Genç Girişimciler’de 4.Kez Nezih Allıoğlu Dönemi

Genç Girişimciler'de 4.Kez Nezih Allıoğlu Dönemi

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’nin 15. Olağan Genel Kurulu, ASO’da gerçekleşti. 2012 yılından bu yana derneğin başkanlığını sürdüren M.Nezih Allıoğlu’nun tek aday olarak girdiği genel kurula aralarında Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, STK başkan ve yöneticilerinin bulunduğu çok sayıda davetli de katıldı.

22 Ocak 2018 - 11:37 - Güncelleme: 22 Ocak 2018 - 11:37

Tek adaylı olmasına rağmen Başkentli genç girişimcilerin büyük ilgi gösterdiği kongrede divan, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak başkanlığında oluştu. Genel kurulun açılışında katılanlara hitap eden Allıoğlu, 112 bin dernek, 5 bin civarında vakfın faaliyet gösterdiği Türkiye’de, GGYD’nin o STK’lar içinde parlayan bir yıldız olduğunu söyledi.

ON BİNLERCE STK İÇİNDE PARLAYAN YILDIZIZ

Kuruluşunun üzerinden geçen 15 yıla çok büyük başarılar sığdıran GGYD’nin daima önde, yenilikçi, gelişmelere açık, farkındalık yaratan, rol model bir yapı olduğunu vurgulayan Nezih Allıoğlu, şöyle devam etti: “Bilhassa yönetimi devraldığımız 2012 yılından sonra olağanüstü bir değişim ve gelişim süreci yaşayan derneğimiz, 6 yılda 5 kat büyümüş, bırakın ayları, günleri dahi dolu dolu geçen bir STK’dır. Geçen bir yılda gerçekleştirdiği etkinlik sayısı 60’a ulaşmış, bir aya en az 5 etkinlik sığdırmıştır. Üstelik bu organizasyonların bazıları sadece derneğimize değil, ülkemize mal olmuştur.” GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu, bir Ankara markası haline gelen İşte Fırsat Toplantıları’nın, üyelerin aidatlarıyla satın aldıkları yeni dernek merkezinin, genç girişimcilerin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamlarına katkı sağlayan etkinliklerinin önemine de işaret etti.

ALLIOĞLU 4. KEZ GÜVEN OYU ALDI

Allıoğlu yeni dönemde, iş hayatına daha çok girişimci kazandırılması, GGYD’nin sadece Ankara’nın değil, tüm Türkiye’deki genç girişimcilerin çatı kuruluşu olması, üretim ve istihdam artışına, dolayısıyla güçlü Türk ekonomisine daha fazla katkı sağlaması için çok çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Genel kurulda Başkan Allıoğlu’nun konuşmasının ardından oylamaya geçildi. 2012 yılından derneğin başkanlığını yürüten Nezih Allıoğlu, tek aday olarak girdiği kongrede katılan üyelerin oyunu alarak 4. kez başkan seçildi.

İŞTE GGYD’NİN YENİ YÖNETİMİ

GGYD’ne, M.Nezih Allıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda Ali Odabaşı, Arda Alkan, Bahadır Kelemcisoy, Berna Tüz Kohen, Cemal Tekin, Elif Ufluoğlu, Görkem Gökçen, Güray İçyar, Gürbüz Bekiş, İsmail Gemiş, Mehtap Budak, Orçun Özbaşı, Senem Yılmazel, Sibel Yücel, Tahir Haytoğlu, Ünsal Turgay, Volkan Memduh Gültekin ve Yücel Ahmet Özay, disiplin kurulunda K.Coşkun Samancı, Bülent Sarıeyüpoğlu ve Köksal Avcıaydın, denetleme kurulunda Bülent Ak, Zafer Karahüseyinoğlu ve Baysal Erol, Yüksek Danışma Kurulu’nda ise Ahmet Soylu, Altap Palabıyıkoğlu, Asude Öztürk Camadan, Birol Akman, Engin Aygüney, Ercan Kahraman, H.Osman İrmiş, Hikmet Köker, İlhan Küçük, İlker Arabacıoğlu, Osman Buldan, Özcan Erdoğan, Özgür Savaş Özüdoğru, Sefa Çöl ve Veli Sarıtoprak yer aldı.

 

Haber Ankara İmtiyaz Sahibi Volkan Memduh GÜLTEKİN de, GGYD'nin yeni Yönetim Kurulu'nda görev aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Ankara’da su kesintisi
Ankara’da su kesintisi