Akbank İnternet Bankacılığı neden çöktü? Mobil uygulama neden açılmıyor?

Akbank İnternet Bankacılığı neden çöktü? Mobil uygulama neden açılmıyor?
Türkiye'nin en çok kullanılan mobil bankacılık uygulaması Akbank internet bankacılığı uygulamasında bazı kullanıcalar sorun yaşadıklarını söyledi.Pek çok kullanıcı mobil bankacılık girişte sorun ile karşılaştığını ve sisteme giremediğini belirtti.Akbank internet bankacılığı çöktü mü? Akbank mobil uygulama neden açılmıyor, siber saldırı mı var, Akbank direkt neden açılmıyor? Sistem çöktü mü?

Akbank müşterileri Akbank Direkt mobil şube uygulaması üzerinden oturum kapandı hatası ile karşılaştı. Türkiye'nin en çok kullanılan mobil bankacılık uygulamaları arasında yer alan Akbank internet bankacılığı uygulamasında bazı kullanıcıların giriş işlemlerinde sorun yaşadıkları ve oturum kapandı hatası aldıkları belirtiliyor.

Pek çok kişi mobil bankacılık işlemine girişte sorun ile karşılaşırken sisteme giriş yapılamadığı dile getiriliyor. Peki, Akbank oturum kapandı hatası nedir, Akbank internet bankacılığı çöktü mü, mobil şube neden açılmıyor?

AKBANK MOBİL UYGULAMA NEDEN AÇILMIYOR, İNTERNET BANKACILIĞI SORUN MU VAR?

Akbank Direkt hesabına giriş yapmak isteyen kişiler oturum kapandı hatası ile yüz yüze kaldı. Pandemi nedeni ile banka şubesine gitmek istemeyen pek çok kişi bankacılık işlemlerini artık mobil şube uygulamaları üzerinden yaparken ödemelerin başlaması ile beraber Akban direkt internet bankacılığı sisteminde de yoğunluk yaşanmaya başlandı. 

Bazı kullanıcılar ilk olarak sistemin son derece yavaş olmasından şikayet ederken sonrasında ise oturum kapandı hatası ile karşı karşıya kaldı. Akbank tarafından henüz konu hakkında resmi bir açıklama yapılmazken söz konusu hatanın yoğunluktan mı kaynaklandığı yoksa siber saldırı mı yapıldığı ise merak konusu oldu.

AKBANK SİSTEMİ ÇÖKTÜ MÜ?

Akbank direkt uygulamasını kullanmak isteyen kişilerin ekranında oturum kapandı iletisi görüntüleniyor. Söz konusu ileti hakkında Akbank tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmazken siber saldırı iddiaları da gündeme geldi. Akbank internet bankacılığı yanı sıra Akbank kredi kartı kullanıcıları da mağdur oldukları iddiası ile sosyal medyada paylaşım yaptı. 

AKBANK POS CİHAZLARI NEDEN AÇILMIYOR?

Akbank kredi kartı kullanarak POS cihazı üzerinden ödeme yapmak isteyenler de ödeme yapamadılar. Akbank POS cihazı olan işletmeler de cihazın çalışmaması nedeni ile müşterilerinden tahsilat yapamadı. Akbank internet şubesi, mobil şube ve kredi kartı pos cihazlarının çalışmadığı belirtildi. 

Daha önce Dünyanın saygın finans yayın grupları arasında gösterilen Euromoney'nin “Awards for Excellence 2019 - Mükemmellik Ödülleri 2019” kapsamında Akbank “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” ödünülü alan Akbank aynı zamanda “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” unvanını da elinde bulunduruyordu.

Tüm sistemlerin eş zamanlı olarak gitmesi sonrası siber saldırı iddiaları güçlenirken banka tarafından konu hakkında resmi bir açıklama gelmedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.