ANASAYFA Gündem 27 Haziran Arefe günü kargo firmaları saat kaça kadar çalışıyor, yarım gün mü?

27 Haziran Arefe günü kargo firmaları saat kaça kadar çalışıyor, yarım gün mü?

Kurban Bayramı'nın arefe günü bugün idrak ediliyor. Arefe gününde kargo firmaları ile işleri olanlar kargo kabulü ve dağıtımının yapılıp yapılmayacağını sorguluyor.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
27 Haziran Arefe günü kargo firmaları saat kaça kadar çalışıyor, yarım gün mü?

27 Haziran Arefe günü kargo firmaları saat kaça kadar çalışıyor, yarım gün mü? - İslam alemi 28 Haziran tarihinde idrak edilecek olan Kurban Bayramı arefesini 27 tarihi ile idrak etmeye başladı. Bir dini bayrama daha ulaşmanın sevincini yaşayan İslam alemi, hazırlıklarını da sürdürüyor. Ülkemizde de dini bayramlarda ilan edilen resmi tatil bu yıl 9 güne çıkarıldı.

Kurban Bayramı tatili 24 Haziran Cumartesi günü başlarken 3 Temmuz Pazartesi günü de sona erecek. 9 günlük bayram tatilinin başlaması ile pek çok vatandaş kargo şirketleri ile ilgili sorularına yanıt aramaya başlarken ''Bugün kargolar çalışıyor mu?'' sorusunun yanıtı merak edilen konu başlıklarından oldu.

AREFE GÜNÜ KARGOLAR ÇALIŞIYOR MU?

Kurban Bayramı tatili öncesinde bazı işletmeler yarım gün hizmet verecek. Kargo teslimatı bekleyenler ya da kargo şubelerine gönderi teslimi yapacak olanlar ise arefe günü dağıtım olup olmayacağını merak ediyor. ''27 Haziran kargo firmaları yarım gün mü, saat kaça kadar çalışıyor? MNG, Sürat, PTT, Aras, Yurtiçi, UPS kargo kapalı mı?'' sorusuna yanıt aranıyor. Bayram sebebiyle ev ve diğer ihtiyaçları için internet üzerinden sipariş verenler, bugün ve yarın dağıtım olup olmadığını merak ediyor.

27-haziran-arefe-gunu-kargo-firmalari-saat-kaca-kadar-calisiyor-yarim-gun-mu.jpeg

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı öncesinde yaptığı açıklamada 26 - 27 Haziran tarihlerinin idari izin kapsamına alındığını duyurmuştu. İdari izin 657 sayılı memurları kapsarken bu sebeple özel firmalar ve şirketler açık olmaya devam edecek. Ancak 27 Haziran arefe günü olduğundan öğleden sonra hizmet vermeyecek.

27HAZİRAN KARGO FİRMALARI AÇIK MI?

Yurtiçi, MNG, Sürat, UPS, Aras ve diğer kargo firmaları özel kurumlar olduğundan çalışmaya ve teslimat yapmaya devam edecek. Ancak 27 Haziran Salı günü arefe günü olacağından kargo firmaları yarım gün çalışacak. Kargo bekleyen vatandaşlar, çalıştıkları kargo firmasının müşteri hizmetlerine bağlanarak bayram öncesinde teslimat yapılıp yapılmayacağını öğrenebilirler. PTT Kargo kamu kurumu olduğundan hizmet vermeyecek.

27-haziran-arefe-gunu-kargo-firmalari-saat-kaca-kadar-calisiyor-yarim-gun-mu.jpg

28 Haziran ve 2 Temmuz tarihleri arasında bayram tatili sebebiyle kargo şubeleri açık olmayacak ve dağıtım yapılamayacak. Kargo firmaları tekrar dağıtıma ve kargo kabulüne 3 Temmuz Pazartesi günü başlayacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
27 Haziran Arefe günü noter, banka ve tapu daireleri açık mı, saat kaça kadar çalışıyor?

27 Haziran Arefe günü noter, banka ve tapu daireleri açık mı, saat kaça kadar çalışıyor?