Güçlü Şenel’den Keçiören’ ’Engelsiz Köy’

Güçlü Şenel'den Keçiören' 'Engelsiz Köy'

Millet İttifakı Keçiören Belediye Başkan Adayı Güçlü Şenel, 31 Mart Yerel Seçimlerinde belediye başkanı seçilmesi durumunda Engelsiz Köy Projesi’ni hayata geçirecek.

20 Mart 2019 - 14:03

Millet İttifakı Keçiören Belediye Başkan Adayı Güçlü Şenel, 31 Mart Yerel Seçimlerinde belediye başkanı seçilmesi durumunda Engelsiz Köy Projesi’ni hayata geçirecek. Proje kapsamında engelli vatandaşların rahatlıkla vakit geçirebilecekleri, engelli çocukların ise kendilerine uygun aletler ile keyifle oynayabilecekleri parklar yapılacak. Proje engelli çocukların gerektiğinde 7 gün 24 saat bakımını kapsayan bir çalışmayı da içeriyor.
Tarih bölümü ve Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Şenel, iş hayatına atıldığından bu yana engelli çocuklara yönelik bir özel eğitim kurumunda yönetim kurulu başkanlığı yapıyor. Seçim çalışmalarını sürdüren Şenel, özellikle engelli çocuklar konusunda oldukça hassas. Belediye başkanı seçilmesi durumunda hayata geçireceği 32 projeyi kamuoyu ile paylaşan Şenel’in projeleri arasında özellikle Engelsiz Köy Projesi dikkati çekiyor. Şenel, proje kapsamında Keçiören’e engelli çocukların kendilerine uygun aletler ile keyifle oynayabilecekleri parklar yapılacağını bildirdi.

 

7 GÜN 24 SAAT BAKIM
Projeye ilişkin bilgi veren Şenel, şunları kaydetti:
“19 yıldır engelli çocuklara eğitim veriyorum. Bu nedenle onların sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Engelsiz Köy Projesi sadece engelli vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirebilecekleri parkları kapsamıyor. Proje engelli çocukların gerektiğinde 7 gün 24 saat bakımını kapsayan bir çalışmayı da içeriyor. Allah kimsenin başına vermesin ama ateş düştüğü yeri yakıyor.  Aileler engelli çocuklarının geleceği için çok endişeli. Anneler, ‘Ben öldükten sonra bu çocuğa kim bakacak?’ diye üzülüyor.

 

“ÇÖZÜM BULMAK ZORUNDAYIM”
O zaman ben belediye başkanıysam buna çözüm bulmak zorundayım. Sosyal proje işte budur.  Bir anne, ‘Çocuğum benden önce ölsün’ diye dua etmek zorunda kalmasın. ‘Ben ölürsem Keçiören Belediyesi’nin bir yuvası var çocuğuma onlar bakacak’ diyebilmeli. Eğer ki ben belediye başkanıysam bunu yapmalıyım. Yoksa asfalt yapmışım, kaldırım yapmışım anlamı yok. Bu işler zaten bir belediye başkanının kanunda yazan görevleri. Bir de sıkılmadan ‘Asfaltınız hayırlı olsun’ yazıyorlar. Cebinden mi yaptın mübarek! O iş zaten senin görevin. Sosyal proje üretebiliyor musun işte o zaman insansın.”

 

“ÇOCUĞUNU RAHATLIKLA EMANET EDEBİLMELİ”
Şenel, şöyle devam etti:
“Engelli çocukların aileleri yoğun şekilde sıkıntı yaşıyorlar. Anne ölmese bile çocuğunu bir dakika yanından ayıramıyor. Hiçbir sosyal faaliyeti yok. Ne bir gezmeye ne bir sinemaya ne de cenazesine gidebiliyor. Ben öyle bir yer yapmalıyım ki anne hayattayken de çocuğunu getirip gözü arkada kalmadan emanet edebilmeli. Biz o çocuğa seve seve ücretsiz birkaç gün bakacağız ki o anne cenazesine gidebilsin.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı