Gökçek: ’Ekmel Bey Beynelmilel Güçlerin Taşeronu’
  • Reklam

Gökçek: 'Ekmel Bey Beynelmilel Güçlerin Taşeronu'

Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bakanlar ve AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, milletvekilleri ve 15 bin kişinin katıldığı iftar yemeğinin ardından törenle açıldı.

08 Temmuz 2014 - 15:06

Merkezin açılışında konuşan Başkan Gökçek 20 yıldır yürütülen sosyal politikalar ile sadece Türkiye’ye değil Dünya’ya örnek olduklarını söyledi.
 Melih Gökçek konuşmasına şöyle devam etti:
“Yurt dışından gelen misafirlerimiz Aile yaşam merkezlerimizi geziyor ve gerçekten beğeniyorlar. Örnek Proje olarak kabul edip ülkelerinde uyguluyorlar. Akyurt, Araplar, Çubuk, Etimesgut-Planet, Sincan, Pursaklar ve son olarak da Kazan’da hizmete açılan aile yaşam merkezlerimiz hergün binlerce üye ile dolup taşıyor. Ankara’da bugün açacağımız Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi ile birlikte 8 ile Aile Yaşam Merkezimiz hizmete girmiş oluyor” dedi.
Aile Yaşam Merkezlerinden faydalanan kişi sayısının 180 bin civarında olduğunu ifade eden Gökçek, açılışı gerçekleştirilen Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi hakkında şu bilgileri verdi:
“Merkezin yaklaşık 50 bin metrekare açık ve peyzaj alanı, 26 bin metrekare kapalı inşaat alanı ile 9 bin 450 metrekare teras alanları var. Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi kapladığı alan ve işlevleri açısından Türkiye’nin en büyüğü olma özelliğini taşıyor. İdari bölümünün yanında kafeterya, bowling, masa tenisi bilardo ve 3 ayrı sinema salonundan oluşan 1600 metrekarelik eğlence merkezi, 1500 metrekarelik ve 350 kişilik yemek salonu, bünyesinde kurs ve spor odaları bulunuyor. İnternet kafeden, güzellik salonuna, bilardodan çocuk odasına kadar 2 bin 700 metrekarelik Hanımlar Lokali bulunuyor. Bay ve bayan ayrı ayrı yüzme havuzları, 3 bin 750 metrekarelik spor kompleksleri, masa tenisinden boksa kadar dört dörtlük 2 bin 600 metrekarelik alana sahip Gençlik Merkezi var. 400 metrekarelik Engelliler Merkezi, 150 metrekarelik Yaşlılar Lokali, 160 araçlık kapalı, 151 araçlık açık otoparkı mevcut. İçerisinde amfi tiyatrodan yürüyüş yollarına kadar 49 bin 655 peyzaj alanı ile Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi her yaş ve kesimden Başkentlinin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayarak, binlerce kişinin buluşma adresi olacak inşallah.”  
"ÜCRETSİZ ULAŞIM SAĞLANACAK"
Gökçek, Aile Yaşam Merkezi’ne gelmek isteyenlere Keçiören’in dört bir tarafından günün belirli saatlerinde ücretsiz otobüs seferleri düzenleyeceklerini belirterek şunları söyledi:
“Anneler, çocuklar, gençler, nineler geldiğiniz aynı otobüslerle evlerinize dönebileceksiniz. Buraya gelip, faaliyetleriniz yapıp ve de dinleneceksiniz. Kuşcağız Aile Yaşam Merkezimizin, Keçiörenimize ve ülkemize hayırlı olmasını cenabı Allahtan niyaz ediyorum.”  
“TÜRKİYE SON 10 YILDA ÇAĞ ATLADI”

Merkezin açılışında 2003 yılından günümüze kadar Türkiye’deki gelişmelere değinenGökçek, “Sayın Başbakanım 2003 yılından beri Başbakanımızsınız. Türkiye bu 10 yılda sizin ve yol arkadaşlarınız sayesinde gerçekten çağ atladı. 70 cente muhtaç bir Türkiye IMF’ye borç verir bir ülke haline geldi” dedi.
Yapılan çalışmalar sonucunda hastanelerde kuyrukların bittiğini, duble yolların Türkiye’yi sardığını, ülkenin hızlı trenle tanıştığını ifade eden Gökçek, “Kendi topumuzu, kendi tankımızı, kendi helikopterimizi, kendi uçağımızı kendi füzemizi yapmaya başladık. Milli gelir kişi başı 3 bin dolardan 11 bin dolara çıktı. Türkiye mazlum ülkelerin abisi oldu… Dün 70 cente muhtaç ülke sadece geçtiğimiz yıl mazlum Afrika ve Asya ülkelerine 2,5 milyar dolar yardım etti” diye konuştu.   “HALKTAN YÜZDE 45’LİK BİR TOKAT YEDİLER”

Türkiye’nin büyümesini ve güçlenmesini beynelmilel güçlerin hazmedemediğini kaydeden Gökçek, şunları kaydetti:
“Yurt dışından beynelmilel güçler, uşakları, yerli baronlar, onların taşeronları, partiler ve paralelciler yani yedi düvel birleşti… Ve tek bir amaçları vardı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Başbakanlıktan indirmekti. Gezi olayları bunun için düzenlendi. 17 ve 25 Aralık komploları bunun için düzenlendi. Hepsinde tuzaklar bir bir kafalarında patladı. Son umutları yerel seçimlerdi. Dediler ki ‘AK Parti yüzde 32’ alır’, halktan yüzde 45’lik bir tokat daha yediler.”  
“EKMELETTİN BEY’İ TELEVİZYONLARDA BEN DE ANLATACAĞIM”
Beynelmilel güçlerin ve taşeronlarının her seferinde milletten tokat yemelerine karşın uslanmadıklarını belirten Gökçek, “Şimdi de adına çatı adayı diye bir isim takarak birleştiler. 27 yaşında Türkiye’ye ilk kez adım atan Ekmelettin Bey’e, malum medya isim taktı. ‘Bozok Yaylası’nın bilge evladı’ Bozok Yaylası’nın bilge evladı, Bozok Yaylası’na ilk defa geçen hafta gitti. Hayatında siyasetin “s” sini bilmeyen Ekmel Bey, Türkiye’de siyasetin en üst makamına aday… Nasip olursa önümüzdeki günlerde Ekmel Bey’i televizyonlarda ben de size anlatacağım. Bu millet Cumhurbaşkanı olarak beynelmilel güçlerin taşeronlarına soyunanlara Allah’ın izniyle oy vermeyecek. Bu millet kendi içinden çıkardığı, her yönüyle tanıdığı hizmet adamı, proje adamı, liderliği tartışılmaz kişiye oy verecek. Bu adres bu isim Recep Tayyip Erdoğan’dır. 10 Ağustos tarihi Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduğu tarih olacak İnşaallah ” diye konuşmasını tamamladı.     Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi Açılışından Fotoğraflar - TIKLAYIN    

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..