Güçlü Şenel’den Cumhuriyet Kulesi Yorumu: "Keçiören’e...

Güçlü Şenel'den Cumhuriyet Kulesi Yorumu: "Keçiören'e Atılmış En Büyük Kazık"

Millet İttifakı Keçiören Belediye Başkan Adayı Güçlü Şenel, “Türkiye’nin en yüksek kulesi” olması hedefiyle 2003 yılında temeli atılan ve harcanan 27 milyon TL’ye rağmen 16 yılda bir türlü tamamlanamayan Cumhuriyet Kulesi için “Keçiören’e atılmış en büyük kazık” dedi.

07 Mart 2019 - 11:34

Şenel, mahkemenin, imara aykırılık ve mania hattı engeline takılan kule için yıkım kararı verdiğini ancak yıkım için de en az 20 milyon TL gerektiğini söyledi. Şenel düğün salonu ve lokanta olarak planlanan kuleyi belediye başkanı seçilmesi durumunda kütüphane ve gök bilimleri merkezi haline getireceğini bildirdi.


Eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un lokanta ve düğün salonu olarak planladığı Cumhuriyet Kulesi’nin akıbeti bilmeceye dönüştü. “Türkiye’nin en yüksek kulesi” olması hedefiyle inşaatına 2003’te başlanan kule yıllardır atıl durumda bekliyor. Yapımı için 27 milyon TL harcanan kulenin yıkılması için de en az 20 milyon TL gerekiyor.  Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi,  imara aykırılık ve mania hattı engeline takıldığı için yıllardır atıl bekleyen kulenin imar planı değişikliğini reddetmişti.  144 metrelik kule için 5 noktada halk yoklaması yapılmıştı. Millet İttifakı Keçiören Belediye Başkan Adayı Şenel, “Keçiören’e atılmış en büyük kazık” dediği kulenin,  31 Mart Yerel Seçimlerinde belediye başkanı seçilmesi durumunda kütüphane ve gök bilimleri merkezi haline getirileceğini söyledi.

 

KEÇİÖREN İÇİN 32 PROJE 
Şenel, “Keçiören’de doğmuş,  büyümüş, tahsilini, ticaretini, 25 yıldır siyasetini yapan bir kardeşiniz olarak ilçenin dertlerini çok iyi biliyorum. 55 yaşındayım ve hikâyem burada yazıldı. Keçiören için planlarım, projelerim var. Keçiören için 32 proje planladık ve bu projeleri kapı kapı dolaşarak halka anlatmaya başlıyoruz” dedi.

 

“YAPILMIŞI YIKMAYIZ”
Şenel, kuleye ilişkin olarak ise şunları kaydetti:
“Bana göre Keçiören’e atılmış en büyük kazık şu kuledir. Kuleyi yapmak isteyen de yıkmak isteyen de aynı partiden maalesef. Biz yapılmışa dokunmayız, yıkmayız. Onunla ilgili projemizi vatandaşlarımıza sorarız. Burayla ilgili bir mahkeme kararı varken bir kamuoyu yoklaması yapıldı ve anketten yıkmama kararı çıktı. Ancak öncelikle mahkeme kararının değiştirilmesi gerekiyor. Mahkeme kararı yoklamanın üzerindedir. Hani uçuk proje derler ya öyle bir proje ile kuleyi Keçiören’e kazandıracağız. Ancak bizim projemiz elbette ki mevcut projeden farklı olacak.

 

ÖĞRENCİLER İÇİN ÜCRETSİZ ÇAY
Oraya 20 milyon harcandı ve Altınok onu düğün salonu yapacakmış. Bakın biz o kuleyi ilim ve bilim yuvası, kütüphane, gök bilimleri merkezi haline getireceğiz. Her katta bir kütüphane olacak. Tarih, edebiyat, sosyoloji ve fen bilimleri kütüphaneleri olacak. Böylece Ankara’ya sorun olan kuleyi bir kültür merkezi haline dönüştüreceğiz. Üniversite öğrencileri kütüphaneye gelip Ankara manzarası eşliğinde dersini çalışacak. Öğrenciler için çay ücretsiz olacak. Keçiören’in cadde ve sokaklarında tıpkı Avrupa’daki gibi internet erişimi olacak.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı