Güçlü Şenel: "Atatürk’ün Ankara’daki Karargahı...
Reklam

Güçlü Şenel: "Atatürk'ün Ankara'daki Karargahı Kurtuluş Savaşı Müzesi Olacak"

Millet İttifakı’nın Keçiören Belediye Başkan Adayı Güçlü Şenel, Ankara’nın Keçiören İlçesi’nin milli mücadelenin karargâhı olduğunu belirtti. Şenel, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilmesi durumunda Atatürk’ün Keçiören’de karargâh olarak kullandığı evi Kurtuluş Savaşı Müzesi haline getireceklerini söyledi.

02 Mart 2019 - 14:58 - Güncelleme: 02 Mart 2019 - 15:05

Millet İttifakı’nın Keçiören Belediye Başkan Adayı Güçlü Şenel, Ankara’nın Keçiören İlçesi’nin milli mücadelenin karargâhı olduğunu belirtti. Şenel, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilmesi durumunda Atatürk’ün Keçiören’de karargâh olarak kullandığı evi Kurtuluş Savaşı Müzesi haline getireceklerini söyledi. Şenel, “Atamızın emanetine sahip çıkacağız. Öğrencilerimize cumhuriyetin temelinin burada atıldığını anlatacağız” dedi.
Seçim çalışmalarını sürdüren Şenel, dün de esnaf ve pazar ziyaretlerine devam etti. Vatandaşlar ile sohbet eden, esnafın sıkıntılarını dinleyen Şenel, yerel seçimler için destek istedi. Şenel, “Kadınlarımız nasıl ki on yılda bir evde perdelerini değiştiriyor artık belediyelerde de değişiklik yapma zamanı geldi. Hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılına kadar görevinde kalmaya devam edecek. Biz, bu seçimde belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarları seçeceğiz. Belediye seçiminin beka ile ne ilgisi olabilir!” diye konuştu.

 

KEÇİÖREN MİLLİ MÜCADELENİN KARARGÂHI 
Şenel, Ankara’nın Keçiören İlçesi’nin milli mücadelenin karargâhı olduğunu hatırlattı. Şenel, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilmesi durumunda Atatürk’ün Keçiören’de karargâh olarak kullandığı evi Kurtuluş Savaşı Müzesi haline getireceklerini bildirdi. Şenel, şunları kaydetti:

“Keçiören milli mücadelenin karargâhı olmuştur. Gazi Mustafa Kemal, özellikle Polatlı’ya kadar gelen Yunanlıları püskürtmek için Karargâhtepe dediğimiz; şu anda Keçiören sınırları içinde kalan bölgede bir evde kalmıştır. Bu evi karargâh olarak kullanmış ve buradan savaşı idare etmiştir. Dolayısıyla biz Atamızın bu emanetine sahip çıkacağız. Bu evi müze haline getireceğiz. Öğrencilerimize cumhuriyetin temelinin burada atıldığını anlatacağız. Bu sayede öğrencilerimiz, Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nı veren komutanları daha yakından tanıyacak.”

 

“1 NİSAN’DAN SONRA NİKÂHI BEN KIYARIM”
Şenel, ayrıca Aktepe, Kuşcağız Mahallesi ve Çiçekli Pazarı esnafını ziyaret etti, taksiciler ile bir araya geldi. Bir vatandaşın, Şenel’in kulağına eğilerek, “Oyumu sana vereceğim. Seni dört gözle bekliyorum” demesi samimi görüntülere neden oldu. Pazarda vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaşan Şenel, evlenmek üzere olan bir çifte ise “1 Nisan’dan sonra yaparsanız nikâhı ben kıyarım” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..