FLAŞ! Ankara Valiliği Açıkladı! Ankara’da Okullar Tatil Edildi...

FLAŞ! Ankara Valiliği Açıkladı! Ankara'da Okullar Tatil Edildi (14.12.2018)

Ankara Valiliği, yoğun kar yağışı beklenildiğinden dolayı 14 Aralık Cuma günü eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

13 Aralık 2018 - 23:45 - Güncelleme: 13 Aralık 2018 - 23:46

Ankara Valiliği, yoğun kar yağışı beklenildiğinden dolayı 14 Aralık Cuma günü eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. 

 

Ankara Valisi Vasip Şahin, kendisine ait Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Meteorolojik tahminlere göre ilimizde bu gece başlayıp yarın öğlene kadar sürecek kuvvetli kar yağışı ve buzlanma beklenmekte olup öğrenci ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yarın(Cuma günü) ilimiz genelinde eğitime bir gün ara verilmiştir." ifadelerini kullandı

 

"MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN...''

Vali Şahin'in açıklamasının ardından Ankara Valiliği'nden resmi açıklama da geldi. Açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre ilimiz genelinde 13 Aralık Perşembe gece yarısından 14 Aralık Cuma günü öğle saatlerine kadar kuvvetli kar yağışı beklenmektedir.

Kuvvetli kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerine 14 Aralık 2018 Cuma günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.

Kamuda görevli hamile çalışanlar ile engelli çalışanlar da bu tarihte idari izinli sayılacaktır." denildi.

YOĞUN YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Başkent Ankara'da, Cuma gününün ilk saatlerinden öğlen saatlerine kadar kar yağışı bekleniyor. Yetkililer, buzlanma riskine karşı da vatandaşları uyardı. Cuma günü hava sıcaklığının en yüksek 3, en düşük ise -1 derece olacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
İlkokul sıralarımıza bir yolculuk 'Cin Ali Müzesi'
İlkokul sıralarımıza bir yolculuk 'Cin Ali Müzesi'