2022 DGS başvuru tarihi ne zaman? DGS başvurusu başladı mı? DGS sınav ücreti 2022 ne kadar? ÖSYM DGS başvurusu nasıl yapılır?

2022 DGS başvuru tarihi ne zaman? DGS başvurusu başladı mı? DGS sınav ücreti 2022 ne kadar? ÖSYM DGS başvurusu nasıl yapılır?
Yüksekokul ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmalarını sağlayan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları bugün itibarıyla başladı. Peki DGS başvurularının son günü ne zaman? DGS sınav ücreti 2022 ne kadar? ÖSYM DGS başvurusu nasıl yapılır? ? İşte detaylar...

Yüksekokul ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmalarını sağlayan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2022 başvuruları başladı. Peki, DGS başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

 

DGS BAŞVURU TARİHLERİ BAŞLADI!

3 Temmuz 202 tarihinde gerçekleşecek olan Dikey Geçiş Sınavı’nın başvuruları 13 Mayıs – 23 Mayıs 2022 tarihleri arasında alınacak. 

DGS GEÇ BAŞVURU GÜNÜ NE ZAMAN?

Normal başvuru süresi içerisinde başvurularını tamamlayamayan adayların başvuruları ise 31 Mayıs 2022 geç başvuru gününde alınacak.

DGS başvurusu nasıl yapılır, başvuru ücreti ne kadar? ÖSYM DGS başvuru kılavuzu yayınlandı mı?

DGS BAŞVURU KILAVUZU YAYINLANDI MI, BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

DGS 2022 başvuru kılavuzu henüz yayınlanmadı. DGS ücreti yayımlanacak olan kılavuz ile açıklanacak. Geçtiğimiz yıl DGS başvuru ücreti 150,00 TL olmuştu.

2022 DGS NE ZAMAN?

ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 2022 yılında DGS 3 Temmuz’da yapılacak.

DGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir. Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra süresi içinde sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Adaylar, sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.