Gökçek: ’’Seçimden Bir Ay Sonra Türkiye Sükunete Girer’’

Gökçek: ''Seçimden Bir Ay Sonra Türkiye Sükunete Girer''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçtiğimiz günlerde gözaltına alındığı yönündeki spekülasyonlarla ilgili olarak, "En ufak doğruluk payı olmayan, aslı astarı olmayan iddialar. çünkü FETÖ'nün, PKK'nın, solcuların hedefiyim" dedi.

27 Mart 2017 - 10:00 - Güncelleme: 27 Mart 2017 - 10:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçtiğimiz günlerde gözaltına alındığı yönündeki spekülasyonlarla ilgili olarak, "En ufak doğruluk payı olmayan, aslı astarı olmayan iddialar. çünkü FETÖ'nün, PKK'nın, solcuların hedefiyim" dedi.

Beyaz TV'de Latif Şimşek'in sunduğu "Dinamit" programına katılan Gökçek, referandum süreciyle ve son günlerde yaşanan gelişmelerle  ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sözlerine, Finlandiya ile dün akşam oynanan maçı kazanan Milli Takım oyuncularını tebrik ederek başlayan Gökçek, Şimşek'in referandum süreciyle ilgili sorusu üzerine, Türkiye genelinde evet oylarının yükseldiğini belirterek, hayır oylarının yükseldiği yönündeki anketleri ve iddiaları da "masal" olarak nitelendirdi. Gökçek, şunları söyledi:

"İnşallah referandumdan keyifle çıkacağız. İşler gayet güzel gidiyor. Ankara'da 56-57'leri bulduk şu sırada. 60'a da çıkar Allah'ın izniyle. Ben hep Ankara'yı ölçerim. Oylar Ankara'da yukarı çıkıyorsa, Edirne'de de Kars'ta da çıkıyordur. Türkiye'nin her yerinde bir yükseliş var. İzmir'de 45'tir de, 46-47 50'ye doğru çıkar. Ankara'da çıkan oy Kars'ta, Edirne'de, Antalya'da niye çıkmasın? Muhalifler şu an moral bozukluğu olması için ellerinden geleni yapıyorlar. Hele FETÖ. Moralleri sıfır şu anda. 16 Nisan'ın bir milat olduğunu çok iyi biliyorlar. 16 Nisan'dan sonra biz de sırtımızı halka dayayacağız ve sonra 'hadi bakalım sizinle kavga etmek istemiyoruz' diyeceğiz. Avrupa ile de konuşacağız. Bizi Avrupa ile kavga ettiren de FETÖ'cüler."

Referandumda hayır çıkacağı yönündeki anketlere değinen Gökçek, "Kesin hayır çıkacak diyen anketçiler var, CHP milletvekilleri var. Gelin size hodri meydan. Gelin sizle iddiaya girelim, nesine istiyorsunuz? Biz razıyız, siz de razı olsanıza" diyerek meydan okudu.

 

-GÜLEN'İN YENİ SES KAYDINI DİNLETTİ

Gökçek, Batı ülkelerinin referandumdan hayır çıkmasını istediğini de belirterek, izleyicilere, "Seçimden 1 ay sonra Türkiye sükunete girer, ekonomi uçmaya başlar. Evet'e yüzde 60 verin de dünya görsün gümbür gümbür bizim gücümüzü, bir başka olsun" dedi. Gökçek, bunun, FETÖ terör örgütü başta olmak üzere işbirliği yapanların moralini sıfırlayacağını söyledi.

FETÖ'cülerde şu an büyük moral bozukluğu olduğunu ve hapishanelerde bol bol itirafların ortaya çıktığını bildiren Gökçek, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in, yeni bir video bandını piyasaya sürdüğünü söyledi. Gökçek, Gülen'in, yandaşlarına, "İşler çok ciddi olarak dizayn edilmeli. Makul bir çerçevede, makul bir blokaj üzerine bina edilmeli. Devlet-i aliyenin başının yeneceğini beklemeye durun, başınızın çaresine bakın" sözlerini ekrana yansıttıktan sonra şu yorumu yaptı:

 "(İktidar da cumhurbaşkanı da darmaduman olacak) diyor. Sen 17-25 Aralık'ta Cumhurbaşkanı'nı götürmeye gittin, ayvayı yedin. Gezi olaylarında aynısını yedin. Bizim belediye seçimlerinde ayvayı yedin. İstanbul'da arkasından Kasım seçimlerinde de tokadı yedin. 15 Temmuz'da darbe yaptın, orada tokat değil, tam Osmanlı şamarını yedin. Hem de halktan yedin. Şimdi moral sıfır. Ne yapacak adam? Aklınca son çırpınması. Hala inanan da var tabii. Hapishanedekiler çözülüyor.  İnanılmaz bir çözülme var. O en güvendikleri adamlar bülbül gibi ötmeye başladı. Moral yüklemesi lazım, bunun tezgahı. Moral sıfır. Bir şey de yapmaları mümkün değil. Geçen gün söylentisi işte çıktı, millet sokağa döküldü. Aslı astarı yok."

           

-"ASLI ASTARI OLMAYAN İDDİALAR"

Gökçek, Latif Şimşek'in, geçtiğimiz günlerde kendisinin gözaltına alındığı, Belediye'ye kayyum atandığı yolundaki sosyal medyada yer alan spekülasyonları sorması üzerine, "En ufak doğruluk payı olmayan, aslı astarı olmayan iddialar. Beni emniyete götürdüler, Belediye'ye kayyum atadılar. Belediye'nin kamyonları, iş makineleri sokağa çıkmış filan. Biz 24 saat çalışan bir belediyeyiz. Geceleri zaten çalışıyor araçlarımız. Bunlar neden yapılıyor? Çünkü solcusunun, FETÖ’cüsünün rakibiyim, PKK'cısının hedefiyim. CHP'lilerin, bütün milletvekillerinin hedefiyim" diye konuştu.

 

-"MHP'DEN ATILANLAR DA FETÖ ADINA İDDİALAR POMPALIYOR"

FETÖ'nün yanı sıra MHP'den atılanların da tamamen FETÖ adına iddialar pompaladığını kaydeden Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Alevi-Sünni çatışması çıkarmış. 16 Nisan'da 'Evet' çıkarsa hiçbir şey çıkmaz kardeşim. Alevi-Sünni kardeştir. Allah'ın iziyle hiçbir şey olmaz. Millet rahatına baksın, evetleri biraz çok çıkartsın. 55 değil, 60 olsun. Yurtdışına baktığımız zaman da şöyle göğsümüzü gere gere söyleyelim. 60'a kadar çıkacaktır. Yükselmeye başladığında, devam eder. Anketlerde şu çıkıyor: PKK'nın hayır kampanyası dolayısıyla sağduyulu CHP'liler başta olmak üzere SP'lilerin, MHP'lilerin hayır vermesinin, PKK'yı yaşatmak, Avrupa'nın deresine su akıtmak olduğunun farkında. CHP'lilerin içinden, 'biz Tayyip Erdoğan'ı sevmiyoruz ama olayları görüyoruz. Türkiye için 'evet' vereceğiz' diyenlere, şerefimi temin ederim, rastlıyoruz."

 

-"ALMANYA İLE FETÖ İÇ İÇE GEÇMİŞ VAZİYETTE"

Hollanda Hükümeti'nin ve polisinin, Aile ve Sosyal Politikaları Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile halka yönelik kaba ve seviyesiz uygulamalarını da hatırlatan Gökçek, Avrupa ülkelerinin 'hayır' cephesi oluşturduğunu söyledi. Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

"Türkiye'ye karşı inanılmaz bir tavır var. Hollanda'da işin tadını öyle kaçırdılar ki, FETÖ'nün ekibinin telkinleriyle bunları yapıyorlar. Belediye başkanlarını, gazetecileri resmen satın alıyorlar. FETÖ bunları parayla esir alıyor, dilediği gibi kullanıyor. Almanya ile FETÖ içiçe geçmiş vaziyette. Niye bu kadar etkinler Almanya'da? Bu da zamanında bizim Türk diplomasisinde yaptığımız hatadan dolayı. FETÖ'cüler bütün elçiliklerde alt taraftaki kadroları doldurmuşlar. Dışişleri bünyesine dolmuş olanlar kurduğu için, onlar arkadaş oluyor, parayı da onlar veriyor. 16 Nisan'dan sonra elbette düzelteceğiz. Ama bunlar FETÖ'nün esiri.

MHP'li, SP'li, sağduyulu CHP'li kardeşlerime sesleniyorum; Bunlar benim kanıma dokunuyor. Sizin kanınıza dokunmuyor mu? 'Hayır' diyecek MHP'li kardeşim, öbür dünyada Allah'ın katında bunlarla beraber olmak ister misiniz?"

 

-AVRUPA ÜLKELERİ- FETÖ İLİŞKİSİ

Hollanda'da yaşanan diplomasi krizinin arkasında, İstanbul'a yapılacak  3. havalimanı projesini çekememe olduğunu da ifade eden Gökçek, Hollandalı bir bürokratın açıklamasını izlettirerek, "(Hollanda'nın ekonomisini batırıyorsunuz) diyorlar. Bundan dolayı da bize her türlü düşmanlığı yapıyorlar" yorumunu yaptı.

Gökçek, yaşanan krizde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Türk Başkonsolosluğuna girmek istemesi sırasında yaşanan olayda, 'vur emri' verildiğini açıklayan Rotterdam Belediye Başkanı Ahmet Abutalip'in FETÖ ile bağlantısını anlattı.

Abutalip'in FETÖ'cülerle fotoğraflarını da gösteren Başkan Gökçek "Abutalip seçim çalışmalarında ciddi anlamda maddi destek buluyor. Türkiye'ye gelerek FETÖ vakıflarını ziyaret ediyor. Bunları gördüğümüz zaman FETÖ ile ne kadar içli dışlı oldukları ortaya çıkıyor" dedi.

Avrupa'daki ünlü dergilerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili attığı manşetleripaylaşan Gökçek, özellikle İsviçre'deki Blick gazetesinin manşetin arkasında FETÖ olduğunu söyledi. Osmanlı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren gösterinin FETÖ'cüler tarafından yapıldığına dikkat çeken Gökçek, Hollanda'da yayın yapan Zaman Hollanda dergisinin, Rotterdam polisini tekmeleyen Türk vatandaşlarının fotoğraflarını yayınlayarak ayrı bir hainlik yaptığını belirtti.  Başkan Gökçek, az da olsa  Avrupa'nın Türkiye'ye haksızlık yaptığı yönünde yazılar ve röportajlar da bulunduğunu belirterek, örnekleri izleyiciyle paylaştı.

           

-"TÜRKİYE'DE PKK DEVLETİ KURULACAKTI'

Gökçek, referandumda 'Evet' demenin en önemli göstergesinin, çift başlılığı ortadan kaldırmak ve istikrarın sürmesi olduğunu söyledi. Referandumdan evet çıkması durumunda tek adam olunacağı eleştirilerine de CHP'nin tarihinden söz ederek cevap veren Gökçek, Türkiye’de geçmiş dönemlerde yaşanan cumhurbaşkanı-başbakan çatışmalarına ilişkin de örnekler verdi. Gökçek, Başbakan Binali Yıldırım’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile son derece uyumlu bir çalışma sergilediğini kaydederek, AK Parti döneminde gerçekleştirilen projeleri anlattı.

PKK'lı sözde yöneticilerin referandumda 'Hayır' diyeceği yönündeki röportajlarını seyirciyle paylaşan Gökçek,"FETÖ darbe başarılı olsaydı, şimdi Güneydoğu'da PKK devleti olacaktı.  Güneydoğu'da işbirliği yapan, o FETÖ'cü alçaklar. Düne kadar neden Güneydoğu'da muvaffak olamıyorduk. Daha düne kadar FETÖ'cü askerler, polisler, PKK'ya sinyal veriyor. Özellikle MİT'in, polisin, jandarmanın, PKK'nın içindeki listesini veriyor. Bir seferinde 50 küsur, bir tanesinde 34 mit mensubunu infaz ediyorlar. Bu FETÖ'cüler böyle alçak. Sevmeyin beni nefret edin, ama ülkenizi sevin" diye konuştu.

 

-“YAZICIOĞLU, FETÖ TALİMATIYLA ÖLDÜRÜLDÜ”

Gökçek, programın sonunda, hayatını kaybeden ve bugün ölüm yıldönümü olan BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'na Fatiha okuyarak devam etti.

Gökçek, Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşürülmesiyle ilgili tüm detayları da belgelerle göz önüne sererek, Bütün bunları bir araya koyduğumuz zaman rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun, kesinlikle ve kesinlikle FETÖ'nün talimatıyla öldürüldüğünü çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Davada sanık olan askerlerin bir kısmının, Cumhurbaşkanımızı Marmaris'teki otelde basmak için organize edilen grubun içerisinde olduğunu biliyoruz, 2 tanesi tutuklandı. Ayrıca da aynı gruptan başkaları da Yunanistan'a kaçtı. Dolayısıyla hepsi FETÖ’cü olduğuna göre, bu suikastın arkasında kesinlikle FETO olduğu açık ve seçik ortaya çıkıyor" diye konuştu.

Gökçek, programın sonunda, "CHP ve FETÖ İlişkileri" ismiyle yayına hazırladığı 'Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri' yeni adıyla yayınlanacak kitabını izleyicilere tanıttı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...