Girişimci Kadınların Deneyimleri Yenimahalle’de Anlatıldı

Girişimci Kadınların Deneyimleri Yenimahalle'de Anlatıldı

“Pandora, Kadın Girişimciliği İçin Avrupa’daki Fırsatları Keşfetmek’’ adlı projenin kapanış paneli Yenimahalle’de yapıldı.

17 Eylül 2018 - 09:55 - Güncelleme: 17 Eylül 2018 - 10:27

Yenimahalle Belediyesi ile İtalya Human RightsYouthOrganization, İngiltere UbeleInitiative ve Polonya AutokreacjaFoundation’nın kadın girişimciliğini ulusal arenada desteklemek üzere ortaklaşa gerçekleştirdiği “Pandora, Kadın Girişimciliği İçin Avrupa’daki Fırsatları Keşfetmek’’ adlı projenin kapanış paneli Yenimahalle’de yapıldı. Projenin son ayağında İtalya, İngiltere, Polonya’dan gelen ve Türkiye’de ticaret yapan kadın girişimciler Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen panel ile girişimcilik deneyimlerini paylaştı.

 

BAŞARI HİKAYELERİ ÖRNEK OLDU

2 oturumluk panelin 1’inci oturumunda KOSGEB Uzmanı Hanife Bacı, Kadın Çalışmaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ülker Şener, ANGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Aysu Yavuz, KAİSDER Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Koca, 2’inci oturumda ise; Taze Kuru A.Ş. Kurucusu Erinç Yurter, Sığınmaevi konuklarından Havva Kurnaz ve 5N1K Gelişim Akademisi Kurucusu Yasemen Çalışkantecrübeleriyle kadın girişimcilere yol gösterdi.

 

"ERKEK İŞİ DEMEDİM, BEN YAPARIM DEDİM"

Hayatın hiçbir zaman kendisi için kolay olamadığını anlatan Yenimahalle Belediyesi Sığınmaevi misafirlerinden Havva Kurnaz, “Ben 9 yaşındaki kızımla yapayalnız bugünlere geldim. Hayatım hep mücadele ile geçti. Elimden tutan olmadı. Sığınmaevine yerleştirildim. Yıllarca dayak da yedim, hakaret de işittim. Sığınma evinde kaldım ama hiç kendimi bırakmadım. Çocuğum için hep araştırdım. Bir yerden başlamak zorundaydım. Yenimahalle Belediyesi ve OSİAD işbirliğinde yapılan Kaynakçı Kadınlar Projesi’ne dahil olmak istedim. Erkek işi demedim, ben yaparım ekmeğimi de taştan çıkarırım dedim. Bu proje hayatımın dönüm noktası oldu. Şimdi bir mesleğim var. Evladımı da kimseye muhtaç etmiyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi