ANASAYFA Gündem 27 Haziran Arefe günü noter, banka ve tapu daireleri açık mı, saat kaça kadar çalışıyor?

27 Haziran Arefe günü noter, banka ve tapu daireleri açık mı, saat kaça kadar çalışıyor?

Kurban Bayramı'ndan bir gün önceki güne arefe adı veriliyor. 27 Haziran Arefe günü noter, banka ve tapu dairelerinin çalışma saatleri merak ediliyor.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
27 Haziran Arefe günü noter, banka ve tapu daireleri açık mı, saat kaça kadar çalışıyor?

27 Haziran Arefe günü noter, banka ve tapu daireleri açık mı, saat kaça kadar çalışıyor? - Dini bayramların müjdeleyicisi olarak kabul edilen Arefe günü 27 Haziran tarihi ile idrak ediliyor. Bu günün Arefe günü olması sebebiyle pek çok vatandaş, banka, noter ve tapu dairelerinin çalışma saatlerini merak ederek araştırma yapıyor. Bankacılık işlemleri olan vatandaşlar, ''Arefe günü bankalar açık mı, saat kaça kadar açık? Noter ve tapu daireleri Arefe günü hizmet verecek mi, saat kaça kadar?'' sorusuna yanıt arıyor.

AREFE GÜNÜ NOTERLER AÇIK MI, YARIM GÜN MÜ?

Noterlerin arefe günü çalışma sistemi araştırma konusu oldu. Arefe günü kamu kurumlarının yarım gün çalıştığı biliniyor. Bunlar arasında noterler de yer alırken 27 Haziran Salı günü denk gelen Arefe gününde hizmet verilmeyecek.

27-haziran-arefe-gunu-noter-banka-ve-tapu-daireleri-acik-mi-saat-kaca-kadar-calisiyor.jpg

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması ile birlikte resmi tatil 24 Haziran 2023 tarihinde başladı. Resmi tatilin başlaması ve 27 Haziran tarihinin de resmi tatil günlerine denk gelmesi ile noter, tapu daireleri ve kamu bankaları tatil olacak. Ancak özel bankalar yarım gün hizmet verecek.

AREFE GÜNÜ TAPU DAİRELERİ AÇIK MI?

Tapu daireleri de resmi kurumlar arasına girdiğinden ve bayram tatili 9 gün olduğundan bugün hizmet vermeyecek.

AREFE GÜNÜ BANKALAR AÇIK MI?

Arefe günü yarım gün olarak kabul edildiği için özel bankalardan bazıları yarım gün hizmet verecek. Öğlen 13.00'a kadar açık olacak olan bankalar yarım gün çalışacak. Kamu bankaları arasında yer alan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ise 3 Temmuz tarihine kadar kapalı olacak. Mobil bankacılık işlemlerinden olan EFT ve Havale ise bankaların kapanış saatine kadar yapılabilecek.

27-haziran-arefe-gunu-noter-banka-ve-tapu-daireleri-acik-mi-saat-kaca-kadar-calisiyor-001.jpg

Ödemeler 3 Temmuz Pazartesi günü hesaplara aktarılacak. Özel bankaların şubeleri 27 Haziran Salı günü öğleden sonra kapanacak. 3 Temmuz Pazartesi gününe kadar da hizmet vermeyecek. Banka şubeleri 3 Temmuz Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye devam edecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ASKİ 27 Haziran Salı Ankara'da su kesintisi yapacak!

ASKİ 27 Haziran Salı Ankara'da su kesintisi yapacak!