FLAŞ! Kılıçdaroğlu’nun Konvoyuna Saldırı: 1 Şehit 3 Yaralı

FLAŞ! Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Saldırı: 1 Şehit 3 Yaralı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna saldırı düzenlendi.

26 Ağustos 2016 - 14:54

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna saldırı düzenlendi.

 

Çatışma uzun süre devam etti. Bölgeye intikal eden jandarmaya ait zırhlı araç, CHP liderininin güvenliğini sağladı. Bölgeye askeri helikopter istendiği, Kılıçdaroğlu'nun tahliyesinin bu helikopterle sağlanacağı belirtildi. Bir sonraki programın iptal edildiği, konvoyun yeniden Şavşat ilçesine döndüğü belirtildi.

 

Konvoya saldırı sonrasında öncü birlikte olan ve teröristlerin saldırısı sonucunda ağır yaralanan askerin şehit olduğu öğrenildi.

 

ÖZGÜR ÖZEL: "KONVOYA SALDIRI GELDİ"

 

CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel, saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Özel, "Konvoyun en önde giden ve güvenliği sağlayan askeri araç ormanlık alanda bir hareketlilik fark etti. Öncü hizmetler güzergahta konvoyu sağlar. Onlar durunca, saldırı onlara oldu. O askeri aracın şoförü olan askerimiz ağır yaralandı. Yaralanan asker, helikopterle hastaneye kaldırıldı. Konvoya saldırı girişimi olduğu anlaşılıyor. Sayın Artvin Valisi bana bu bilgileri iletti." ifadelerini kullandı.

 

EFKAN ALA: 3 YARALI VAR

 

İçişleri Bakanı Efkan Ala yaptığı açıklamada "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçişi sırasında öncü koruma görevi yapan güvenlik güçlerimize saldırı oldu. 1 askerimiz başından ağır yaralandı. 2 astsubay ise hafif yaralandı. Seyahatin güvenli bir biçimde tamamlanması için daha güvenli araçlar ve helikopter gönderdik. PKK, Ordu'da, Giresun'da bu bölgede Karadeniz'e açılma planı yapıyor. Bununla ilgili çok ciddi bir operasyonel faaliyet yürütülmektedir. Bu işi gerçekleştiren alçaklar takip edilip gereği yapılacaktır. CHP'ye, liderine ve bütün milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sayın Genel Başkan'a duruşu nedeniyle teşekkür ediyorum. Bunu kesin olarak yapan PKK. Başka araçta bir sorun yok." dedi.

 

 

KILIÇDAROĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA

 

Kemal Kılıçdaroğlu ise televizyon bağlantısında "Şu anda benim açımdan problem yok. Güzergahta bir çatışma çıktığı söylendi. Şu anda Karayolları Bölge Müdürlüğü'ndeyim. İnşallah güvenlik güçlerimizde de bir sorun yoktur. Şu anda tek isteğimiz bu." ifadelerini kullandı.

 

 

CNN Türk ekranlarına bağlanan Gürsel Tekin, "Aynı güzergahta bir çatışma olduğu, özel harekatçıların müdahalesi ile çatışmanın durdurulduğu, ancak ilerleyen bölgelerde bunun sürebileceğini öğrendik. Konvoy bölgeden geçmeden önce bölgede yoğun bir şekilde özel harekatçıların bulunması, daha önceden alınan bir bilginin olduğu izlenimini uyandırıyor." ifadelerini kullandı.

 

 

 

Ayrıntılar geliyor...

Kaynak: HABER ANKARA ÖZEL

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı’nda sinema keyfi başlıyor
Gölbaşı’nda sinema keyfi başlıyor
NASA uzay istasyonundan Türkiye görüntüleri
NASA uzay istasyonundan Türkiye görüntüleri