan Kulüp Başkanı Fikret Orman, ilk olarak borçlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Orman, Beşiktaş'ın borç sarmalından kurtulması için bir şey satması gerektiğini ancak bu yöntemin kendilerine yakışmayacağını dile getirerek, "Beşiktaş'ın borç sarmalından büyüyerek çıkabileceğini düşündük. Beşiktaş'ı büyütebilmek için de hem yatırım yapmamız hem itibarını toparlamamız hem de sportif başarılı bir kulüp oluşturmamız gerekiyordu. Futbol takımımıza tesislerimize Vodafone Arena'ya yatırım yapmak ancak büyük Beşiktaş hayaliyle gerçekleşebilirdi. Bu tarafı sizlere ve Beşiktaş taraftarlarına anlattık. Sonuç olarak Beşiktaş artık bir sayfayı kapatmış durumdadır. Artık rakiplerinin üçte biri civarında gelir elde eden bir kulüpten, onlardan daha fazla gelir elde eden kulüp haline gelmiştir." ifadelerini kullandı.

Borç konusunda hedeflerini de açıklayan Orman, "Hedefimiz şudur: önümüzdeki 3 sene sonunda Beşiktaş'ın 100 milyonun altına indirecek bir hale getirmemiz lazım. Bütün çalışmalarımızı bunun üzerine yapacağız." dedi.

Vodafone Arena'nın inşaatından açılışına kadar geçen süreci 'Zor bir süreçti' diye adlandıran Başkan Orman, "Vodafone Arena her gün bitecek mi diye bekledik. Hep desteğinizi arkamızda hissettik. Beşiktaş için çalıştık. Bizde bu aşk ve sevda olduğu sürece Beşiktaş'a hizmetimiz bitmeyecektir. Dün ne heyecandaysak yarın da aynı heyecanda devam edeceğiz. Beklentiler çok yukarı çıktı. Allah bizi size mahçup etmesin ve nice başarıları nasip etsin. İnşallah yarın da kupayı kazanmayı nasip etsin." şeklinde konuştu.

Fikret Orman, göreve geldikleri dönemde kulübün durumunun herkes tarafından bilindiğini dile getirerek, "Bu süreçte Vodafone Arena'yı yapmak zordu. Türkiye'nin en muhteşem, en güzel stadını yaptık. Her anlamda 7 gün 24 saat çalışacak bir stat yaptık. Stadımızı 26 aylık bir süre içinde yaptık. Çok zordu ama bu süre içinde bize güvenen tüm Beşiktaşlılara, bize güvenen loca alan vip koltuk alan tüm şirketlere ve kişilere teşekkür etmek istiyorum." diye konuştu.
  Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 2015 olağan idari ve mali genel kurulunda kongre üyelerinin yaptığı eleştiriler üzerine, "Acaba ben başka bir kulübün kongresine mi geldim?" sorusunu yöneltti.

Beşiktaş Kulübü'nün BJK Akatlar Spor Kompleksi'nde gerçekleştirdiği 2015 olağan idari ve mali genel kurulunda eleştirilere cevap vermek için kürsüye çıkan Kulüp Başkanı Fikret Orman, "Genel olarak prensibim her söylenene cevap vermekti ama bugün vermeyeceğim. Kendi kendime bazı zaman şu soruyu sormak ihtiyacı hissettim: 'acaba ben başka bir kulübün kongresine mi geldim? Beşiktaş'ı stadı bitmiş yarın Allah nasip ederse şampiyonluk turunu atacak dünyada bir ilki başarmış stadı olmadan şampiyon olmuş. Kendi stadına dönecek takımın kongresi oluyor bugün. Tek başına bir başkan adayı var. 'Herhalde ben başka bir yere geldim' diye düşündüm. Üzüntülüyüm bu konuşmamın içinde de söyledim insanların iktidar hırsı olabilir bunu çeşitli şeyler üzerinden anlatmaya çalışabilirler ama yöntemleri bu olmaması lazım. Borçlarla ilgili konuşuluyor. Size şunu soruyorum: buraya gelip de şöyle yapalım diyen birisini duydunuz mu? Yani çok sefer söyledim arkadaşlar, 'lütfen söyleyin neyi yaptık ki yapmayalım, neyi yapmadık ki yapalım? Böyle konuşursak sonuca endeksli gideriz." ifadelerini kullandı.

"Gerçek burada gördüğünüz gibi değil ben sokaktan geliyorum her gün Beşiktaşlıların yanındayım. Her gün her dakika onlarla beraber oluyorum. Statta, mağazanın içinde, yolda her dakika onlarla beraberim. Beşiktaşlıların ilgisi iki bin lira değil 5 bin lira değil. Beşiktaşlıların ilgisi stadın bitmesiydi bitti, Beşiktaşlıların ilgisi şampiyonluktu oldular." diyen Başkan Orman, şöyle devam etti:

"Hiç kimse bunlarla uğraşmıyor. İktidar hırslarıyla çıkacak aday olacaklar. Ben kasım ayında da söyledim: Beşiktaş'ın mutsuzluğu üzerine aday olmayın mutluluğu üzerine aday olun dedim. Keşke aday olabilselerdi ama bize yakışan bu mevzuyu burada kapamaktır. Bizim toparlayıcı olmamız lazım sinirlerimize hakim olmamız lazım. Biraz sinirliyim, bütün Beşiktaşlılardan kongre üyelerinden özür diliyorum. Hakkınızı helal edin."  
KULÜP YÖNETİM KURULU, İDARİ VE MALİ YÖNDEN İBRA EDİLDİ


Bu arada Beşiktaş Kulübü'nün 2015 yılı olağan idari ve mali genel kurulunda, kulüp yönetim kurulu, idari ve mali açıdan ayrı ayrı oy çokluğuyla ibra edildi.

Genel kurulda, 1 Ocak-31 Aralık 2015 dönemi faaliyetleri görüşüldükten sonra genel kurul üyelerinin onayına sunuldu. Oylamanın ardından Fikret Orman başkanlığındaki yönetim kurulu, idari ve mali açıdan oy çokluğuyla ibra edildi.

Öte yandan toplantıda, kulübün 597 milyon 829 bin 104 liralık 2016 yılı bütçesi de oy çokluğuyla onaylandı.

İdari ve mali ibranın ardından tekrar kürsüye gelen Orman, sözlerini şöyle tamamladı: "İnşallah yarın hepimiz için, yarın akşam güzel bir gün olsun. İnşallah şampiyonlukları daha fazla kutlamamız için vesile olsun. Birinci kupa ikinci kupa üçüncü kupa olsun. Allah hep Beşiktaş'ın yanında olsun kem gözlerden de korusun."          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı