Gökçek’ten Ampute Milli Takımı’na Jest

Gökçek'ten Ampute Milli Takımı'na Jest

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün akşam Vodafone Park'ta 41 bin seyirci önünde çıktığı final maçında Avrupa Şampiyonu olan "Türk Milli Ampute” takımının her futbolcusuna, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden alınacak kararın ardından, 200’er bin lira prim verileceğini müjdeledi.

10 Ekim 2017 - 11:39 - Güncelleme: 13 Ekim 2017 - 11:04

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün akşam Vodafone Park'ta 41 bin seyirci önünde çıktığı final maçında Avrupa Şampiyonu olan "Türk Milli Ampute” takımının her futbolcusuna, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden alınacak kararın ardından,  200’er bin lira prim verileceğini müjdeledi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun A Milli Futbol Milli Takımı'na  vereceği priminin de kesinlikle Ampute Milli Takımı'na verilmesi gerektiğini ifade eden Gökçek, “Millet olarak beklentimiz bu” dedi.    

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası final maçında İngiltere'yi 2-1 yenerek şampiyon olan Ampute Mili takımı için “Ampute Millî Takımımız Avrupa Şampiyonu... Helâl size arslanlar” diyerek tweet atan Gökçek, ardından da Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programına telefonla bağlanarak, düşüncelerini dile getirdi. 

 

-CANLI YAYINDA, 200 BİN LİRA ÖDÜL SÜRPRİZİ...

Moderatörlüğünü Ertem Şener’in yaptığı ve Ampute Milli takım oyuncularının da katıldığı programda,  “Mutluluğumu ifade edemem” diyerek duygularını dile getiren Gökçek, şunları söyledi:

“Yani bizim göğsümüzü öyle kabarttılar, öyle kabarttılar ki tarifi mümkün değil. Bu kardeşlerimiz engelli ama gönülleri hepimizden kuvvetli, Allah onlardan razı olsun. Sadece gazi değil, aynı zamanda Türkiye’nin kahramanı bunlar. Gerçekten yüzümüzü ak ettiler. A Milli Futbol Takımımız  nasıl bizim yüzümüzü yere düşürdüyse, bu gençler yüzümüzü göğe kaldırdı. Allah onlardan razı olsun. Türkiye’nin namını yürüttüler. Bu gençlere sahip çıkmak, hepimiz için boynumuzun borcu. Bu arkadaşlarımızın bir kısmı, zaten Osmanlıspor’da oynuyor. Bizim, belediyeler olarak, özellikle böyle başarı gösteren millilere her türlü imkanı verme hakkımız var. İnşaallah Belediye Meclisimiz 5 gün sürüyor. Allah nasip ederse 18 gencimizin 18’ine de tabii hocasını da buna dahil etmek lazım, bu kararı çıkaracağız ve oyuncularımızın her birine 200 bin lira ödül vereceğiz."

Gökçek’in bu açıklaması, stüdyoda bulunan konuklar tarafından alkışlarla karşılandı.

 

-TWITTER'DAN DA DUYURDU

Televizyon programını da takipçileriyle paylaşan Gökçek,  Milli Takım'la ilgili şu tweet'leri attı:    

-“Ampute Millî Takımımız, Avrupa Şampiyonu... Helâl size arslanlar...

-Meclis üyelerimizle konuştuk. İnşaallah Ampute Millî Takımımıza, ABB Meclis kararıyla 200 biner lira ödül kararı çıkartacağız.

-Ankaralılar adına Ampute Millî Takımı'na Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin vereceği ödül, diğer büyükşehirlerin bütçelerine göre de verilmeli.

-TTF, Millî Takım'a vereceği galibiyet primini, kesinlikle Ampute Millî Takımı'na dağıtmalı... Millet olarak beklentimiz...”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı