Gençlerbirliği Yeni Transferi Ring: ’’Kariyerim İçin Çok...

Gençlerbirliği Yeni Transferi Ring: ''Kariyerim İçin Çok Önemli Bir Adım Attım''

Gençlerbirliği’nin yeni transferi Jonathan Ring, kulüp web sitesine özel açıklamalarda bulundu. Futbola doğduğu şehrin takımı olan Adolfsbergs’te başladığını belirten Ring, Gençlerbirliği’ne geldiği için de çok mutlu olduğunu söyledi.

07 Ocak 2017 - 12:12

Gençlerbirliği’nin yeni transferi Jonathan Ring, kulüp web sitesine özel açıklamalarda bulundu. Futbola doğduğu şehrin takımı olan Adolfsbergs’te başladığını belirten Ring, Gençlerbirliği’ne geldiği için de çok mutlu olduğunu söyledi.

 

Ring şunları aktardı, “Futbola Adolfsbergs’te başladım. Benim kasabamın takımı. Orada doğdum, orada büyüdüm. Babamın da desteğiyle 7 yaşında oranın takımında futbola başladım. İsveç bir futbol ülkesi değil ama son dönemlerde önemli futbolcular yetişiyor. Benim de uzun zamandır idolüm Zlatan ibrahimovic oldu hep. İsveç’ten Türkiye’ye gelmek bir futbolcu için önemli bir adım. Burada olduğum için çok mutluyum. İsveç’ten Gençlerbirliği’ne transfer olarak kariyerim için önemli bir adım attığımı düşünüyorum.”

 

Gençlerbirliği’ni daha önce transfer olan İsveçli futbolcular nedeniyle de bildiğini söyleyen Ring, Jimmy Durmaz ve Hopf’la ilgili de açıklamalarda bulundu. Ring, “Gençlerbirliği’nin bir çok İsveçli oyuncuyu kadrosuna kattığını biliyorum. Özellikle Jimmy Durmaz da benim şehrimde yetişti. Onun burada yaptıklarını takip ettim. Hopf ile de daha önce rakip olarak birkaç kez karşıya gelmiştim. Onu da tanıyorum. Bu sezonki başarılarını İsveç’teki gazetelerden takip ettim.”dedi.

 

İsveç futbolu ve Türk futbolu arasındaki farklılıklara değinen Ring, İsveç futbolunun taktik olarak daha ileride olduğunu söyledi:

 

İsveç’te futbolda fizik gücüne önem veriyoruz. Sahada daha çok koşan takımlar kuruyoruz . Milli takımlara bakınca Türkiye daha kaliteli isimlerden kurulu bir takım ama taktik olarak İsveç daha önde diye düşünüyorum.

Yeni transfer olarak takımdaki ortam ve teknik direktör Ümit Özat hakkındaki soruya da Ring şu sözlerle yanıt verdi:

Takıma katılalı yalnızca 3 gün oldu. Takımda çok samimi bir ortam olduğunu hissedebiliyorsunuz.  Bu üç günde bu kulüpte iyi insanlar olduğunu gördüm. Çok sohbet etme, kaynaşma şansım olmadı ama ilerleyen günlerde bunlara da sıra gelecek.

Ümit Özat hakkında çok güzel şeyler duydum. Tüm futbolcular onun hakkında çok olumlu şeyler söyledi. Benim gördüğüm kadarıyla da her oyuncusuyla ilgilenen, iyi bir hoca.

 

Son olarak Gençlerbirliği taraftarına mesaj vermeyi de unutmayan Jonathan Ring, sözlerini şu şekilde noktaladı:

Benim hedefim takımımı galibiyete taşımak için elimden geleni sahaya koymak. Mücadeleden asla vazgeçmem. Sahada varımı yoğumu ortaya koyacağım. Hem antrenmanlarda hem de maçlarda mücadeleden vazgeçmeyen, çok çalışan bir Jonathan’ı taraftarlarımıza izletmek istiyorum.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yağlı Güreş, Misket, Beraberlik Mesajları... Mansur Yavaş Çamlıdere Festivali'nde...
Yağlı Güreş, Misket, Beraberlik Mesajları... Mansur Yavaş...
Büyükşehir'den Sosyal Sorumluluk Projesi
Büyükşehir'den Sosyal Sorumluluk Projesi