Gaziantep’te Tutuklu Ve Hükümlülere Kadına Yönelik Şiddet...

Gaziantep’te Tutuklu Ve Hükümlülere Kadına Yönelik Şiddet Semineri

Gaziantep’te tutuklu ve hükümlülere yönelik, "Şiddet, kadın şiddeti ve öfke kontrolü" konusu seminer verildi.

15 Ekim 2014 - 12:07

Gaziantep H Tipi Ceza İnfaz Kurumu'ndaki tutuklu ve hükümlülere yönelik "Şiddet, kadın şiddeti ve öfke kontrolü" konulu seminer düzenlendi.
Gaziantep H Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nca düzenlenen sosyal, kültürel ve eğitsel faaliyetler kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü, Koza Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'nde görevli psikolog Selen Akan ve sosyal hizmet uzmanı Hatice Kurnaz tutuklu ve hükümlülere, şiddet, kadına yönelik şiddet ve öfke kontrolü konulu kişisel gelişim semineri verdi.
Psikolog Selen Akan, Türkiye'de eğitim seviyesini düşük, işsizlik oranın yüksek olmasının evlerde bazı sorunları beraberinde getirdiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"İyice bunalan insanların psikolojileri de bu doğrultuda değişmeye başlıyor ve daha sinirli bir yapıya bürünüyorlar. Buda beraberinde şiddet duygusunu getiriyor. Her şeyden bunalan erkek en zayıf halka olarak gördüğü eşine veya kız arkadaşına şiddet uygulamaya başlıyor. İşin kötü yanı, gördüğü şiddet karşısında sadece susan ve hiçbir şey yapmayan bir kadın daha fazlasını görmeye mahkum etmiş oluyor kendini."
Öfkenin uygun ifade edildiğinde, son derece sağlıklı ve doğal bir duygu olduğunu anlatan Akan, "Ancak kontrolden çıkıp da yıkıcı hale dönüşürse okul-iş hayatında, kişisel ilişkilerde ve genel yaşam kalitesinde sorunlara yol açar. Pek çok kişisel ve sosyal problemlerin temelinde öfke vardır" diye konuştu.           

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da bir mahalle karantinaya alındı
Ankara'da bir mahalle karantinaya alındı
Silahlı saldırıya uğrayan kadın hayatını kaybetti
Silahlı saldırıya uğrayan kadın hayatını kaybetti