Güdül’de Sıcak Su Kaynağı Bulundu

Güdül'de Sıcak Su Kaynağı Bulundu

Belediye Başkanı Hava Yıldırım, 37 derecedeki sıcak su kaynağının ilçeye yeni bir ivme ve hareketlilik sağlayacağını söyledi.

14 Eylül 2014 - 17:34

Güdül ilçesinde belediyenin ruhsatlı sahasında yapılan sondaj çalışmasında, 37 derecelik sıcak su kaynağı bulundu.
Belediye Başkanı Hava Yıldırım. Güdül’ün yanı başında, Karaçamur ve Boyalı mevkisinde bulunan sn/100 litre kapasiteli ve 37 derecedeki sıcak su kaynağının ilçeye yeni bir ivme ve hareketlilik sağlayacağını söyledi.
Sıcak su kaynaklarının termal tesis, seracılık ve evlerde ısıtma amaçlı kullanılacağı bilgisini veren Yıldırım, "İlçemizde yeni bir projeyi hayata geçireceğiz. Güdül çevresinde bulunan termal tesislerle, ülke termal turizmin merkezi olmak için çalışacağız" diye konuştu.
Çağa Mahallesi sınırları içindeki 8 termal tesisin inşaat faaliyetlerinin devam ettiğine işaret eden Yıldırım, " Çağa Mahallemizde bir termal tesis, kısmen faaliyetine başladı. Tüm bu yatırımlar tamamlandığında, Güdül popüler bir ilçe haline gelecek. Hem kültür turizminde hem de termal turizmde hem de kongre toplantılarında, öne çıkmış çevre ilçelerimizle rekabet edecek durumda olacak" ifadesini kullandı.           

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım