ANASAYFA Gündem AİS ÖSYM Giriş ekranı! YKS sınav yerleri giriş belgesi öğrenme 2021

AİS ÖSYM Giriş ekranı! YKS sınav yerleri giriş belgesi öğrenme 2021

YKS sınav giriş yerleri belli oldu! Bilindiği gibi, YKS sınav yerleri ile adaylar, TYT, AYT ve YDT oturumlarına nerede, hangi okulda katılım göstereceğini öğreniyor. ÖSYM ile 2021 YKS sınav giriş belgesi nasıl ve nereden sorgulanır? ÖSYM'nin duyurusunda, YKS sınav yerleri atama işlemlerinin tamamlandığı bildirilirken üniversite sınav giriş belgesi sorgulama ekranının erişime açıldığı bildirildi. Peki, 2021 YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır ve nereden bakılır? İşte, YKS sınav yerleri sorgulama ekranı
AİS ÖSYM Giriş ekranı! YKS sınav yerleri giriş belgesi öğrenme 2021

26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak olan üniversite sınavı için okul yerleri belli oldu. ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre, 2021 YKS sınav yerleri açıklandı. Böylelikle, günlerdir merak edilen YKS sınav giriş belgeleri açıklandı mı konusu da netlik kazandı. Buna göre, 26 Haziran'daki 2021-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 27 Haziran'daki 2021-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2021-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

YKS SINAV YERLERİ AÇIKLANDI!

Adaylar, ÖSYM duyurusunun ardından YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır ve nereden bakılır konusuyla ilgili araştırmalarını hızlandırdı. 2021 YKS sınav yerleri ve giriş belgesi sorgulamak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklamanız gerekli.

İşte, YKS sınav yerleri ve giriş belgesi alma sorgulama ekranı

YKS SINAV YERLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YKS SINAV YERLERİ AÇIKLANDI!

26 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 27 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2021-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 10 Haziran 2021 tarihinde saat 09.00'dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

ADAYLAR DİKKAT!

2021-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Meteoroloji'den uyarı! Şiddetli yağmur geliyor

Meteoroloji'den uyarı! Şiddetli yağmur geliyor