Gagavuzya’ya Altındağ Yatırımları! Gençlik Merkezi’nin...

Gagavuzya'ya Altındağ Yatırımları! Gençlik Merkezi'nin Açılışını Emine Erdoğan Yaptı...

Önceki gün Altındağ Belediyesi tarafından, Gagauz Türkleri'nin yaşadığı Gagauzya Özerk Yeri'ne kazandırılan yatırımların açılışları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından törenle gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan restorasyonu Altındağ Belediyesi tarafından yapılan Kültür Evi’nin açılış kurdelasını keserken, Gençlik Merkezi'nin açılışını ise, Emine Erdoğan yaptı.

19 Ekim 2018 - 15:02 - Güncelleme: 19 Ekim 2018 - 15:06

Önceki gün Altındağ Belediyesi tarafından, Gagauz Türkleri'nin yaşadığı Gagauzya Özerk Yeri'ne kazandırılan yatırımların açılışları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından törenle gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan restorasyonu Altındağ Belediyesi tarafından yapılan Kültür Evi’nin açılış kurdelasını keserken, Gençlik Merkezi'nin açılışını ise, Emine Erdoğan yaptı. Erdoğan, bölgeye böylesine anlamlı bir yatırım yaptığı için Altındağ Belediyesi’ne ve Başkan Veysel Tiryaki’ye teşekkür etti.   

EMİNE ERDOĞAN'A BÜYÜK İLGİ

Gagauzya Özerk Yeri halkı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olduğu gibi, Emine Erdoğan'a da büyük ilgi gösterdi. Bölge halkı tarafından ellerinde Türk bayrakları ve coşkulu sevgi gösterileri ile karşılanan Emine Erdoğan, Moldova'da Türkçe konuşan insanlarla karşılaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Gagauz halkının Türkiye ile olan bağlarına değinen Emine Erdoğan “Bu merkez sayesinde bu topraklarda yetişen yeni nesil, gençler ve çocuklar, Türkiye ile bağlarını koparmayacak, Türkçe’yi unutmayacaklar.” dedi. 

 

GAGAUZ ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜ

Merkezdeki çocuklarla da yakından ilgilenen Erdoğan, onların sevgi gösterilerine kayıtsız kalmadı. Gagauz çocukların yerel şarkılarını dinleyen ve dans gösterilerini keyifle izleyen Erdoğan, çocuklarla yakından ilgilendi. Çocuklarla dama oynayan, seramik atölyesinde birlikte boyama yapan Emine Erdoğan, gönülleri fethetti. Erdoğan daha sonra, Moldova Cumhurbaşkanı’nın eşi Galina Dodon ile birlikte kalp şeklinde seramik kalıplara el izini çıkardı. 

Gagauz gençlere ve çocuklara kucak açan 3 katlı modern yapı, bünyesinde bulunan oyun salonu, sınıfları, internet salonu, kütüphanesi ve çok amaçlı salonları ile Gagauz halkının büyük beğenisini topladı. Zamanı verimli değerlendirmek, derslere yardımcı olacak kurslara katılmak, sanat, spor ve kültürel aktivitelerle dolu bir hayata adım atmak isteyen Gagauz gençler ve çocuklar, Gençlik Merkezi’ne büyük ilgi gösterdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor