FLAŞ! EGO’dan Polatlı’ya Otobüs Hattı Başlıyor
Reklam
 • Reklam

FLAŞ! EGO'dan Polatlı'ya Otobüs Hattı Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Polatlı-Ümitköy Metro İstasyonu arasında 31 Ocak Çarşamba gününden itibaren otobüs seferlerini başlatıyor.

01 Şubat 2018 - 12:44 - Güncelleme: 01 Şubat 2018 - 12:44

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Polatlı-Ümitköy Metro İstasyonu arasında 31 Ocak Çarşamba gününden itibaren otobüs seferlerini  başlatıyor. 

528 numaralı Polatlı-Ümitköy Metro İstasyonu arasında çalışacak olan otobüslerle, sabah ve akşam saatlerinde 2’şer olmak üzere toplamda 4 sefer düzenlenecek.    

EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, toplu taşımacılık hizmetlerinde gerçekleştirilen bir dizi yeniliğin yanı sıra toplu ulaşım ağını genişleten çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi.

Polatlı İlçesi’ndeki nüfus artışını göz önünde bulundurarak, daha etkin ve verimli ulaşım hizmeti sunulması amacıyla yeni bir otobüs hattının hizmete alındığını belirten Gündoğdu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla haftanın 7 günü EGO otobüslerinin Polatlı’ya sefer yapacağını ifade etti.

 

528 NO’LU OTOBÜS SAATLERİ

EGO, 528 numaralı otobüs hattıyla hafta içi ve Cumartesi günü 4 sefer yapacak. Vatandaşlar Polatlı’dan: 06.00, 06.45,17.00 ve 18.00 ‘de, Ümitköy Metro İstasyonu’ndan ise 08.15, 09.00, 18.45 ve 19.30 saatlerinde seyahat edebilecek.  

Pazar günleri ise 2 sefer düzenlenecek. Polatlı yönünden 08.30-19.30, Ümitköy Metro İstasyonu’ndan da 07.00 -18.00 saatlerinde otobüs kalkacak.

       

OTOBÜS DURAKLARI

528 no’lu Polatlı-Ümitköy Metro İstasyonu otobüslerinin güzergahları ise şu şekilde olacak:

Polatlı’dan Ümitköy Metro İstasyonu yönüne; Refik Cesur Caddesi, Ankara Caddesi, İnönü Caddesi, Atatürk Caddesi, Gordion Caddesi, Hacı Bayram Veli Bulvarı, Eskişehir Yolu, Ümitköy Metro İstasyonu.

Ümitköy’den Polatlı yönüne doğru; Ümitköy Metro İstasyonu, Eskişehir Yolu, Hacı Bayram Veli Bulvarı, Refik Cesur Caddesi, İnönü Caddesi, Atatürk Caddesi, Gordion Bulvarı, Eti Caddesi, Hacı Bayram Veli Bulvarı.

       

TAM 7 TL, ÖĞRENCİ 3,75 TL OLACAK

Uzun yıllardır ilçelerine otobüs seferi başlatılması için bekleyen Polatlılı vatandaşları sevindiren kararla birlikte sefer ücretleri de belirlendi. Tam bilet 7 TL olurken, öğrenci bileti de 3 lira 75 kuruş olarak uygulanacak. Hattı kullananlar ayrıca 90 dakika içinde ücretsiz aktarmadan da yararlanabilecek.     

Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Zekeriya Secen
  9 ay önce
  Güzel bir uygulama ama ücretler biraz daha makul olabilirdi
 • Nurten orhan
  9 ay önce
  Geç kalınmış bir uygulama ama zararın neresinden dönersek karşıt binada şükür ücretler biraz daha düşük olabilir di her gün gidip gelenleri düşünürsek aylık çok büyük para bir güzellik yapıyorlar madem tam yapsınlar da ücreti biraz daha düşünsünler tam olsun ama yinede hayırlı olsun daim olsun inşallah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'dan İsimler De Var! MHP'nin 5'i Büyükşehir 12 Belediye Başkan Adayı Belli Oldu....
Ankara'dan İsimler De Var! MHP'nin 5'i Büyükşehir 12 Belediye...
Özhaseki'den Ankara Adaylığı Açıklaması: İnkar Edecek Değilim
Özhaseki'den Ankara Adaylığı Açıklaması: İnkar Edecek...