Angel Stüdyo & Fotoğraf

Adres: Ceyhun Atıf Kansu Caddesi, 33/c, Balgat Şehir : Ankara Telefon: 03122845116

 

www.angelstudyo.com

 

Ankara'nın en önemli stüdyo&fotoğraf firmalarından birine konuk olduk. Emre Erol ve Erdem Erol, baba mesleği olan fotoğrafçılık alanında hem ailden gelen tecrübe, hem de teknolojik gelişmeleri anında takibi harmanlayıp mükemmel işlere imza atıyorlar. Bizim dikkat ettiğimiz en önemli husus, her şeyden önce güler yüzlü yapıları. İşlerini ne kadar sevdikleri, sürekli gülen yüz ifadelerinde belli oluyor. Tabi bu durum, özellikle fotoğraf çekinirken gerginleşen insanları rahatlatıyor.

 

Angel Stüdyo & Fotoğraf'ın sahipleri Emre ve Erdem Bey ile keyifli bir röportaj yaptık. Sorularımıza çok samimi cevap veren Erol kardeşler, Angel'a dair her şeyi bizlerle paylaştı.

 

İşte Emre ve Erdem Beyler ile yaptığımız röportaj:

 

 

- Bu güzel ağırlamadan dolayı teşekkür ederiz. Biraz özgeçmişinizden bahsedebilir misiniz?

 

Emre Erol: 04.11.1980 yılında Ankara’da doğdum. Evli ve bir çocuk babasıyım. Aslen Kırıkkaleli olup Ankara’da büyüdüm.20 yıldır Fotoğrafçılık mesleğini sürdürüyorum.


Erdem Erol: 24.03.1984 yılında Ankara’da doğdum. Evliyim. Anadolu üniversitesi Fotoğrafçılık bölümü mezunuyum. 15 yıldır Fotoğrafçılık mesleğini sürdürüyorum.


- Bu sektöre başlama hikayeniz nedir?


Baba mesleği olan fotoğrafçılık meslek kariyerimizi belirledi diyebilirim. Çocuk yaşlarda babamın dükkânı bizim için mutlu olduğumuz bir yerdi. Okul çıkışları ve hafta sonu dükkânda olmak keyif vericiydi. Yani bu işte çok uzun yıllardır varız diyebiliriz.

 


- Firmanız kaç yıldır faaliyet göstermektedir?


Babam Mehmet Erol 1967’dan beri fotoğrafçı. Bizde onun bize bıraktığı meslekte 20 yıldır varız ama firmamız 50 yıldır varlığını sürdürüyor.

 

- Kaç kişiyle hizmet veriyorsunuz?


Kardeşim ve ben hariç yanımızda 3 kişi daha çalışıyor. Çalışan demek az olur biz bir ekibiz ve işlerin en üst kalitede olması bir ekip işi.- Size göre firmanızı rakiplerinizden farklı kılan özellikleriniz nelerdir?


Bir işi yapmanın en güzel yanı o işi geçmişi ile beraber bilmek ve en iyi bir şekilde yapabilmektir. Uzun yıllardır bu meslekte olmanın verdiği güven ve ekip olarak çok çalışarak güncel olayları takip ederek teknoloji ile iç içe olup tüm yenilikleri bünyemize taşıyarak birçok rakibimize fark atıyoruz diyebiliriz. Fotoğrafçı olmak güncel olmak geride kalmamaktır. Teknolojinin gün be gün geliştiği dünyada bizimde hep ileride olmak tek amacımız.

 


- İşiniz için gerçekleştirmek istediğiniz hedefiniz var mı? Anlatır mısınız?


Bizim işimiz her zaman kendini yenilemek gerektiriyor. Yenilenmek için de çok hedefimiz var tabi ki… Yaptığımız tüm çalışmalarda iyinin daha da üstünde olmak, insanları mutlu etmek hedeflerimizin ilk sırasını alıyor. Yaptığımız çalışmalardan biraz bahsetmek istiyorum. Biz Angel Fotoğrafçılık olarak dijital ortamda yaptığımız çalışmalar, Flycam çekimleri, Hexakopter çekimleri, Jimijip çekimleri, çerçeve tasarımları, albüm tasarımları ile Ankara da en iyi olmayı hedefliyoruz.


- 5 yıl sonra firmanızı nerede görmek istersiniz?


5 yıl sonrada aynı kaliteli işler ve çalışmalarla fotoğrafçılık kariyerinde hep iyi olmak kendimizi görmek istediğimiz yer...


- Mesleğiniz için yetenek gerekli midir?


Tabi ki gerekli… Görsel olarak çok açık olmanız gerek. İşin teknik kısmı bir yana eğer yeteneğiniz ve görsel estetiğiniz yoksa herkes kadar fotoğraf çekersiniz. Bu işte başarılı olmuş birçok fotoğraf sanatçısı da yeteneği ile bir yere gelmişlerdir.

 


- Mesleğinizin zorlukları var mıdır?


Tabi ki var her iş kadar. Güzellik ve beğeni göreceli bir kavram olduğu için herkese her şeyi beğendirmek zor. Önce karşınızdakinin ne istediğini anlamak lazım.


Sürekli yenilenmek ve takip etmek de işin yorucu ve keyifli kısmı ama işini severek yaparsan hiçbir iş zor değildir. Zor olanı başarmak değimlidir zaten mutlu olmak. İşte bizde bu yüzden bu kadar keyifle yapıyoruz bu işi…

 

 

 

 

 

Firma'ya Mesaj Gönder