ANASAYFA Gündem 2023 AYT sınavı nasıldı? Adaylar sınavı zor mu buldu, kolay mı buldu?

2023 AYT sınavı nasıldı? Adaylar sınavı zor mu buldu, kolay mı buldu?

Üniversite hayali kuran milyonlarca aday, bugün de TYT'nin ikinci oturumu AYT'de ter döktü. Sınav sonrası ise "Sınav nasıldı?" soruları için araştırmalar hız kazandı. Peki 2023 AYT sınavı nasıldı? İşte adayların yorumu...
2023 AYT sınavı nasıldı? Adaylar sınavı zor mu buldu, kolay mı buldu?

2023 AYT sınavı nasıldı? Adaylar sınavı zor mu buldu, kolay mı buldu? -Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YKS) sınavının ikinci oturumu AYT de sona erdi.

Yurt genelinde ve KKTC'de eksiksiz bir şekilde tamamlanan TYT-AYT'de sınav sonrası adayların yorumları da merak konusu oldu. Milyonlarca adayın üniversite adayı olmak için ter döktüğü sınavda sınav sonu yorumları için araştırmalar hız kazandı.

10.15'te başlayıp 13.15'te sona eren 160 soruluk sınava giren adaylardan gelen yorumlar da bir hayli yoğundu. Peki 2023 AYT sınavı nasıldı? Adaylar sınavı zor mu buldu, kolay mı buldu? Yorumların bazılarını sizler için haberimizde derledik.

YKS-AYT'nin sona ermesi ile öğrenciler Twitter üzerinden şu yorumlarda bulundu;

  • "15 Haziran 2024 AYT için alarmımı şimdiden kurdum bile"
  • "X ve Y'ye dakikada 20 kere değer verirken seneler boyu bana bir kere bile değer vermediğini hatırladım sınav esnasında..."
  • "Babasıyla içen Bünyamin', 'Giderken ardına son kez bakan, gittiği yerde mutlu olamaz',' Masal dinlememiş çocuklar', 'Kendi resimlerini bile cetvelle çizenler' ,'Dijital amnezi', 'Maskeli depresyon' -Olm siz emin misiniz, YKS'ye girdiğimizden?"
  • "Din kültürüyle Ahilik Teşkilatının ne alaka olduğunu düşünüyorum. #yksye #ayt #sinav"
  • "Baba valla ODTÜ geliyor da ben Peygamberler şehri Şanlıurfa'da okuyacağım. #yksye #yks #yks23 #yks2023 #tyt #ayt #matematik #türkçe #nasıldı #sinav #ösym"
  • " AYT sözel soruları iyiydi, eşit ağırlık soruları idare eder, sayısal soruları biraz zordu. #yks #ayt23 #sinav #ösym"
  • "Sınava girmeden önce sayısalcıydım sınavda tarafsızlığımı ilan ettim. #yks23 #yks2023 #ayt23 #sinav"
  • "TYT zorladı dedikten sonra AYT'nin ahiret sorusu gibi olduğunu gördükten sonra benim sıra başındaki pozisyonum. #kolaydı #ayt #sinav"
  • "Matematiklerim aşırı kötüydü. Dün zaman yetmedi oradan yanlışım var. Bugün de yaptım ama anlamayarak yaptım zor olunca. Lütfen yalnız değilsin deyin."

Twitter kullanan adaylar, platformdan yaptıkları yorumda bu ifadeleri kullandı. Öte yandan adayların heyecanla beklediği sonuçların ise 20 Temmuz tarihinde açıklanması bekleniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'da böcek ilacından kaynaklı ölümlerde ölçüm işlemi sürüyor!

Ankara'da böcek ilacından kaynaklı ölümlerde ölçüm işlemi sürüyor!