Gökçek’ten ’’Ankaragücü’’ Eleştirilerine SERT Sözler

Gökçek'ten ''Ankaragücü'' Eleştirilerine SERT Sözler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ankaragücü’ne yardım etmiyor” türündeki eleştirilere tepki göstererek, kendisinin girişimleri ve uğraşısıyla son 2 yılda Ankaragücü için yapılan yardım ve ödemelerin 22 milyon lirayı bulduğunu bildirdi.

03 Şubat 2016 - 09:39

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ankaragücü’ne yardım etmiyor” türündeki eleştirilere tepki göstererek, kendisinin girişimleri ve uğraşısıyla son 2 yılda Ankaragücü için yapılan yardım ve ödemelerin 22 milyon lirayı bulduğunu bildirdi.
Gökçek, "Tüm bu gerçeklere rağmen 'Ankaragücü'ne yardım yapılmıyor' türündeki yaygaralar art niyetlidir" dedi.
Gökçek yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu 1994 yılından bu yana bir Ankara takımının şampiyon olması için her türlü girişimde bulunduğunu, bu doğrultuda, o dönem süper ligde iyi bir yerde olan Ankaraspor'u ve birçok şeyi feda ederek Ankaragücü'ne geldiklerini, Ancak tüm taraftarların ve kamuoyunun önünde o dönemin başkanı Cemal Aydın'la yaptıkları anlaşmaya karşın Ankaragücü'nden mahkeme kararıyla koparıldıklarını belirtti.
Ankaragücü'nden mahkeme kararıyla koparılmalarına karşın Ankaragücü'nün ayakta kalması için çeşitli girişimlerde bulunduğunu belirten Gökçek, Ankaragücü'ne sahip çıkılmadığı ve destek verilmediği yönünde son günlerde artan eleştirilere sert tepki gösterdi.   -“ ART NİYETLİ HABERLER”

"Ankaragücü Spor Kulübü’ne özellikle Belediye'nin sahip çıkmadığı" yolunda ısrarlı şekilde haberler çıktığına dikkat çeken Gökçek, “Sadece 2015 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi bütçesinden Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararıyla Ankaragücü’ne 3.5 trilyon (milyon) lira aktarılmıştır” dedi.
Bunun yanında kendi başkanlığında düzenlenen toplantıda Ankaragücü’nü gönül veren Ankaralılardan 6 milyon TL destek sözü alındığını, bunun da büyük bir kısmının Ankaragücü’ne ödendiğini anlatan  Melih Gökçek, “Yine Ankaragücü'nün vergi borçlarından 22 trilyon (milyon) lirası, takımı o dönem yöneten Yönetim Kurulu tarafından üstlenilmiş ve şu ana kadar da 7.7 trilyon (milyon) lirasının ödemesi gerçekleştirilmiştir . Kalan miktarı da taksitler şeklinde ödeniyor” diye konuştu.
Ayrıca eski Yönetim Kurulu üyesi olan ve Ankaragücü’ne gönül veren bir arkadaşı tarafından da kendisinin girişimleriyle son 2 yıl içinde takıma 5 milyon civarında yardımda bulunulduğunu vurgulayan  Gökçek, “Tüm bu gerçeklere rağmen ‘Ankaragücü'ne yardım yapılmıyor, Ankaragücü sahipsiz kaldı’ türündeki yaygaralar art niyetlidir” şeklinde konuştu.   -“CHP MİLLETVEKİLLERİNİN TEK DESTEĞİ; NAZLIAKA’NIN KOMBİNE KARTI”

“Ankaragücü’nü sabahtan akşama kadar sürekli tahrik eden CHP milletvekillerinin Ankaragücü'ne yardım diye tek yaptığı iş, Aylin Nazlıaka'nın sadece 200 lira vererek aldığı 2 adet Ankaragücü kombine kartıdır” diyen Gökçek, kasıtlı ve art niyetli açıklamalarda bulunanlara da “Sabahtan akşama kadar demeç verip, taraftarı tahrik edenlere sesleniyorum; Neden Ankaragücü hakkında mangalda kül bırakmayan CHP milletvekillerinin yakasına yapışmıyorsunuz?” diye sordu.
CHP milletvekillerinin birer maaşlarını Ankaragücü’ne vermelerinin istenmesini de dile getiren Gökçek, “Gidip talepte bulunun bakalım, böyle bir talepten sonra bir daha sizin kapınızdan geçerler mi acaba?” dedi.   -“BİR DAHA BU TÜR BEYANATLAR VERİLİRSE BU İŞİN İÇİNDE OLMAM”

Bu konuda bundan sonra beyanat verecek olanların, bu gerçekleri göz önünde bulundurarak davranması gerektiği inancında olduğunun da altını çizen Gökçek, bu tip eleştirilerin ortaya tekrar ortaya atılması halinde desteğini bırakacağını da şu sözlerle dile getirdi:
“Bir daha, Ankaragücü'ne benim ve Büyükşehir Belediyesi'nin sahip çıkmadığı, destek olmadığı türünden suçlayıcı ifadelere rastladığım takdirde, bundan sonra kesinlikle bu işin içinde olmayacağım. Bu böyle biline…”            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı