Alparslan Bayraktar kimdir, kaç yaşında, ne mezunu? Alparslan Bayraktar görevi ne?

Alparslan Bayraktar kimdir, kaç yaşında, ne mezunu? Alparslan Bayraktar görevi ne?
Alparslan Bayraktar, son dönemlerde hakkında en çok araştırma yapılan kişiler arasında bulunuyor. Halen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Bayraktar, 2016 ile 2018 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Peki, Alparslan Bayraktar kimdir, kaç yaşında ve nereli? Alparslan Bayraktar hangi görevlerde bulundu?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Alparslan Bayraktar, hakkında en çok araştırma yapılan kişiler arasında öne çıkıyor. Alparslan Bayraktar lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Ekonomi Hukuku alanında ve Fletcher School of Law and Diplomacy’den Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir. Peki, Alparslan Bayraktar kimdir, kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulundu? İşte Alparslan Bayraktar'ın hayatı ve biyografisi..

Yeni kabinede kimler olacak?Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalarSON DAKİKA... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güveninize layık olacağızYSK Başkanı Ahmet Yener: Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildiSON DAKİKA! İYİ Parti lideri Meral Akşener: "Seçmen söyleyeceğini söyledi. Bize düşen de bu mesajı anlamaktır"SON DAKİKA! Sinan Oğan: İkinci turda Erdoğan'ı destekleyeceğiz

ALPARSLAN BAYRAKTAR KİMDİR?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Bakan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Alparslan Bayraktar, 2016-2018 yılları arasında ETKB Müsteşar Yardımcılığı ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü; 2010-2016 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda Kurul Üyeliği yaptı. Kamu görevlerinden önce ise yurtiçinde ve yurtdışında özel sektörde çalıştı.

Uluslararası kuruluşlar bünyesinde enerji yönetimi ve düzenlemeleri alanında çalışmaları bulunan Bayraktar, Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu (ICER) ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Başkanlığı yapmıştır. Bayraktar halen Dünya Enerji Konseyi Türkiye Başkanlığını yürütmektedir.

Alparslan Bayraktar lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Ekonomi Hukuku alanında ve Fletcher School of Law and Diplomacy’den Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir. Doktorasını ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yer Sistem Bilimleri Bölümünde Enerji Ekonomisi ve Politikası alanında yapmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.