Öz-Gür Market

Adres: Şenlik Mahallesi, Şehit Bilal Temur Sokak, No: 68/A Keçiören Şehir : Ankara Telefon: 03123800868

GSM: 05425317553

Muhammet Şamlı, ‘ÖZ-GÜR MARKET’in özgün sahibi. Karadeniz insanının kendine has şivesiyle selamlıyor bizi. Kendi mahsulleri olan çayın eşsiz kokusu marketin her yanına sinmiş. Aslında işletme sadece marketten oluşmuyor. Aynı zamanda marketin yanında toptan çay satışları için büyük bir depoları var. Karadenizlilere özgü Temel fıkralarından biriyle giriyor lafa Muhammet Bey. Röportajımıza geçene kadar şen şakrak bir muhabbet ve bol kahkaha üzerimizden eksik olmuyor. İşte böyle bir ortamda röportajımıza başlıyoruz:

 


-Şivenizden Karadenizli olduğunuz anlaşılıyor…
Evet, yöremizin bu sıcak konuşma biçimini severek yaşatıyoruz. Aslında şivemizi esprilerimiz, fıkralarımızla harmanladığımızda bize olan ilgi daha da artıyor diyebiliriz. Müşterilerimiz içlerinden geldiğimizi anlıyor çünkü.


-İşletmeniz hangi yıldan beri faaliyette bulunuyor?
13 yıldır gıda sektöründe hizmet veriyoruz. Tabii bu kadar uzun süre faaliyette kalabilmek için müşteriyi tanımak ve ayağını alıştırmanız gerekiyor.

 


-İşletmenizi gıda sektöründe farklı kılan etken nedir?
13 yıldır gıda sektöründe olduğumuzu söylemiştim, 20 yıldır da çay sektöründe hizmet vermekteyiz. ‘Çayımız farkımız’ diyebiliriz.


-Peki, çay kendi imalatınız mı?
Kendi mahsulümüz, kendi imalatımız. Emin ellerden geçiyor bu çay. Rizemiz’in siyah incisini en doğal haliyle Ankara’ya getiriyoruz. Kendi bahçemizde yetiştiriyoruz çayımızı.

 


-Çayınızın diğer çaylardan farkı nedir?
Çayımızın özelliği kalitesi tabii ki. Tadı ve elek altı olmasıyla diğer çaylardan ayrılıyor. Rize’nin yüksek kesimlerinden elde ettiğimiz için içinde “sıfır toz” barındırıyor.


-Markete dönecek olursak, müşterilerinizin sizi tercih etmesinin en önemli sebebi nedir?
Aile üyeleri birbirlerine sımsıkı bağlıdır. Bizde mahallemizde aile gibiyiz. Süpermarketlerin karşısında ayakta kalmak bu bağlarla mümkün olabiliyor. Biz muhabbetimizle, güler yüzümüzle, fıkralarımızla zaten oturmuş bir müşteri grubuna sahibiz.

 


-En çok hangi ürünler talep görüyor?
Biliyorsunuz, doğal gıdalara bir özlem var. Bu yüzden doğal, organik ürünlerimiz revaçta. Başta çay. Çünkü namımız var çayda. Köy peyniri, tereyağ ve yumurta da sıkça tüketilen gıdalar. Müşterilerimize bu ürünleri katkısız olarak sunuyoruz.


-Röportajımızı bitirirken HaberAnkara.com hakkındaki düşüncelerinizi sormak istiyorum.
Sitenizi inceledim, genç ve yenilikçi fikirlerle kurulduğunu düşünüyorum. Yolunuzun açık olmasını temenni ediyorum.

 

 

Firma'ya Mesaj Gönder