ANASAYFA Gündem 2023 DGS geç başvuru tarihi ve ücreti nedir?

2023 DGS geç başvuru tarihi ve ücreti nedir?

Ön lisans eğitimlerini lisans derecesinde tamamlamak için DGS'ye başvuru yapan öğrenciler için ÖSYM'den bir son dakika duyurusu geldi. DGS başvurularını kaçıranlar için geç başvuru süreci merak edildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
2023 DGS geç başvuru tarihi ve ücreti nedir?

s 2023 DGS geç başvuru tarihi ve ücreti nedir? - 2023 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurular alındı. İki yıllık bölümlerini dört yıla tamamlamak isteyen aday öğrenciler, ÖSYM tarafından alınan başvuruların ardından geç başvuru tarihini merak ediyor. Öğrenciler, ''2023 DGS geç başvuru ücreti ve tarihi nedir?'' sorularının yanıtını araştırırken ÖSYM'den bir son dakika açıklaması geldi.

2023 DGS GEÇ BAŞVURU TARİHİ NEDİR?

ÖSYM tarafından her yıl uygulanan DGS ile ilgili başvuru ücreti ve tarihi araştırılıyor. 2023 yılında uygulanacak olan DGS için başvurular alındı. 29 Mayıs - 5 Haziran 2023 tarihleri arasında alınan DGS başvurularının ardından gündeme DGS geç başvuru ile ilgili sorular geldi. DGS başvuru tarihlerini kaçıran adayların katılım sağlayacağı DGS için ''DGS geç başvuru tarihi ne zaman, ücreti ne kadar, geç başvuru nereden yapılır, kimler yapabilir?'' sorusuna yanıt aranmaya başladı. ÖSYM, DGS geç başvuru işleminin 13 Haziran 2023 Salı günü yapılacağını açıkladı. DGS geç başvuru işlemi ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden başvuru ücretinin ödenmesiyle birlikte yapılıyor. DGS geç başvuru işlemlerine başvuru tarihlerini kaçıran adaylar başvurabiliyor.

2023-dgs-gec-basvuru-tarihi-ve-ucreti-nedir.jpg

2023 DGS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

DGS geç başvuru tarihlerinin belli olmasıyla sınav geç başvuru ücreti de merak konusu oldu. DGS için geç başvuru yapacak olan adaylar 270 TL olan başvuru ücretini yüzde 50 artırımlı olarak aynı gün ödeyecek.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 16 Temmuz 2023 tarihinde uygulanacak. Sonuçları ise 11 Ağustos 2023 tarihinde açıklanacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Valiliği uyardı! Şiddetli yağışlar bekleniyor!

Ankara Valiliği uyardı! Şiddetli yağışlar bekleniyor!