Gökçek: ’’Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’nu Kızılay’a...

Gökçek: ''Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'nu Kızılay'a Çağırdım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "İlk etapta Fethullah Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğundan yüzde 100 emin olduğumuz 400 Belediye çalışanının ismini bu akşam Valiliğe bildirip, yarın uygulamaya başlayacağız" dedi.

27 Temmuz 2016 - 22:35

Başkan Gökçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi, 15 Temmuz Kızılay Demokrasi Meydanı'nda her akşam yapılan "Demokrasi Nöbeti"ne davet ettiğini de açıkladı.

Ankara'da yayın yapan 23 radyonun ortak yayında, “Ankara Soruyor” programına katılan Başkan Gökçek, gazeteciler Ahmet Saydam Yalçın ve Sinan Burhan’ın, FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimine ilişkin sorularını yanıtladı.

15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlatan Başkan Gökçek, kamudaki FETÖ terör örgütü yanlılarının tasfiyesine yönelik soruya, "Paralel Yapı yanlısı olmayan hiç kimse, 'Sıra bana gelecek mi' demez. Bu konuda Türkiye'de değişik yerlerde bir takım tasfiyeler yapıldı. Biz de belli rakamlara ulaştık ve bu akşam Valiliğe bildirip, yarın uygulamaya başlayacağız" diye konuştu. Gökçek şunları söyledi:

"Bu daha uzun süre sürecek ama... Adamların hiçbiri Paralelci olduğunu kabul etmiyor. Bunların kendi aralarında imam diye tayin ettiği kişiler var. Bizim Belediye'de de var. Gelip Kızılay'a, 'bunları nasıl temizleyeceğiz' diye soruyorlar. İlk etapta yüzde 100 emin olduğumuz 400 kişiyi tasfiye ediyoruz. Yanlış da yapmak istemiyoruz. Tasfiyeler devam edecek."KILIÇDAROĞLU VE BAHÇELİ'YE DAVET

Bugün milli birlik ve beraberlik için aynı konu ve noktaya adım atmanın son derece önemli ve Türkiye için dönüm noktası olduğunu vurgulayan Başkan Gökçek, şöyle konuştu:

"Sayın Bahçeli'yi cenazede yakaladım ve telefon açtım. Sayın Bahçeli'ye karşı benim ciddi anlamda sevgim, saygım var. Türkiye’nin milli liderlerinden birisi. Her milli konuda ağırlığını koyan, masaya yumruğunu vuran birisi. Bunu takdir etmemek mümkün değil. Ben de Sayın Bahçeli'ye özellikle istirham ettim, 'Kızılay'da sizi görelim' dedim. Düşünecek."

Başkan Gökçek, CHP'ye karşı en keskin muhalefet yapan ve CHP uzmanı olan kişinin de kendisi olduğunu belirterek, "Aynı şekilde Kılıçdaroğlu'nu da aradım, davet ettim. 'Önümüzdeki günlerde gelmeye çalışayım' dedi. Umarım gelir" dedi. Gökçek, şunları söyledi:

"AK Parti'lisi de MHP'lisi de, CHP'lisi de, Kürdü de Sünnisi de Alevisi de herkes orada. Siyaset devam eder, günün şartlarına göre gelişir. Elbette yüz yüze baktığınız zaman bu iklim yumuşamaya neden olur. Karşılıklı anlayışa bağlı bir durum. Ben Kılıçdaroğlu'na yönelik herhangi bir tweet atmıyorum mesela o günden beri.... "
       

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 dakikada banka soygunu
1 dakikada banka soygunu
Ankara'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı
Ankara'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı