FLAŞ! Ankara’da Dolmuş Ücretlerine Zam! İşte Yeni Tarife...

FLAŞ! Ankara'da Dolmuş Ücretlerine Zam! İşte Yeni Tarife...

Ankara'da minibüs (dolmuş) ücretlerine zam geldi. Yeni tarifeye göre kısa ve uzun mesafe ücretlerinde fiyat artışına gidildi.

31 Ağustos 2018 - 17:09 - Güncelleme: 31 Ağustos 2018 - 17:11

Haber Ankara'nın edindiği bilgiye göre, Başkent Ankara'da kısa mesafe dolmuş ücretleri 3 TL'ye, uzun mesafe dolmuş ücretleri ise 3,5 TL'ye yükseltilecek. Yeni tarifenin en geç 6 Eylül 2018 Perşembe gününden itibaren geçerli olacağı belirtildi.

 

Ankara'da dolmuş ücretleri kısa mesafede 2,75 TL, uzun mesafede ise 3,15 TL olarak uygulanıyordu.

 

"ARTAN MALİYETLER SONUCU ESNAFIMIZDAN TALEP GELDİ"

Yeni tarifeyle ilgili Haber Ankara'ya açıklamada bulunan Ankara Minibüsçüler Odası Başkanı Hacı Bekir Gani, "Artan maliyetlere bir süredir direniyorduk. Ancak esnafımızın yoğun talebi karşısında minibüs ücretlerinde bir düzenleme yapmamız kaçınılmaz oldu. Vatandaşlarımızın bu konuda bizleri anlayışla karşılayacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Reklam
Kaynak: ÖZEL HABER - ESMA KARAKILIÇ

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Bigbaba
  7 ay önce
  Mavi masa ve Başkana sordum..⁉ Herkese verdikleri gibi bana da bir numara verdiler ????(geçersiz-oyalama) Cevap yazdım Uygu***ıyor diye ⁉ - Cevap TISSSSS ????
 • BİGBABA
  7 ay önce
  ONAYLANMADAN YORUM YAPMAM ⁉ Diğer Ulaşım Araçlarına da Aynı tarihte #zam yapılması gerekir ✔
 • Emre Erbaş
  7 ay önce
  Kısa mesafe 4,5 uzun mesafe 5,5 lira olmalı herkez 8-9 milyara çalışıyor ya ülkede 3-3,5 nedir milletle alay etmeyin.. ALLAH HESABINI SORACAK BU DÜNYA SULTAN SÜLEYMANA KALMAMIŞ SİZE Mİ KALACAK !!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da Nisan'ın 20'sinde Kar Yağışı
Ankara'da Nisan'ın 20'sinde Kar Yağışı