Gökçek’ten FLAŞ Açıklamalar! 14 Ağustos’u Deşifre Etti

Gökçek'ten FLAŞ Açıklamalar! 14 Ağustos'u Deşifre Etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından FETÖ’nün, 14 Ağustos planlarını deşifre etti. Gökçek, 14 Ağustos’ta yapılabilecek iki ihtimal bulunduğunu ve bunlardan birincisinin yeni montaj kaset ve ses kayıtları olduğunu, ikincisinin de bu tarihte ABD desteğiyle Marmara’da büyük bir deprem planlandığını açıkladı.

12 Ağustos 2016 - 11:18 - Güncelleme: 15 Ağustos 2016 - 11:36

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından FETÖ’nün, 14 Ağustos planlarını deşifre etti. Gökçek, 14 Ağustos’ta yapılabilecek iki ihtimal bulunduğunu ve bunlardan birincisinin yeni montaj kaset ve ses kayıtları olduğunu, ikincisinin de bu tarihte ABD desteğiyle Marmara’da büyük bir deprem planlandığını açıkladı.
Beyaz TV’de Latif Şimşek’in sunumuyla gerçekleşen “Gündem Özel” programının canlı yayın konuğu olan Gökçek, açıklamaları sırasında gönlünden AK Parti ile MHP’nin koalisyon yapmasının geçtiğini de söyledi.
Yaklaşık 3 saat süren ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Başkan Gökçek, ilk olarak sunucu Latif Şimşek’in, cezaevleri ve genel afla ilgili sorusunu cevaplandırdı. Gökçek, “Feto kamuya sızarken, cezaevlerini de unutmamış. Cezaevlerine inanılmaz şekilde Feto yüklenmesi yapılmış ve gardiyanların büyük ekseriyeti Feto’cu. Birçok cezaevinde dışarıdan haber getiriyorlar, mahkumların mektuplarını alıp götürüyorlar. Savcılar tarafından tespit ediliyorlar ve tek tek tasfiye ediliyorlar” dedi.  
-“BANA GÖRE KISMİ AF OLABİLİR”
Gökçek, “FETÖ’cüler önce toplu isyan düşündüler ve güçlerinin geçtikleri yerlerde ‘mahkumları ayaklandıralım’ dediler. Ama şu anda mahkumlar bir genel af beklentisi içerisinde. Böyle bir genel af olabilir mi? Bana göre kısmi bir af olabilir. Tabi hükümet ne der bilmem” diye konuştu.
Tutuklu gazeteci Nazlı Ilıcak’ın kaldığı Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’nde çıkan isyan girişimiyle ilgili de değerlendirmesi sorulan Gökçek, “Burası daha çok DHKP-C’lilerin bulunduğu bir hapishane. Başarılı olamadılar. Şu anda da oyunları bozuldu gibi inşallah” cevabını verdi.
Gökçek, “Daha önce hatırlarsanız Türkiye genelinde bir anda elektrikler kesildi. Siber saldırı olduğu ortaya çıktı, sonra da bunların FETÖ’cü oldukları da gün yüzüne çıktı. Böyle bir saldırı yapabilirler. Ana trafolara saldırı düzenleyip, buraları uçurup, elektriksiz bırakabilirler.Bu istihbarat raporlarına da yansımış bir olay” diye konuştu.
Gökçek, geçtiğimiz günlerde Mamak ve Çankaya’da 6 ayrı trafonun kablolarının kesilmesi olayının bununla ilgisi olmadığının da altını çizerek, bunun hırsızlar tarafından yapıldığını söyledi. Gökçek, “Büyük bir saldırıya karşı gerekli tedbirler alındı. Önemli trafolar güvenlik altına alındı. Polis tedbirleri arttırıldı. Allah’ın izniyle muvaffak olamazlar” dedi.  
-“AKINCI, İNCİRLİK VE TBMM GOOGLE’DA 100’ER KEZ ARANMIŞ”
Darbe girişiminin arkasındaki yabancı ülkelere ilişkin soru üzerine Gökçek, “Bazı hadiseler o kadar aşikar ki” diyerek, CNN muhabiri Christiane Amanpour’un darbe girişiminden iki gün önce İstanbul’a gelmesinin de şaşkınlık verici olduğunu söyledi.
Google Trend’teki bazı istatistiki raporları da izleyicilere gösteren Gökçek, “Kim, nereden, nasıl aranmış gibi bilgilerin yer aldığı bir bölüm. Burada inanılmaz bir tablo ortaya çıktı. Sadece İngiltere’den Akıncı Hava Üssü Temmuz ayının 12’sinde 39, 13’ünde 54, 14’ünde 69, 15’inde 85, 16’sında 100 defa aranıyor. Akıncı Üssünü kim bilir ve niye arasın? Hadi 2-3 kişi olur da 100 kişi niye arar? Ben buradan devletimize çağrıda bulunuyorum. Bunu arayanları bulmaları lazım” diye konuştu.
Elindeki diğer raporları da açıklayan Gökçek, İncirlik Hava Üssü’nün de Temmuz ayının 14’ünde 14, 15’inde 23, 16’sında 100 defa arandığını, TBMM’nin ise 14’ünde 31, 15’inde 44, 16’sında da 100 kez arandığını söyledi. Bu üç bölgenin de ayın 16’sında 100’er defa Google’da aranmış olmasını, “Buradan baktığım zaman bende aynı kişilerin aradığı intibası uyanıyor. Her üçünü de 100 kişi arıyor. Bu nasıl iş arkadaş?...Bu işin içerisindeki yabancı ilişkilerden birisi. Devletin bunu kesinlikle bulması lazım” sözleriyle değerlendirdi.
Açıklamalarına, “O kadar enteresan ki. Dikkat ediyor musunuz, ilk zamanlara göre her şey bayağı değişmeye başladı. İlk günlerde Avrupa ve ABD tamamen Türkiye’nin aleyhindeydi ve darbenin lehindeydi” sözleriyle devam eden Gökçek, daha önceleri yapılan açıklamalarla, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya lideri Putin görüşmesi ve İstanbul Yenikapı Mitingi’nin ardından yapılan açıklamalar arasındaki farkları belgeleriyle gösterdi. Yenikapı mitinginde Ankara’nın da tarihi bir kalabalığa ulaştığını ve bu sayının 500 bin kişi olduğunu açıklayan Başkan Gökçek, siyasi parti liderleri, Genelkurmay Başkanı, TBMM Başkanı, Diyanet İşleri Başkanı’nın da bir arada bulunmasını, “Bu dünyada görüldü. Millet bir araya gelmiş biz ne yapıyoruz dedirtti” diyerek nitelendirdi.
Avrupalı sağduyulu gazeteci ve liderler tarafından yapılan olumlu açıklamaları da izleyicilerle paylaşan  Gökçek, Feto’nun iadesiyle ilgili de çifte standart uygulandığını söyledi.
Türkiye’deki 78 milyon nüfusun en az 70 milyonunun Fethullah Gülen’in idamını istediğini de kaydeden Gökçek, “Amerika Türkiye’de kredisini çok kaybetti ve kaybetmeye de devam ediyor. Bu böyle devam ederse Amerika’nın stratejik ortaklığı sorgulanır” dedi.
Amerika’nın şu anda bir “ikilem” içerisinde bulunduğunu, bir yanda okullarında CİA ajanı yetiştiren Fethullah Gülen’in, diğer tarafta da Türkiye’nin bulunduğunu anlatan Melih Gökçek, “Ama bize ya teslim edecekler ya edecekler. Yoksa ilişkiler çok ağır darbe alır” diye konuştu.  

-“300-500 KİŞİYİ ÖLDÜRÜP, SÖZDE SEÇİM YAPACAKLARDI”
Sunucu Şimşek’in, FETO’cu üniversite ve kişiler tarafından ortaya atılan “14 Ağustos’u bekleyin” iddialarını sorması üzerine de Gökçek, cevaba geçmeden önce, 15 Temmuz gecesi pek çok kişinin öldürülmesinin planlandığını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Listeler ele geçti. Nereye kim getirilecek diye. Olay şöyle olacaktı; Bizi yakaladıkları yerlerde infaz edeceklerdi ve ‘karşı geldiler’ denecekti. Tehlikeli olabilecek 300-500 kişiyi temizleyip, öldüreceklerdi. Birkaç gün sonra demokrasi kahramanları ortaya çıkacaktı. Bunlar da onların adamları olacaktı ve ‘Asker kışlaya çekilsin’ açıklamaları yapacaklardı. Amerika’ya ve batıya sadık olduklarını anlatan bir takım kişiler, Türkiye’de yönetime dizileceklerdi. ‘Ordu müdahale etti ama Recep Tayyip Erdoğan’ı temizledi ve demokrasiye de saygılı olduğu için hemen seçimlere gitti’ denilecekti. Ben söyleyince kızıyor ve dava da açtı, ama yine söylüyorum, Başbakan Meral Akşener olacaktı. Cumhurbaşkanı’nı söylemeyeceğim.”
Kimlerin nereye getirileceği sorusu üzerine de bir hayli isim bildiğini ancak şu anda açıklamak istemediğini söyleyen Gökçek, “Meral Akşener beni mahkemeye verdi. Ama bu benim kanaatim ve söylediğim şey de ‘Savcılar araştırmalı bu durumu.’ Mahkemede hesaplaşacağız inşallah. Ne olacak bitecek göreceğiz birlikte” dedi.  
-“14 AĞUSTOS’TA İKİ İHTİMAL VAR”
Daha sonra FETÖ’nün 14 Ağustos’a ilişkin ihtimal dahilinde olan 2 ayrı planını da deşifre eden Gökçek, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Fuat Avni’nin abisi olduğu iddia ediliyor. Mustafa Koçyiğit. ‘14 Ağustos 2016’da tekrar görüşmek dileğiyle, Hoşçakalın’ diye twitt atmış. Bir de Mevlana Üniversitesi bir twit atıyor. ‘40 yıldır binbir zahmetle ilmek ilmek örülen hizmet hareketinin bir kendini bilmez tarafından yıkılacağını mı sanıyorsunuz, bekleyin, 14 Ağustos’ta görüşmek üzere’ diye. Böyle tarihler veriliyor.”
İhtimallerden birincisini; “Yeniden montajlı kasetler sürüp, gündem oluşturmaya çalışacaklar. Bunların montaj olacağı yüzde de bir milyon yani” sözleriyle açıklayan Başkan Gökçek, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun montajlı ses ve görüntü kayıtlarının yer aldığı videoları yayınladı. Orijinallerinden ayırt edilemeyecek kadar ustaca yapılmış kayıtların izlenmesinin ardından Başkan Melih Gökçek, “Gördünüz ayırt etmeniz mümkün mü? 17 -25 Aralık kasetleri de böyle… Çıkacak kasetler yüzde bir trilyon montaj kasetler olacak. Mesela ses bandı da yayınlayabilirler. Lütfen Sayın Kılıçdaroğlu alınmasın, tenkit etmek için değil ama netice itibariyle montajların nasıl olduğunu göstermek için bunları yayınladım. Ben bunları internetten buldum” dedi.
14 Ağustos’a ilişkin ikinci ihtimali de “Çok enteresan bir mesele” olarak nitelendiren Gökçek, Gülen’in “Marmara’da deprem olacağı”na yönelik söylediği iki ayrı video kaydı da yayınlatarak, şunları söyledi:
“Ben olacağına inanmıyorum da ama bunu zorlayan görüntüler bunlar… Feto’cular arasında yapılan propagandaya göre söylenmek istenen şu; Daha önce Gölcük’te deprem oldu. Bunun nedeni internete girerseniz buradaki bir fay hattının özellikle İsrail ve Amerika tarafından bir deneyle patlatılması olarak ifade ediliyor. Nedir bu? Hatırlıyor musunuz Marmara depreminde bir ateş topunun yukarı yükseldiği herkes tarafından söylendi. Bununla ilgili bant da var. Fayların içerisinde biriken gazlar ve benzerleri bir anda düşük frekanslı elektromanyetik ışınla patlatılıyor ve deprem meydana geliyor. Amerikalılar bunu Alaska’daki araştırma üstlerinde geliştiriyorlar. Amerika, Kuzey Anadolu fay hattından elde edeceği bulguları California fay hattında görmek istiyor. Ama çok gizli risk taşıdığı için İsraillere veriliyor iş. Gölcük’te de bir rütbe töreni var o dönemde. Bu törene ilk defa İsrailliler geliyor. Burada bir deneme yapmaya geliyorlar. Ama makineleri patlıyor ve deprem meydana geliyor. Bunu tartışıyorlar. Bu tip 4 patlama olmuş dünyada. Bir alev topu yükselmiş yukarıya doğru. Bu alev topu ancak bir patlama olursa sözkonusu olabiliyormuş. Normal gerçekleşen hiçbir depremde bu patlama olmuyor. Ama 4 yerde bu oluyor. Ruslar da bu denemeleri yapıyor. Bu suretle tetikleme yaparak belli depremleri meydana getirdikleri iddia ediliyor.”
Gölcük depreminde ortaya çıkan ateş topunun yer aldığı video görüntüsünü de izleyicilerle paylaşan Melih Gökçek, “Vatandaşlar ‘Melih Gökçek komplo teorisi üretiyor’ demesin. Ben böyle olacak demiyorum. Feto’cuların iddiası bu. ‘Amerikalılar böyle bir söz verdi ve AK Parti’nin kuruluş gününde bunu yapacaklar’ diyorlar. Ben olacağını düşünmüyorum üstüne basa basa” diye konuştu.
ABD, İsrail ve Rusya’da bu teknolojinin olduğuna dair açıklamalar bulunduğunu da kaydeden Gökçek, ABD’de San Andreas fay hattı bulunduğunu ve o hat üzerinde ufak tetiklemeler yaparak, fayın etkisiz hale getirilmesinin planlandığını söyledi. Bunun denemelerinin de bu fay hattına benzer özellikler taşıyan Marmara Fay Hattı’nda yapıldığını ifade eden Gökçek, “Ama patlama o kadar büyük oluyor ki İsrailliler de ölüyor. O dönem bir İsrail Generali geldi bana orada yaptığımız çalışmalar için teşekkür etti. Halbuki gelme nedenleri o bölgedeki artıklarını toplamak. Hepsi iddialar arasında” dedi.
Bu denemelerin yapıldığı makinenin adının da “tesla” olduğunu açıklayan Gökçek, ABD ve İsrail’in bu çalışmaları yaptığına dair bilim adamları ve devlet başkanlarının açıklamalarını da izleyicilere belgeleriyle aktararak, “Amerika’nın, İsrail’in ve Rusya’nın elinde böyle bir silah var mı, yok mu bilmiyoruz. Ama 14’ünde böyle bir olay olursa, bunu Amerika’nın yaptığı aleni ortaya çıkmış olur. Değilse de Feto’nun zırvalaması olduğu ortaya çıkar” diye konuştu.
Gülen’in amacının, gözaltı sürelerinin tamamlanacağı tarih olan 14 Ağustos’ta gerçekleşeceğini söylediği bu olayla ifade verenlere umut dağıtmak olduğunu söyleyen Gökçek, “İfade verenler buna (Gülen) inanılmaz bir inanç içerisinde. Gözaltındayken yanlış bir ifade verip sökülmesini engellemek için ümit dağıtıyor. 14’ünde deprem olmazsa soracağım Feto’ya” dedi.
Tesla isimli silaha ilişkin ayrıntılı bilgiler de veren Gökçek, Gölcük depreminde bu çalışmanın yapılacağından Süleyman Demirel, Bülent Ecevit ve Hüseyin Kıvrıkoğlu’nun haberi olduğunu ancak içeriğini bilmediklerini de kaydederek, “Kararı vatandaşlarımıza bırakalım. Ben olacağı kanaatinde değilim, ama kendi kitlesine verdiği mesaj bu” diye konuştu.  
-“ÇILGINLIK YAPMAYA KALKAN SUBAY OLURSA, ERLER KARŞI ÇIKAR”
Melih Gökçek, Sunucu Latif Şimşek’in, askeri birlikler önündeki araçların akıbetine ilişkin sorusuna da hepsinin çekildiğini kaydederek, şöyle dedi:
“Türkiye çok kritik bir dönemden geçiyor ve nerede ne kadar Feto’cu olduğu bilinmiyor. Bütün alınan önlemlere rağmen belli tedbirlerin devam etmesi gerekiyor. Ordunun içerisinde halen bir hayli Feto’cu var. Bunların yeni bir çılgınlık yapması mümkün değil diye düşünemeyiz. Böyle bir çılgınlık olabilir. Bir kalkışma sözkonusu olduğu zaman inanıyorum ki o kalkışmayı yapan subaylar, kıtadaki erler tarafından bu sefer tıpkı Ömer Halisdemir’in yaptığı gibi vurulur. Bundan sonra teşebbüste bulunacak olsa herhangi bir subay, erlerin hepsi ‘gitmeyiz’ derler. Askerin karşısında o subay en ufak bir şey yapamaz.”  
-GÖKÇEK’TEN KALKIŞMA ÖNLEMİ…
Herhangi bir yeni bir kalkışma hareketi olması durumunda vatandaşları da uyaran Gökçek, böyle bir durumun yaşanması halinde, “Elektrikler kesilmiş, iletişim kesilmiş, TRT kapatılmış, diğer televizyonlar kapatılmış, telefonlar çalışmıyor. O anda anında sokağa çıkıp ne kadar arkadaşınız varsa çağırarak, düdükle, tencereyle haydi sokağa diye birbirini teşvik edecek ve nereye gideceğini herkes bilecek. Hatta aralarında şimdiden konuşsunlar… Kimse cesaret edip de darbe yapmaya kalkmasın. Bu sefer gerçekten tükürükle boğarız. Böyle bir şey mi duydunuz, fırla sokağa. İlk kurtaracağın yer de Türksat ve TRT” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, 15 Temmuz darbe kalkışmasında demokrasi şehit aileleri ile gazilere destek için alınan 11 ayrı kararı da tek tek anlatan Gökçek, açıklamalarının ardından da izleyicilerden gelen soruları cevaplandırdı.    15 Temmuz’un okullarda okutulması gerektiğini söyleyen bir izleyiciye, “Ben de derslere girerim” diyerek cevap veren Gökçek, FETÖ’cü temizliğinin ne kadar süreceğine ilişkin başka bir soruya da “Konunun çok hassas olduğunu ve titizlikle çalışıldığını” cevabını verdi.  
-"14 AĞUSTOSTA ALLAH'IN İZNİYLE BİRŞEY OLMAYACAK"-
Gökçek sözlerini, “Bugün 14 Ağustos’ta ne olacak en önemli konu oydu. Allahın izniyle hiçbir şey olmayacak. Bu palavracının palavrası yine ortaya çıkacak. Bundan sonra ABD bunu yaparsa temelli üstüne kalır… Feto, ‘bu bir ayı şöyle böyle geçirelim de itiraflarda bulunmasın millet’ diyor. Bakalım 14 Ağustos’tan sonra neyi yumurtlayacak” diyerek tamamlarken, FETÖ mahkumlarına bundan sonra inanılıp inanılamayacağına ilişkin son soruya da şu cevabı verdi:  
-FETÖ’CÜLERE “DEŞİFRE EDİN” ÇAĞRISI…
“Kimse onlara inanmaz, çok zor. Bir adam Fetoculuktan vazgeçtiğini nasıl ispat eder. İnanamıyorsun çünkü her türlü takiyye mevcut. Atalay Demirci’yi görüyorsunuz. Takiyye yaptı Fetoculuktan vazgeçtiğini söylediği halde devam ettiği twitter kayıtlarından ortaya çıktı… Doğrudan doğruya gelecek ve kimsenin bilmediği bilgileri adres, detay vererek anlatacak. Yani bizim bilmediğimiz, kamuoyunun bilmediği bilgileri verecek ve gerçekten Feto’nun çözülmesine vesile olacak. Bu sefer dersin ki, bu kişi samimi… Bilinmeyenleri anlatacaksın ki, ben Feto’cu olmadığına kanaat getireyim.”            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Çankaya’da pandemi denetimi
Çankaya’da pandemi denetimi