FLAŞ! Başbakan Yıldırım Keçiören Metrosu İçin Tarih Verdi

FLAŞ! Başbakan Yıldırım Keçiören Metrosu İçin Tarih Verdi

Başbakan Binali Yıldırım ''Ankaralılara bir müjdemiz daha var. Önümüzdeki yıldan itibaren yaklaşık 10 km'lik Keçiören metrosu hizmete girecek'' ifadelerini kullandı.

16 Kasım 2016 - 10:03 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 10:03

Başbakan Binali Yıldırım ''Ankaralılara bir müjdemiz daha var. Önümüzdeki yıldan itibaren yaklaşık 10 km'lik Keçiören metrosu hizmete girecek'' ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin haftalık olarak düzenlenen grup toplantısında konuştu.Başbakan Yıldırım, "Defalarca Sayın Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulundum. Gelin Türkiye’nin ihtiyacı olan adımları beraber atalım. Şimdi rejimi değiştirecekler diyor. Rejim tartışması 1923’te bitti. Cumhuriyeti tartışan kimse yok. Olsa da önüne ilk çıkan AK Parti olur, bunu da bil. Biz rejimi değil anayasayı değiştirmek istiyoruz. Hükümet değişikliği ile sınırlı anayasa değişikliği konusunu meclise getirmeye karar verdik. Nihai kararı da her zaman olduğu gibi millet verecek" dedi.

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

'''Bugün KKTC'nin kuruluş yıldönümü. 33 yıl önce KKTC kuruldu. Bütün Kıbrıslı kardeşlerimizin bu güzel gününü kutluyoruz. Türkiye her zaman Kıbrıs'ın yanındadır. Kıbrıs'ın siyasi ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamaya yönelik her türlü katkıyı sürdüreceğiz.

Kıbrıs'ta bugünlerde müzakereler devam ediyor. Amacı yıllardır devam eden adadaki haksızlıkların sona erdirilmesi. Kıbrıs Rum tarafı adanın tamamını temsil ediyor ve KKTC'ye bu anlamda ambargo uygulanıyor. İki taraflı dönüşümlü başkanlığı içeren adil paylaşımlı bir çözümü biz de arzu ediyoruz."
 

''ANKARALILARA MÜJDEMİZ VAR''

Ankaralılara bir müjdemiz daha var. Önümüzdeki yılbaşından itibaren yaklaşık 10 kilometrelik Keçiören Metrosu da hizmete girecek.

 

''2017 SONUNDA İNŞALLAH OVİT TÜNELİ'NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ''

Bolu Tüneli'ni geçmiş iktidarlar 17 sene yapamadı. Tüneli ne yapsak patates deposu mu yapsak diye tartışma açtılar. Artık yılda 80 kilometre tüneli bitiren bir Türkiye'ye geldik. 2017 sonunda inşallah Ovit Tüneli'nin açılışını gerçekleştireceğiz.

 

ABD'DEKİ BAŞKANLIK SEÇİMLERİ

Amerika'da bir seçim yapıldı Cumhuriyetçi aday Sayın Trump ABD'nin yeni seçilmiş başkanı oldu. Hayırlı olsun kendisini telefonla arayıp tebrik ettim. Amerikan halkı kendi geleceği ile ilgili kararı vermiştir. Bu süreci tüm ülkelerin iyi okuması gerekiyor. Sandıktan çıkan sonucu sokak şiddetleri ile yok saymaya çalışmak demokrasiye karşı kabul edilemez bir tutumdur.

 

''KILIÇDAROĞLU HALA VAKTİN VAR TREN KALKMADAN BİNEBİLİRSİN''

CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki 'Kapımız açık.' Biz kapıyı hiç kapalı tutmadık. Bizim kapımız da açık. Hala vaktin var. Tren kalkmadan binebilirsin. Gelin hep beraber yapalım. Yenikapı ruhunu yaşatalım ve vesayet kalıntısı bu anayasayı birlikte değiştirelim.''

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otobüs Aselsan personelini taşıyan minibüse çarptı: 1 ölü, 2'si ağır 8 yaralı
Otobüs Aselsan personelini taşıyan minibüse çarptı: 1 ölü,...
Başkent'te kadın cinayeti
Başkent'te kadın cinayeti