FLAŞ! ATO Seçim Sonuçları Belli Oldu! Yeni Başkan Gürsel Baran

Haftalardır Ankara gündeminin ilk sıralarında yer alan, bugün ise tüm iş dünyasının gözlerini çevirdiği Ankara Ticaret Odası seçimlerinin sonuçları belli oldu. ATO Başkanı Gürsel Baran seçildi.

GÜNDEM 03.12.2016, 14:24 05.12.2016, 10:23
3093
FLAŞ! ATO Seçim Sonuçları Belli Oldu! Yeni Başkan Gürsel Baran

Haftalardır Ankara gündeminin ilk sıralarında yer alan, bugün ise tüm iş dünyasının gözlerini çevirdiği Ankara Ticaret Odası seçimlerinin sonuçları belli oldu. ATO Başkanı Gürsel Baran seçildi.

 

Ekim ayı sonunda Salih Bezci ve yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğu istifa etmiş, ardından odaya kayyum atanmıştı. 

 

Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin istifa ettiği gün adaylığını açıklayan Osman Gökçek ile geçtiğimiz hafta aday olduğunu basın toplantısıyla duyuran Gürsel Baran Başkanlık için çalışmalarını tamamlamıştı.

 

Yapılan seçimlerde ATO Başkan adayı 100 oy alırken, Osman Gökçek 86 oy aldı. Böylece Ankara Ticaret Odası'nın yeni başkanı Gürsel Baran oldu.

 

GÜRSEL BARAN: 3 AŞAMALI BİR PLANIMIZ VAR

 

Başkan seçilen Gürsel Baran seçimin ardından "Bundan sonra Ankara var, ticaret odası var. Üç aşamalı bir acil eylem planımız var, yürürlüğe girecek yakın zamanda. Meslek komitelerinin çok aktif çalışması bunlardan birisi. Önemli projelerimizden birisi sağlık turizmi. Önümüzdeki planımızı acil eylem planımızı sanırım herkese duyururuz. ATO'da kaybolan 3 yıl var. Ülkemizin güvenlik güçleri var, bakanlıkların ilgili birimleri var. Bu uzun bir süreç. Birkaç yıl süreceğiniz de düşünüyorum. Devletimizle, odalar ve borsalar birliği ile işbirliği halinde olacağız." dedi.

 

Osman Gökçek ise, "FETÖ ile ilgili açıklamalarımın sandığa olumsuz yansıdığını düşünüyoruz. Bu örgütler tersi bir oy kullandı; ama Gürsel bey hakkıyla almıştır. FETÖ ile mücadelemiz devam edecektir. Önümüzdeki seçimde birçok şeyin değişeceğini düşünüyorum. Moral bozmak yok. Hayır da şer de Allah'tandır. Mücadelemize devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

 

SEÇİM ÖNCESİ

 

Haftalardır Ankara gündeminin ilk sıralarında yer alan Ankara Ticaret Odası seçimleri bugün yapılacak. Osman Gökçek ve Gürsel Baran, Başkanlık için yarışacak.

 

Ekim ayı sonunda Salih Bezci ve yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğu istifa etmiş, ardından odaya kayyum atanmıştı. Böylece seçim süreci başlayan ATO'da 19 Başkan, bugün yapılan seçimlerin ardından belli olacak.

 

188 komite üyesinin oyları ile belirlenecek olan seçimde iki aday yarışacak. Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin istifa ettiği gün adaylığını açıklayan Osman Gökçek ile geçtiğimiz hafta aday olduğunu basın toplantısıyla duyuran Gürsel Baran Başkanlık için çalışmalarını tamamladı.

 

Çankaya İlçe Seçim Kurulu, ATO seçimlerinde oy kullanma kabinlerine cep telefonuyla girmeye çalışanlar hakkında işlem yapılmasına karar verdi. Kurulun konuya ilişkin kararı, ATO'nun internet sitesinde ilan edildi. Buna göre, salondaki kameralar seçim boyunca devre dışı kalacak. Cep telefonu salona alınmayacak ve delegeler dışında basın mensupları dahil kimse salona giremeyecek.

 

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner3
banner4
23°
açık
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:41
Güneş 07:05
Öğle 12:37
İkindi 15:32
Akşam 18:00
Yatsı 19:19
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P