Akbank, İNG Bank, İş Bankası borç kapama kredisi... Kredi ve kredi kartı borcu olanlar rahat nefes aldı!

Akbank, İNG Bank, İş Bankası borç kapama kredisi... Kredi ve kredi kartı borcu olanlar rahat nefes aldı!
Peş peşe açıklandı. Borcu olan vatandaşlar oldukça sevindi. Bankalara kredi ya da kredi kartı borcu olan vatandaşlar için taksitlendirme olasılığı ile tek hesapla yapılandırılma imkânları sunuluyor. Borç kapatma kredisi müşterilere dağınık olan tüm borçların tek çatı altında toplanmasını sağlar. Bu bağlamda çok sayıda banka müşterilerine belli bir limite kadar kredi olanağı sağlar. Borç kapatma kredisiyle müşteriler, farklı bankalara ait olan kredi borçlarını, kredi kartı borçlarını tek bir çatı altında top

Kredi borcunu taksitlendirme işleminin yapılışı, ilgili bankaya başvurma şeklinde olmaktadır. Borcun mevcut olduğu bankanın dönemsel kampanyaları takip edilerek ya da direkt olarak banka ile görüşülerek kredi kartı borcu yapılandırma işlemi gerçekleştirilebilir. Borçları transfer yöntemleri ile tek bir alanda biriktirmek ve tek bir yere borcunun olmasını isteyen vatandaşlar için farklı yollar sunuluyor. Bunun için birçok farklı banka tarafından gelen transfer işlemleri için yardımlarını sunmaya devam ediyor. Hangi bankada, hangi imkanlarla kredi kartı yapılandırması yapılıyor? Hangi banka kredi kartı borçlarını taksite bölerek ödeme imkanı sağlıyor? Hangi banka diğer bankalara olan kredi kartı borçlarını transfer ederek ödeme kolaylığı sunuyor?

AKBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ

Akbank tarafından sağlanan borç transferi kredisinde alıcılar, kredi kartı borçlarını düzenli bindirebilecekler. Akbank alıcılarının 20.000 TL'ye kadar kredi kartı borçlarını tamamını ödüyor.

Bunun yanında alıcılarına Axess kredi kartı veren Akbank alıcılarının 20 bin TL'lik borçlarını 12 ay vade ödemelerini sağlıyor. Ödemelere alıcıların arzlarına göre aylık denk taksitli yada 3 ayda bir ödemeli olabilir.

İŞ BANKASI 3 AY ERTELEMELİ KREDİ

İş Bankası resmi sitesinden yayımladığı bir ilan ile alıcılarına borç transferi kredisi sağladığını duyuru etti. Bankanın aktüel lüzum kredisi faiz oranlarına yakın oranlarla kredi sağlayan İş Bankası, avantajı ödeme sürecinde sunuyor. Alıcılar ne kadar ücret alıyorlarsa yada sabit kazançları yoksa ödeme tasarılarını kendi kazanç vaziyetlerine göre tanımlayacaklar. Bunun yanında alıcılar,

İş Bankası borç transferi kredisini şu dönemde kullanıp ödemelerini Mayıs ayında yapmaya başlayabilirler. Ödeme erteleme fırsatı borç transferi kredisinde oldukça büyük kolaylık sağlıyor.

İş Bankası'nın borç transferi kredisi müşterilere aylık yüzde 1.50 faiz oranı sunulurken kredi ödemeleri ise 36 ay vade ile yapılıyor. Başvurular 50 bin TL'ye kadar olan krediler için elektronik kanallar üzerinden yapılacak.

İNG BANK KREDİ KAMPANYASI

İNG Bank alıcılarına aktüel faiz oranlarıyla borç transfer kredisi sağlıyor. Bankanın sağladığı kredi kampanyası hem kredi kartı hemde lüzum kredisi borçları için olabilecek. Yüksek limit ile borçlarını kapatacak olan vatandaşlar bankanın elastik ödeme alternatiflerini değerlendirebilirler.

İNG Bank aşinayı üzere tüm kredi imkânlarında alıcılarına 3 ay ödeme erteleme sağlıyor. Banka bunun yanında alıcılarının kazanç gidişatlarına göre eksilen taksitli, artan taksitli, hür taksitli, balon ödemeli gibi değişik değişik ödeme planlarından faydalanabilirler.

İhtiyaç kredisi kapsamında müşteriler borç transferi kredisini 36 ay vade ile ödeyebilecekler. İNG Bank'ın güncel borç transfer kredisi faiz oranı ise müşterilerin kredi puanlarına göre belirleniyor.

Banka şubelerine yada mobil bankacılık ile internet bankacılığından başvuru yapacaklar kredi faiz oranı, maliyet tablolarını öğrenebilirler. Kişiye özel faiz oranlarının belirlenmesinde kredi notu yüksek olanlara düşük faiz uygulanıyor.

Kredi notu kötü olup riskli grupta bulunanlar daha yüksek faiz ödeyerek borçlarını kapatabilecekler.

KREDİ KARTI BORCUNU 60 AY İLE YAPILANDIRMAK

60 ay vade ile kredi kartı borcunu taksitlendirmek için birden fazla borcun tek hesapla yapılandırılması gerekmektedir. Bu kapsamda kredi kartı borcuna ek konut veya ihtiyaç kredisi borcu gibi ikinci bir borcun varlığı gerekmektedir. Sadece kredi kartı borcunun yapılandırılmasının 60 ay vade ile yapılması mümkün değildir.

Birden fazla kredi ve kredi kartı borcunun tek hesapta birleştirilmesi durumunda yeni kredi açılışı yapılmaktadır. Bu kredi açılışında yeni faiz oranları ve aylık ödeme planları uygulanır.

Bundan dolayı mevcut faizin üzerinde bir faiz oranı ile karşılaşılabilir. Çünkü mevcut durumda bir ödeme gecikmesi söz konusudur ve ödeme gecikmesi durumunda bankalar, yasal sınırda faiz kullanma hakkına sahiptir.

Kredi kartı yapılandırmasını, diğer kredi borçlarını hesap içerisine karıştırmadan yaptırmak tavsiye edilir. Böylelikle yasal üst sınırda bulunan faizlerden kurtulmuş olunur.

KREDİ KARTI BORCU TAKSİTLENDİRME NASIL YAPILIR?

Kredi borcunu taksitlendirme işleminin yapılışı, ilgili bankaya başvurma şeklinde olmaktadır. Borcun mevcut olduğu bankanın dönemsel kampanyaları takip edilerek ya da direkt olarak banka ile görüşülerek kredi kartı borcu yapılandırma işlemi gerçekleştirilebilir.

Bankalar, kendi kredi kartlarının borç yapılandırması konusunda, birbirinden farklı uygulamalara gidebilmektedir.

Bu uygulamalar, teminat isteme, taksitlendirme, faiz oranlarını değiştirme şeklinde olabilmektedir. Ancak bankaların ortak özelliği,gelir durumunu temel ölçüt kabul etmeleridir.

Bankalar, kredi kartı yapılandırma işleminde, gelir durumuna göre vadeyi ve faiz oranını değiştirebilmektedir. Kredi kartı borç yapılandırması 12, 24 ve 36 aylık vade seçenekleri ile yapılabilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.