FLAŞ KARAR! Mavi Halk Otobüsleri Hakkında ANKARAKART Düzenlemesi

FLAŞ KARAR! Mavi Halk Otobüsleri Hakkında ANKARAKART Düzenlemesi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Başkent’te toplu taşıma hizmeti veren Özel Halk Otobüsleri Yönetmeliği taslağı oy birliği ile kabul edildi.

17 Eylül 2018 - 15:08 - Güncelleme: 17 Eylül 2018 - 15:08

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ve EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu’nun imzasıyla gelen Başkanlık yazısında, EGO Genel Müdürlüğü Özel Halk Otobüsleri (ÖHO) yönetmeliği ile ANKARAKART’ın kullanımına ilişkin engeller ortadan kaldırılmış oldu.

 

ANKARAKART ÖHO’LARDA DA GEÇERLİ OLACAK

Yönetmelik kapsamında Ankara sınırları içinde özel ve tüzel kişilerce işletilerek, toplu taşıma hizmeti veren Özel Halk Otobüsleri’nde de diğer toplu taşıma hizmetlerinde olduğu gibi ANKARAKART’ın kullanılmasının önü açıldı.

EGO Genel Müdürlüğü İdari Encümeni tarafından hazırlanarak Meclise sunulan “Özel Halk Otobüsleri Yönetmeliği” taslağının oy birliği ile kabul edilmesiyle, Özel Halk Otobüsleri’nin çalışma şartları, taşıma tarifelerinin tespiti, denetimi ve sorumlulukları ile taşımacılıktan çekilme, çıkarılma ve hat düzenlemelerine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

 

İNDİRİMLİ TARİFELER

ÖHO’ların nasıl ve ne şekilde çalışacağının madde madde anlatıldığı yönetmelikle, indirimli ve ücretsiz yolcu taşımacılığına ilişkin şu ifadeler de yer aldı:

“Özel Halk Otobüsleri’nde ilgili mevzuatlar uyarınca ücretsiz ve indirimli taşınması gereken yolcular, ücretsiz ve indirimli olarak taşınırlar. Ücretsiz ve indirimli taşınacak kişilerin tespitinde tereddüt olması halinde EGO tarafından verilecek kararlar esas alınır.”

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan Basri Senal
    1 yıl önce
    EGO ve ÖHO nin tüm kapılarına ANKARA KART okuyucu takılmalı. Kartları arkadan öne elden ele gidince geri gelmeyenler oluyor. Halk mağdur... Başkan TUNA halkı bu durumdan kurtaralım. İstanbul ve İzmir de bu uygulama örnekleri var. Teşekkürler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sincan Belediyesi vatandaşlara maske dağıtıyor
Sincan Belediyesi vatandaşlara maske dağıtıyor
Motorine zam
Motorine zam