Genç Akademisyen Aydın’a Uluslararası Görev

Genç Akademisyen Aydın'a Uluslararası Görev

Kamuoyunun yakından tanıdığı genç ve başarılı Metefekkir - Akademisyen Dr. Oğuzhan Aydın, Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektör Danışmalığı Görevine getirildi.

08 Kasım 2018 - 14:26 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 14:29

Genç  yaşına rağmen uluslararası kamuoyunun yakından tanıyıp sevdiği  Türkiye'nin bir çok ilinde ve  aynı zamanda Türki Cumhuriyetlerinde seminerler, konferanslar  veren  Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Oğuzhan Aydın önemli bir görev üstlenerek Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektör Danışmanlığına  getirildi.
 
1983 yılında Erzincan’da doğan Aydın, ilköğrenimini Ziya Gökalp ilköğretim okulu, Ortaokulu Erzincan Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nda, Lise öğrenimini ise Erzincan Anadolu Öğretmen lisesinde tamamladı.

2001 yılında girdiği Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Erzurum Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne geçiş yaparak lisans eğitimini ve lisansla birleştirilmiş tezsiz yüksek lisans eğitimini tamamladı. Daha sonra 2006 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne Türkçe Okutmanı olarak göreve başladı. Aynı zamanda tezli yüksek lisans ve doktorasını Prof. Dr. İbrahim Dilek danışmanlığında burada tamamladı. 

2013 yılından beri Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdüren Dr. Oğuzhan Aydın'ın yayınlanmış çok sayıda akademik kitabı ve makalesi bulunuyor. Çalışma alanları olarak Âşık Edebiyatı, Medya, Halk Kültürü ve Değişim, Türk Halk Hikâyeciliği, Türk Tasavvuf Kültürü ve Edebiyatı üzerine önemli çalışmalar yapıp yayınladı. 

Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektör Danışmanlığına atanan Dr. Oğuzhan Aydın evli ve iki çocuk babası olup, iyi düzeyde İngilizce ve Arapça biliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Bursa
Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il:...