FLAŞ! Sincan’dan Kızılay’a Aktarmasız Metro Yarın Hizmete...
Reklam
  • Reklam

FLAŞ! Sincan'dan Kızılay'a Aktarmasız Metro Yarın Hizmete Giriyor

Uzun süredir aktarmalı olarak devam eden Sincan-Batıkent arasındaki metro seferleri, yarından itibaren aktarmasız olarak hizmete giriyor.

02 Temmuz 2018 - 12:35 - Güncelleme: 04 Temmuz 2018 - 09:40

Uzun süredir aktarmalı olarak devam eden Sincan-Batıkent arasındaki metro seferleri, yarından itibaren aktarmasız olarak hizmete giriyor.

Üç vagonla hizmet veren Sincan metrosu 6 vagona çıkarak, Batıkent’teki aktarma çilesi ortadan kalkıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ''İnşallah kısa sürede diğer projeleride tamamlayarak, Ankaralılara rahat bir ulaşım sağlayacağız'' ifadelerini kullandı. 

 

SEFERLER YARIN SABAH BAŞLIYOR

M3 hattı yani Batıkent-Sincan arasında hizmet veren metro hattındaki üçlü vagonlar yarından itibaren altı vagona çıkacak ve Sincan’dan Kızılay’a metroyla direkt, aktarmasız olarak gidilebilecek. 

11 istasyonu bulunan ve Sincan, Törekent, Fatih, Eryaman, Çakırlar gibi semt sakinlerinin yoğun olarak kullandığı Sincan-Batıkent metro hattı, 2014’ün şubat ayından bu yana üç vagonla hizmet veriyordu. Batıkent’e kadar gelen vatandaşlar aynı peronda karşıya geçerek Batıkent-Kızılay istikametine devam ediyordu. 

 

KEÇİÖREN METROSU İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Sincan'dan Kızılay'a aktarmasız seyahatin yarın sabah başlayacağını duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ''Keçiören metro hattının aktarmasız gelmesi, Dikimevi-Mamak, Söğütözü-ODTÜ ve Esenboğa Ankaray'ın uzatılması konusunda da çalışmalarımız sürüyor'' dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Onur
    4 ay önce
    İşte hizmet işte Başkan.Büyükzün Mustafa Tuna .Başkanlığı bırakma yola DEVAM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'dan İsimler De Var! MHP'nin 5'i Büyükşehir 12 Belediye Başkan Adayı Belli Oldu....
Ankara'dan İsimler De Var! MHP'nin 5'i Büyükşehir 12 Belediye...
Özhaseki'den Ankara Adaylığı Açıklaması: İnkar Edecek Değilim
Özhaseki'den Ankara Adaylığı Açıklaması: İnkar Edecek...