FLAŞ! Başkentray Açıldı! 24 Nisan’a Kadar Ücretsiz

FLAŞ! Başkentray Açıldı! 24 Nisan'a Kadar Ücretsiz

Başkentray Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, günde 520 bin yolcu taşıyacak hattın Ankara'nın iki ucunu birleştireceğini ve 24 Nisan'a kadar ücretsiz hizmet vereceğini belirtti.

12 Nisan 2018 - 14:56

Başkentray Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, günde 520 bin yolcu taşıyacak hattın Ankara'nın iki ucunu birleştireceğini ve 24 Nisan'a kadar ücretsiz hizmet vereceğini belirtti.

Sincan- Kayaş arasında günlük 520 bin yolcu taşıması öngörülen BAŞKENTRAY’da, Ankarakart’ın tek biniş fiyatı öğrenci için 1,75 TL, tam için de 2,5 TL olacak.     

Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçları otobüs, metro ve Ankaray’ın yanı sıra özel toplu taşıma araçlarında kullanılan Ankarakart’ın, BAŞKENTRAY sisteminde de geçerli olmasıyla birlikte Başkent’te tek kartla ulaşım için bir adım daha atılmış olacak.

Açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende Başkentray'ın 24 Nisan'a kadar ücretsiz hizmet vereceğini söyledi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ahmet
    1 yıl önce
    Başkentray projesi kapsamından yenilenen bazı istasyonlarda yaya ulaşımı tehlike arz edecektir. Örnek olarak Elvankent istasyon inşaatında yapı*** merdiven ve asansör, yaya kaldırımının neredeyse olmadığı, Eryaman yönü diyebileceğimiz sağ tarafa inmektedir. Bu tarafta direk bağ***tılı herhangi bir yerleşim yeri ve alt geçitle Eryaman yönüne geçişte bulunmamaktadır. Daha inşaat aşamasında bile bir çok trafik kazasına neden o*** bu durumun düşünülmediği kanaatindeyim. Standart projeden kaynaklı bu sakıncalı duruma dikkat çekmek isterim. Tüm yerleşim ve ulaşım karşı taraf (Etimesgut yönü, banka blokları yönü) içerisinde yer almaktadır. Bu istasyon direk üstgeçit ile karşısında yer a*** park a***ı ile bağ***tılı yapılmıyor. İstasyondan çıktıktan sonra karayoluna inmenin mantığını anlayamıyorum. İstasyonun üstüne çıktıktan sonra karayoluna inmeden, istasyonun devamı niteliğinde bir üstgeçit ile yerleşimin olduğu tarafa geçiş hem güvenlik hem de fonksiyon açısından daha sağlıklı olamaz mı?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x