FLAŞ! Ankaragücü İsmail Kartal İle Yollarını Ayırdı

FLAŞ! Ankaragücü İsmail Kartal İle Yollarını Ayırdı

MKE Ankaragücü, Teknik Direktör İsmail Kartal ile yollarını ayırdı.

15 Aralık 2018 - 21:36 - Güncelleme: 15 Aralık 2018 - 21:37

MKE Ankaragücü, Teknik Direktör İsmail Kartal ile yollarını ayırdı. Ankaragücü'nden yapılan açıklama şöyle:

 

 

"Sivasspor müsabakası sonrası Teknik Direktör İsmali Kartal’ın Kulübümüz Başkanı ve Yönetim Kurulu hakkında ki açıklamaları Kulübümüz tarafından değerlendirilerek görevine son verilmesine karar verilmiştir. Kupa ve lig müsabakalarında alınan başarısız sonuçların sebebinin farklı nedenlere bağlanarak ve Kulübümüz yönetimine haksız ithamlarda bulunulmasını kabul etmemiz Kulübümüz ve Camiamız olarak mümkün değildir. Camiamızın ve taraftarımıza karşı saha içinde ki başarısızlığı örtme amacı ile Kulübümüzü kamuoyu önünde küçük düşüren bu beyanlar kabul edilemez.

 

"GÜVEN BAĞLARI ZEDELENDİ"

Yapılan açıklamanın, bir metinden okunarak yapılması, önceden hazırlandığını açıkça göstermektedir. Kulübümüzün içinde olduğu ekonomik sorunların bahane edilmiş ise de; bilindiği üzere, Kulübümüz uzun yıllardır ekonomik sorunlarla mücadele etmesine rağmen zorlukları bir bir aşarak başarıya ulaşmaktadır. Çalışan ve işveren ilişkisi içinde bulunduğumuz Teknik Direktör İsmail Kartal’ın beyanları iş sözleşmesinin devamını olanaksız kılmıştır. Teknik Direktör İsmail KARTAL ile Kulübümüz arasında ki güven bağları geri dönülmez bir biçimde zedelenmiş olup bu nedenle görevine bugün tarihi itibariyle son verilmiştir."

 

 

İSMAL KARTAL NE DEMİŞTİ?

4-0 mağlubiyetle biten Sivasspor maçının ardından İsmail Kartal, "1,5 yıldır çok büyük sorunlarla uğraşıyoruz. Ankaragücü'nün destek almadığından bahsedilse de Cumhurbaşkanımızın önderliğinde devlet büyüklerimizin Ankaragücü'ne büyük destek ve katkıları olmuştur. Cumhurbaşkanımıza, devlet büyüklerimize ben göreve geldiğimden beri bugüne kadar büyük Ankaragücü camiasının tekrar ayaklanması, şahlanması, başarılı günleri yakalayabilmesi için yapmış olduğu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Başkan ve yönetim kulübe kaynak bulma yönünde yeterli olamadılar. Ekonomik sorunları çözmek benim işim olsaydı gecemi, gündüzüme katar, bunu da halletmek için elimden geleni yapardım. Kaldı ki ekonomik sorunlarla boğuşan futbolcularımızın dertlerinin, sorunlarının tek muhatabı biziz. Bu noktada bin bir zorluklarla bugüne getirdiğimiz kulübümüzü daha iyi yerlere getirecek insanların önünü açmak belki de Ankaragücü'ne ve büyük cefakar taraftarına yapılacak en büyük hizmettir. Ben bu noktada sorumluluk almaya hazırım. Ama kaldı ki sorunlar teknik değil, tamamen ekonomik sorunlar ve bunun ortaya çıkardığı diğer psikolojik ile sosyal sorunlardır. Bu noktada herkesin sorumluluklarını bilmesi yerine getirmesi gerekir. Biz oyuncularımızla beraber 6 aydır bir kuruş para almıyoruz. Geçen seneden bugüne kadar futbolcularımızın alacakları var. Kendi adıma Ankaragücü'nün başarısı için, geleceği için yapılması gereken ne varsa kendi adıma ben bunu yapmaya hazırım bunu herkes bütün Ankaragücü taraftarı bilsin. Ama başkan ve yönetimde bu saatten sonra artık bir şey yapması lazım yürümüyor, gemi yürümüyor. Başkan ve yönetim alacaksa onlar da alsın. Almayacaklarsa herkes yoluna" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan görevden alındı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan görevden alındı.
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor