ANASAYFA Gündem 26 Haziran Pazartesi hastane, sağlık ocağı, poliklinikler, eczaneler açık mı?

26 Haziran Pazartesi hastane, sağlık ocağı, poliklinikler, eczaneler açık mı?

28 Haziran tarihinde idrak edilecek Kurban Bayramı için 9 günlük resmi tatil ilan edildi. tatilin başlaması ile birlikte sağlık kuruluşlarında işleri olanlar da sorgulama işlemlerine başladı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
26 Haziran Pazartesi hastane, sağlık ocağı, poliklinikler, eczaneler açık mı?

26 Haziran Pazartesi hastane, sağlık ocağı, poliklinikler, eczaneler açık mı? - İslam alemi yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı'nı idrak etmek üzere geri sayıma başladı. Kurban Bayramı için resmi tatil ise 9 gün olarak açıklandı. Devlet kurum ve kuruluşlarında 9 günlük resmi tatil de başladı.

Resmi tatilin başlaması ile birlikte herhangi bir sağlık kuruluşunda işi olanlar da haftanın ilk iş gününde ''26 Haziran Pazartesi sağlık ocağı, hastane, acil servisler, eczane, poliklinikler açık mı, kapalı mı olacak?'' sorularına yanıt aramaya başladı.

KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE SAĞLIK KURULUŞLARI AÇIK MI?

Kurban Bayramı tatilinde sağlık hizmetine ihtiyaç duyan vatandaşlar çalışma durumları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. 26 Haziran Pazartesi günü hastanelerde polikliniklerin hizmet vermeye devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı. Bu kapsamda kamu çalışanları 26 Haziran tarihi itibariyle idari izinli sayıldılar. Devlet hastanelerinde de bayram tatili 9 gün olacakken doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık görevlileri 9 gün boyunca tatil haklarını kullanacaklar. Resmi tatil nedeniyle hastanelerde polikliniklerde yeni hasta muayenesi yapılmayacak. Servislerde tedavi gören hastaların muayeneleri ise hastanenin nöbet sistemi çerçevesinde gerçekleştirilmeye devam edilecek. Vatandaşlar acil durumlarda hastanelerinden ACİL bölümünden sağlık hizmeti alabilecek.

26-haziran-pazartesi-hastane-saglik-ocagi-poliklinikler-eczaneler-acik-mi.jpg

Eczaneler ise resmi tatil nedeniyle 9 gün boyunca ''Nöbetçi eczane'' listelerine göre hizmet verecek. Aile hekimleri ya da poliklinik hizmeti almak isteyenler ise 3 Temmuz 2023 Pazartesi gününden itibaren randevularını alabilecek. Aile hekimlikleri ve poliklinikler 3 Temmuz'a kadar kapalı olacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Keçiören'de kurban kesim alanları neresi?

Ankara Keçiören'de kurban kesim alanları neresi?