Fiziksel mesafeli sosyal alanlar geliyor

Fiziksel mesafeli sosyal alanlar geliyor

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs tüm hayatımızı değiştirmeye başladı. Çalışma ortamlarından, camilere kadar insanların bir arada bulunduğu her ortam artık virüsten korunmak için dizayn ediliyor. Fiziksel mesafeyi korumak adına seperatör sistemleri yapan Devin Tanıtım şirketinin özellikle kalabalık ortamlarda sosyal ve fiziksel mesafenin korunmasını amaçlıyor.

28 Mayıs 2020 - 18:51 - Güncelleme: 29 Mayıs 2020 - 10:38

Ofiste çalışma masalarını ve alanları parçalara ayırmak için kullanılabilecek sistem ithal malzemelerle yapılıyor. Çalışma alanlarını birbirinden ayıran ve daha sağlıklı bir ortam sunan seperatör sistemleri grafik uygulamaya uygun, istenilen ölçüde, ahşap ve şeffaf yapılabiliyor. Şirketlere kiralanacak olan sistem, yeni düzende ofislerde sosyal alanı korumak için rahatlık sağlayacak.


CAMİLERDE DE KULLANILABİLECEK

Devin Tanıtım şirketinin Akseki Camii için geliştirdiği örnek projede ise camilerde sosyal ve fiziki mesafenin korunması amaçlanıyor. Camilerde geliştirilecek seperatör sistemle her kişi için namaz kılabileceği 10 metrekare yer ayrılacak. Proje camilerde namaz kılacak her kişi için aralarında 3 metre mesafe olacak şekilde namaz kurallarına uygun bir şekilde geliştirildi. Seperatörlerin şeffaf olması nedeniyle cemaatin birbirini görebilmesi sağlanacak. Cami girişlerinde uyulması gereken kurallar yine geçerli olacak ve maske ile tek kullanımlık seccade kullanılacak. Projede giriş çıkışlardaki kalabalığı engellemek içinse farklı giriş çıkış noktaları tasarlandı.


AVM’LERE, RESTORANLARA VE SPOR SALONLARINA UYGULANABİLİR

AVM’lerde foot court’ta (yemek alanı) oluşan sıra ve kalabalığı fiziksel mesafeye uygun hale getirmek için yine seperatörler kullanılabilecek. Her bir alan için yine 3 metre kuralına uyularak servis ve sipariş kısmında insanların birbiriyle etkileşimi azaltılacak. Tüm alanlarda kullanılan seperatörler gibi bunlar da isteğe bağlı şeffaf ya da ahşap olarak kullanılabilir ve grafiğe uygun olarak tasarlanabilir.


Ortak kullanım alanlarının tümünde kullanılabilecek seperatörler spor salonlarında kişilerin birbiriyle olan sosyal ve fiziksel mesafesini korumasını da sağlayacak.


Projede yer alan örnekler üzerinden tüm ortak kullanım alanlarına uygulanabilecek bu sistemle mekan bütünlüğünü bozmadan sağlığınız korunabilir. Detaylı bilgi için http://fizikselmesafe.com/ web sitesi incelenebilir. 

 Gonca ÖZTÜRK

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..