Fotoğraflar Polatlı Sergisi FSK’da Ziyaretçilerini Bekliyor

Fotoğraflar Polatlı Sergisi FSK'da Ziyaretçilerini Bekliyor

Polatlı Belediyesi yayımları arasında neşredilen Fotoğraflarla Polatlı Kitabı Sergi ve video sunumu Ankara Fotoğraf Sanatı Kurumu Atölyesi'nde (FSK) gerçekleştirildi.

03 Ekim 2018 - 13:56

Polatlı Belediyesi yayımları arasında neşredilen Fotoğraflarla Polatlı Kitabı Sergi ve video sunumu Ankara Fotoğraf Sanatı Kurumu Atölyesi'nde (FSK) gerçekleştirildi. Kızılay Fevzi Çakmak 1 Sokakta bulunan dernekte gerçekleştirilen sergide Polatlı Belediyesine teşekkür plaketi verildi.

Fotoğraf Sanatı Kurumu (FSK) Başkanı Ömer Gemici, Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi'yle (POTA) gerçekleştirdikleri Fotoğraflarla Polatlı çalışmasının çok olumlu eleştiriler aldığını belirterek, POTA’yla yeni kalıcı çalışmalar yürüteceklerini söyledi. 

Tarihi değerleri ortaya çıkartan çalışmaları nedeniyle Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür eden Gemici, ‘’Polatlı Belediyesinin yaptığı çalışmalar Kurtuluş Mücadelesini yapan ceddimize birer vefa örneğidir. Polatlı Belediyesinin yaptığı çalışmalarla Kurtuluş savaşının verildiği topraklar tekrar topluma kazandırıldı. Çocuklarımız bastığımız her toprağın altında şehitlerimizin, gazilerimizin kanlarının olduğunu öğreniyor, biliyor, geçmişinden aldığı bilinçle geleceğine yön veriyor’’ dedi.

 

"TARİHE NOT DÜŞÜYOR"

Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA)  Genel Koordinatörü Emekli Albay Kadim Koç ise, ortak hazırlanan Fotoğraflarla Polatlı kitabının tarihe not düşerek, Cumhuriyete giden yolda Sakarya Zaferi'nin ve Polatlı’nın önemini ortaya koyduğunu ifade etti. Koç, ‘’Yaptığımız çalışmaları gören, inceleyen,  tarih gezilerimize katılan insanlar Polatlı’nın önemini daha iyi kavradılar, Ankara’nın yanı başındaki Şehrimizi tanımış olmanın  hazzını tattılar. Polatlı’nın iki önemli değerinden biri Gordion, diğeri ise Türk Milli Mücadelesinin dönüm noktası Sakarya Zaferidir… Polatlı Topraklarında Mustafa Kemal Atatürk’ün ayak izlerini görürsünüz’’ diye konuştu.

Daha sonra Fotoğraflarla Polatlı kitabı video sunumunu izleyen katılımcılara Polatlı Belediyesi kitap ve tanıtım nesnelerden oluşan kiti hediye edildi. Sergi 27 Ekim'e kadar FSK'da daha sonra ise şehrin değişik merkezlerinde halkın beğenisine sunulacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat