GGYD’den 32. İş’te Fırsat Toplantısı’nda ’’Özel’’...

GGYD'den 32. İş'te Fırsat Toplantısı'nda ''Özel'' İçerik

GGYD’nin 32. İşte Fırsat Toplantısı, özel içeriğiyle dikkat çekti. Bosna Büyükelçisi’nin ticari fırsatları, Otizm Vakfı ve Maltepe Lions Kulübü’nün ise sosyal sorumluluk çalışmalarını anlattığı toplantı yoğun ilgi gördü.

30 Mart 2018 - 13:37 - Güncelleme: 30 Mart 2018 - 13:37

GGYD’nin 32. İşte Fırsat Toplantısı, özel içeriğiyle dikkat çekti. Bosna Büyükelçisi’nin ticari fırsatları, Otizm Vakfı ve Maltepe Lions Kulübü’nün ise sosyal sorumluluk çalışmalarını anlattığı toplantı yoğun ilgi gördü.

 

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’nin 32. İşte Fırsat Toplantısı, Hilton Otel’de, üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Organizasyonun açılış konuşmasını yapan Başkan M.Nezih Allıoğlu, GGYD’nin adeta bir holding gibi çalıştığını söyleyerek, üyelere şöyle seslendi: “Şunu bilin ki bugün sadece Ankara’nın değil, Türkiye’nin en aktif STK’larından birinin mensubusunuz. Tüm emeğimiz, çabamız, gayretimiz sizler için, şehrimiz için, Türkiye için” dedi. Başkan Allıoğlu konuşmasında son siyasi ve ekonomik gelişmelere ilişkin de değerlendirmelerde bulundu, tasarruf çağrısı yaptı.

 

BOSNA TÜRKLER İÇİN FIRSATLAR ÜLKESİ

GGYD üyelerinin bir kısmının firmalarıyla ilgili sunum yaptığı İşte Fırsat Toplantısı’nda, Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadovic ve Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi (BİGMEV) Genel Sekreteri Cenita Kocaman, Türklerin yatırım yapabileceği alanlara ilişkin bilgi verdiler. Büyükelçi Sadovic, ortak tarihi ve kültüre sahip iki ülkenin dost ve kardeş olduğunu, bu dostluğun simgesi olarak iki ülke arasında çok sayıda anlaşma bulunduğunu söyledi. 2004’de imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması’ndan sonra iki ülke arasındaki ticaretin 18 katına çıktığını vurgulayan Büyükelçi, “Türkiye yeni projelerle tüm Balkanlar’daki altyapıyı iyileştirmeye çalışıyor” dedi. BİGMEV Genel Sekreteri Kocaman da, Bosna’nın enerji, tarım, turizm, altyapı, ağaç işleri, finans ve inşaat sektörlerinde yatırıma açık bir ülke olduğunu kaydetti.

OTİZMLİ VE DİYABETLİ ÇOCUKLAR İÇİN

İşte Fırsat Toplantısı’na katılan Otizm Vakfı Genel Başkanı Aydın Çayan da, Başkentli genç girişimcilere otizimde farkındalığı arttırmanın gereğini anlattı, “Farkındalık artmalı ki çocuklara erken tanı konulabilsin, sosyal yaşam içinde toplum tarafından çabuk kabul edilebilsinler. Otizmlilerin çoğunluğu güçlük içinde yaşıyor ve 24 saat aileye bağımlılıkları söz konusu. En önemli taleplerimizden biri de tam gün eğitim almaları. Türkiye’deki her 68 çocuktan biri otistik olduğu unutulmamalı” dedi. Otizm Vakfı toplantıda ayrıca otizmli çocukların yaptığı el işi ürünleri de satışa sundu.

32. İşte Fırsat’ta Ankara Maltepe Lions Kulübü de geliri Şeker Çocuk Diyabet Vakfı kampına bağışlanacak sosyal sorumluluk projesini anlatarak destek istedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor